h دختر نقابدار تویتری+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دختر نقابدار تویتری+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دختر نقابدار تویتری+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دختر نقابدار تویتری+عکس

دختر نقابدار تویتری+عکس

دختر نقابدار تویتری+عکس

آمار رسمی، "رغد الفیصل" را به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین زنان عربستان در پایگاه اجتماعی تویتر معرفی می کند.

ویژگی این دختر 23 ساله عربستانی که او را از دیگران متمایز کرده، علاوه بر سن پایین و نامعلوم بودن سوابق، جسارت زیادش در بیان دیدگاه ها عنوان شده است. رغد الفیصل در گفت وگو با ایلاف گفت: شمار کسانی که بطور فعال، پیگیر صفحه من بر روی تویتر هستند، 132 هزار نفر است.  
دختر نقابدار، جنجالی ترین کاربر تویتر در عربستان
وی افزود: در آغاز انقلاب های عربی اکثر پست هایی که بر روی صفحه تویتر می گذاشتم، سیاسی بود و نمی دانم چگونه شمار کسانی که پست های مرا می خوانند، به این میزان رسید... با این حال فکر می کنم که جسارت در بیان دیدگاه ها، در این زمینه یاریگر من بوده است. این دختر نقابدار با تاکید بر این که از ترس جانش، نقاب می زند، خاطر نشان کرد که چندین بار پیام تهدید دریافت کرده است و عده ای نیز ادعا کرده اند که او مرد است و برای پنهان کردن جنسیت خود، از نقاب استفاده می کند. رغد با تاکید بر این که در زندگی عادی، از نقاب استفاده نمی کند، احتمال داد که در آینده نه چندان دور، برای رفع شائبۀ مرد بودن، به برداشتن نقاب از چهره خود، به طور جدی فکر کند. این دختر عربستانی درباره علت انتقادش از وضع جامعه خود گفت: "من جامعه ام را سرزنش می کنم، زیرا از نظر فکری، اخلاقی و اجتماعی در وضع بسیار بدی به سر می برد و سر در برف کرده، بر واقعیت ها چشم پوشیده و با کسانی که به دنبال مبارزه با شرایط نامناسب کشور برمی خیزند نیز مقابله می کنند. به نوشته ایلاف پست های این دختر عربستانی بر روی تویتر در سال 2012 تاثیر گذارترین پست ها شناخته شده بود.
منبع: العالم
28 بهمن 1392