h نظر وزیر ارشاد دولت قبل درباره "سرزمین کهن" - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نظر وزیر ارشاد دولت قبل درباره سرزمین کهن ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نظر وزیر ارشاد دولت قبل درباره سرزمین کهن ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نظر وزیر ارشاد دولت قبل درباره سرزمین کهن

نظر وزیر ارشاد دولت قبل درباره "سرزمین کهن"

« محمدحسین صفارهرندی» در مورد فیلم سرزمین کهن و اعتراض هموطنان بختیاری گفت: در فیلم سرزمین کهن مسامحه ای از سوی کارگردان صورت گرفته که در آن قصد توهین به قومیت ها و قبایل ایرانی در کار نبوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: دو قسمت نخست فیلم سرزمین کهن را دیده ام و در آن از نگاه من توهینی به هیچ یک از قومیت های ایرانی صورت نگرفته و صرفا مسامحه شده است.

وی اضافه کرد: باید در این زمینه دقت بیشتری صورت گیرد و گارگردان این سریال کمال تبریزی نیز از لحاظ سیاسی به اصلاح طلبان گرایش بیشتری دارد تا به اصولگرایان.

صفارهرندی افزود: این کار رسانه ملی مانند کار روزنامه ایران در سال 85 بود که در زمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خودم صورت گرفت، ولی وزیر با مشغله های زیادی که دارد نمی تواند در تمام بخش ها مراقبت داشته باشد و هر کس مسوولیت خودش را باید انجام دهد.

وی اضافه کرد: البته آن طنز روزنامه ایران؛ وابسته به خبرگزاری جمهوری اسلامی؛ طوری بود که نزدیک بود کشور را به آشوب بکشد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور به بجنورد سفر کرده است.

کاریکاتوری که صفار هرندی ازان سخن گفت در هفته نامه «ایران جمعه» ویژه نامه روزهای جمعه روزنامه ایران است که در 22 اردیبهشت ۱۳۸۵ در صفحهٔ کودک و نوجوان با عنوان «چه کنیم که سوسک ها سوسکمان نکنند» منتشر شد. منبع: ایرنا

28 بهمن 1392