h شبکه ارتباط موبایل گسترش می یابد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شبکه ارتباط موبایل گسترش می یابد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شبکه ارتباط موبایل گسترش می یابد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شبکه ارتباط موبایل گسترش می یابد

شبکه ارتباط موبایل گسترش می یابد

محمود واعظی در راستای سامان بخشیدن به شبکه ارتباطات کشور از اجرای ۳ تصمیم تا ۶ ماه آینده با همکاری شرکت مخابرات ایران و اپراتورهای تلفن همراه خبر داد.

وی از اجرای طرح همکدی داخل استانی در تلفن ثابت در همه استانها خبر داد و گفت: به این معنی که اگر شما در شهری از یک استان هستید و می خواهید با شهری دیگر از توابع همان استان تماس بگیرید دیگر نیازی به گرفتن کدهای بین شهری نداشته باشید و برای بقیه کل کشور نیز فقط یک تعرفه داشته باشیم. این به این معنی است که مکالمات تلفن ثابت فقط در دو نرخ داخل استانی و ملی اجرا شود؛ اگر چه با تداوم ادغام فناوری ها و رفتن به سوی پروتکل های IP بسیاری از خدمات در آینده یکپارچه می شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد تلفن همراه نیز از تلاش برای یکسان سازی تلفن در تعرفه و در شماره خبر داد و گفت: در این صورت هزینه جابجایی سیم کارت برداشته می شود و هزینه تماس بین شهری کاهش خواهد یافت؛ از این رو شماره تخصیص یافته بین شهری نخواهیم داشت و همه شماره ها ملی می شوند.

واعظی سومین تصمیم این وزارتخانه را که قرار است ظرف ۶ ماه آینده عملیاتی شود برقراری رومینگ ملی عنوان کرد و افزود: هم اکنون مشترکی که از یک اپراتور سیم کارت دارد، اگر سیم کارتش در منطقه ای آنتن ندهد ارتباط مشترک با شبکه به طور کل قطع می شود، اما با برقراری رومینگ ملی، در این شرایط آنتن سیم کارت مشترک، روی اپراتور دیگری که در آن منطقه آنتن قوی دارد منتقل شده و از قابلیت سرویس رومینگ استفاده می شود؛ به این ترتیب رقابت سالم میان اپراتورها در تقویت پوشش گسترده تر و تقویت آنتن دهی به وجود می آید. منبع: مهر

3 اسفند 1392