h رسایی : کجای نقد توافق ژنو خلاف امنیت ملی است؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رسایی : کجای نقد توافق ژنو خلاف امنیت ملی است؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رسایی : کجای نقد توافق ژنو خلاف امنیت ملی است؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رسایی : کجای نقد توافق ژنو خلاف امنیت ملی است؟

رسایی : کجای نقد توافق ژنو خلاف امنیت ملی است؟

رسایی : کجای نقد توافق ژنو خلاف امنیت ملی است؟

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری تأکید کردند، تنها راه حل و راهکار در مقابل فشار اقتصادی است.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی مسئولان اجرایی و عالی‌ترین مقام اجرایی، در طول 6، 7 ماه گذشته کمتر از 10 بار در مورد اقتصاد مقاومتی صحبت کردند، اما بیش از 200 بار در مورد تحریم صحبت کردند؛ مقام معظم رهبری دائماً تأکید دارند که برای حل مشکلات باید نگاه به درون داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از استفاده دولت از بازنشستگان گفت: تعداد مواردی که دولت از بازنشستگان استفاده کرده است، رو به تصاعد است؛ نمایندگان به کمیسیون اصل 90 شکایت کردند و ما از انصاری (معاون پارلمانی رئیس‌جمهور) توضیح خواستیم که چند نفر بازنشسته در این دولت به کار گرفته شد که تاکنون جواب نداده‌اند.

در ادامه حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه را در غیاب لاریجانی برعهده داشت، گفت: این نگاه به درون است دیگر.

رسایی در پاسخ به ابوترابی‌فرد گفت: به جوانان نگاه کنند چرا که تذکر رهبری دائماً این است. از افراد همسو و هم خط استفاده شود و کسانی که در انتخابات به آقای روحانی کمک کردند، به کار گرفته شوند.

وی تصریح کرد: پس از اینکه مجلس به وزیر فرهنگ به دلیل مطبوعات کارت زرد داد و ما گفتیم که این کارت زرد به دلیل این است که توهین به مقدسات روند رو به تصاعدی دارد، آقای روحانی در جلسه‌ای گفت که ما از کارت زرد مجلس واهمه‌ای نداریم. نتیجه این شد که در یکی از نشریات فرقه ضاله انگلیسی بهائیت مورد حمایت قرار گرفتند و در نشریه دیگری حکم انسانی و قرآنی قصاص غیر انسانی دانسته شد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: این‌ها باعث شد این افراد جسور شوند. وقتی امامت امیرالمومنین (ع) زیر سؤال رفت و وزارت ارشاد حاضر نشد کاری انجام دهد و حتی بعداً به مجلس حمله کردند، خروجی آن این شد که اینها جسور شدند.

رسایی تأکید کرد: متأسفانه اکنون فضایی را درست کرده‌اند که کسی حتی انتقاد نکند. دبیرخانه شورای عالی از یک فرزند شهید بابت مقاله‌اش در نقد توافقنامه ژنو شکایت کرده است؛ بگویند که کجای این انتقادات خلاف امنیت ملی است؟

وی با بیان اینکه فرمانده سپاه پاسداران از توافقنامه ژنو انتقاد کرده است، گفت: لحن سخنان مقامات عالی رتبه نظام لحن انتقادی و عدم اعتماد به این مذاکرات است در عین حال ما به همکاران خود می‌گوییم از این توافق‌نامه حمایت می‌کنیم به شرطی که به مراقب منافع ملی ما باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: سوال من این است که آیا شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ای دارد و اگر دارد ما را مطلع کند. دبیر شورا تشخیص می‌دهد که نمی‌شود؛ شورای عالی امنیت ملی تصویب کرده که سران فتنه انگلیسی - آمریکایی در حصر باشند و این مصوبه شوراست ولی مشاهده می‌شود که در همین روزنامه‌ها برای شکستن حصر در حالی که اوباما به این حصر حمله‌کرده تا آن را بشکند، تیتر کرده و به آن حمله می‌کنند. چرا دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در مورد آن موضوع شکایت نمی‌کند؟

رسایی با بیان اینکه حصر یک حکم قضایی است، تأکید کرد: امام خمینی(ره) برای کسی که در کودتای نوژه نقش داشت و مرجع تقلید هم بود، دستور حصر صادر کردند و مابقی اعضای کودتای نوژه نیز اعدام شدند، اینجا مصوبه شورای عالی امنیت ملی تیتر روزنامه‌های همسو با فتنه‌گران و آمریکایی‌ها می‌شود، چرا شورای عالی امنیت ملی به این موضوع اعتراضی نمی‌کند؟ ولی اگر روزنامه‌ای در 9 دی، کیهان و یا وطن امروز انتقادی کند که این انتقاد به تیم مذاکره‌کننده کمک می‌کند، چرا به ما فشار می‌آورند. یک روز ما را بی‌سواد می‌خوانند و روز دیگر با استفاده از این ابزارها می‌خواهند دهان‌ها را ببندند، این درست نیست.

4 اسفند 1392