h وزارت ارشاد به سمت مشارکتی ها غش کرده است ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزارت ارشاد به سمت مشارکتی ها غش کرده است !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی, وزارت ارشاد به سمت مشارکتی ها غش کرده است !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی, وزارت ارشاد به سمت مشارکتی ها غش کرده است !

وزارت ارشاد به سمت مشارکتی ها غش کرده است !

 وزارت ارشاد به سمت مشارکتی ها غش کرده است !

به گزارش ظهور12 به تهران پرس ، محمد صادق کوشکی کارشناس مسایل فرهنگی در گفت و گو با تهران پرس، در واکنش به اتفاقات اخیر در وزارت ارشاد و اظهارات مسئولان این وزارتخانه در رابطه با «صاق هدایت»، «محمود دولت آبادی» و «نشر چشمه» گفت: من تصور می کنم آقای جنتی قصد دارد خیلی زود دولت آقای روحانی را زمین بزند. یعنی عملکرد وزارت ارشاد در یک مرام خیلی افراط گرایانه از جبهه مشارت هم افراطی تر شده است.

وی با بیان اینکه در این فرآیند اولین کسی که بصورت جدی متضرر خواهد شد آقای روحانی و دولت ایشان است، خاطرنشان کرد: یعنی آقای روحانی هرچه تلاش می کند در عرصه های اقتصادی، سیاست داخلی و ... تفاهم، توازن، آرامش و اعتدال ایجاد کند، وزارت ارشاد دقیقا شبیه وزارت خانه ای که گویا صددرصد در اختیار جبهه مشارکت است عمل می کند و با سرعت وحشتانکی افراطی گری کرده و دست به هنجارشکنی های شدیدی می زند و جنتی یک نفره برای تمام دولت روحانی، دشمن تراشی می کند.

این استاد دانشگاه بر همین اساس ادامه داد: آقای جنتی اگر به اعتبار و نسب خانوادگی خودش رحم نمی کند به خودش مربوط است اما این اقدامات هزینه های سنگینی را متوجه دولت آقای روحانی خواهد کرد و جنتی تمام پل هایی را که روحانی قصد ترمیم آنها را دارد، با عملیات های انتحاری نابود خواهد کرد.

کوشکی با بیان اینکه متاسفانه وزارت ارشاد این روزها رویه ای برخلاف رویه دولت را در پیش گرفته است، اظهار داشت: عمدا یا سهوا هدف این است که دولت روحانی دروغگو معرفی شود چراکه آقای روحانی همیشه گفته که از نقد استقبال می کند اما جالب است که وزارت ارشاد، نه با داس بلکه با تبر به جان نشریات و رسانه های منتقد می افتد و آنها را قلع و قمع می کند.

وی با بیان این نکته که خفقانی که جنتی امروز در عرصه فرهنگ ایجاد کرده یادآور خفقان دوران هاشمی رفسنجانی است، تصریح کرد: برای نمونه ایشان حتی به نشریات منتقد اجازه حضور در جشنواره فیلم فجر را نداده است. من نمی دانم چند نشریه از نشریاتی که هم سو با دولت نبودند، موفق شدند برای جشنواره فیلم فجر کارت بگیرند؟

این کارشناس مسایل فرهنگی با اشاره به روحیه نقد پذیری وزارت ارشاد در دولت های گذشته، یادآور شد: در دوره آقای خاتمی نشریات منتقد سهمیه و کارت داشتند و شان آنها محفوظ بود. آقای احمدی نژاد هم هرچقدر به نشریات حامی خودش لطف می کرد به نشریات روشنفکری و مخالف دولت بیشتر لطف داشت یعنی علی معلم در جشنواره های زمان احمدی نژاد پادشاهی می کرد اما آقای جنتی در دوران خودش یک استبداد کم نظیری را حاکم کرده اند. ایشان اگر جرات دارند بگویند چه تعداد از نشریات و رسانه های اصولگرا درخواست کارت کرده اند و به چه تعداد کارت ارائه شده است.

کوشکی با اشاره به جشنواره فیلم فجر متذکر شد: روحانی از اعتدال صحبت می کند و اینها افراطی گری می کنند. در جشنواره فیلم فجر امسال فیلم ها بیانیه سیاسی علیه نظام بود و زمانیکه فیلم شیار143 از سوی مردم بعنوان فیلم برگزیده انتخاب می شود، داوران یک فیلم دیگر را بعنوان فیلم برتر انتخاب می کنند. آیا این معنای عدالت است؟

وی با بیان اینکه وزارت ارشاد به سمت افراطی ترین لایه های اصلاح طلبان غش کرده و عنانش را به دست آنها داده است، اذعان داشت: عملکرد وزارت ارشاد باعث می شود که خلاف وعده های آقای روحانی عمل شود چرا که امروز در وزارت ارشاد خبری از اعتدال و نقدپذیری نیست و خفه کردن منقدین در وزارت ارشاد حاکم است.

این استاد دانشگاه در پایان تاکید کرد: من بعید نمی دانم که افراطیون جبهه مشارکت به وزارت ارشاد خط می دهند و می خواهند دولت آقای روحانی بدنام شود که با سپردن عنان وزارتخانه به افراطی های جبهه مشارکت عملا دولت اعتدال به دام افراط می افتد و همین افراط قاتل دولت اعتدال خواهد شد.

28 بهمن 1392