‘دیروز، امروز، فردا’ مجددا ‘اسلامی شدن دانشگاه‌ها’ را دنبال می‌کند

‘دیروز، امروز، فردا’ مجددا ‘اسلامی شدن دانشگاه‌ها’ را دنبال می‌کند میهمانان برنامه این هفته”دیروز، امروز، فردا” علی عباسپور تهرانی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیق مجلس شورای اسلامی و ۲ تن از فعالان دانشجویی هستند. به گزارش فارس، موضوع برنامه “دیروز، امروز، فردا” برای دومین هفته پیاپی به مسئله “اسلامی شدن دانشگاه‌ها” اختصاص یافت. بر اساس […]

‘دیروز، امروز، فردا’ مجددا ‘اسلامی شدن دانشگاه‌ها’ را دنبال می‌کند

میهمانان برنامه این هفته”دیروز، امروز، فردا” علی عباسپور تهرانی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیق مجلس شورای اسلامی و ۲ تن از فعالان دانشجویی هستند.


به گزارش فارس، موضوع برنامه “دیروز، امروز، فردا” برای دومین هفته پیاپی به مسئله “اسلامی شدن دانشگاه‌ها” اختصاص یافت.

بر اساس این گزارش، قرار است میهمانان برنامه این هفته”دیروز، امروز، فردا” علی عباسپور تهرانی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیق مجلس شورای اسلامی و د۲ تن از فعالان دانشجویی به نام‌های زهرا سلطانی دانشجوی کارشناسی ارشد ریاضی دانشگاه تهران و سیدحسین شهرستانی فوق لیسانس دانشگاه باقرالعلوم(ع) هستند.

حسین رنجبران در گفت‌و گو با خبرنگار فارس، گفت: دراین برنامه ما ۲ مرتبه از کامران دانشجو وزیر علوم تحقیقات و فناوری برای حضور در برنامه دعوت به عمل آوردیم که ایشان از طریق مدیر کل روابط عمومی‌شان اعلام کردند نمی‌توانند در این برنامه حاضر شوند.

گفتنی است، تنها سه روز پس از آغاز سری جدید “برنامه دیروز، امروز، فردا” گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ نیز بررسی راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها‌ را موضوع برنامه یکشنبه شب خود قرار داد.

خط شکنی برنامه” دیروز امروز فردا” در موضوع ویژگی‌های دانشگاه اسلامی و پیگیری‌های این برنامه پربیینده و تاثیر گذار می‌تواند روند حرکت به سمت اسلامی شدن دانشگاه‌ها و تحول در علوم انسانی را که از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب است را سرعت ببخشد که راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی از جمله ملزومات اساسی در ذیل موضوع اسلامی کردن دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.

دیروز،امروز، فردا در برنامه پنج شنبه شب برای نخستین بار در برنامه‌های رسانه ملی و حتی فراتر از آن در مجموعه رسانه‌های مختلف مکتوب و دیداری و شنیداری به موضوع اسلامی شدن دانشگاه‌ها که ۲۴ سال است از تصویب سند آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گذرد و بارها مورد تأکید و اشاره رهبر معظم انقلاب قرارگرفته است پرداخت و آن را در بوته نقد خود قرار داد.

جالب اینکه مسئولان دیروز، امروز، فردا در نخستین برنامه نشان دادند جایگاه ویژه‌ای برای جوانان و نسل سوم و چهارمی‌ها در برنامه خود تدارک دیده‌اند و در آغاز راه هم از ۲ نفر از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دعوت کردند تا با حضور در برنامه هم نظرتشان را بگویند و هم رو در رو با معاون وزیر علوم صحبت کنند که دقیقاً این کار هم در گفتگوی ویژه خبری تکرار شد و ۲ نفراز نمایندگان تشکل‌های دانشجویی درکنار خواجه سروی معاون وزیر علوم و یکی دیگر از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفتند.

دانشجو، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نشست خبری روز گذشته خود از نحوه اجرای برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری انتقاد کرد.

بایدمنتظر ماند و دید آیا تغییرات دیروز امروز فردای جدید انتظارات را در آینده برآورده می‌سازد یا خیر.

۲۷ مهر ۱۳۹۰ |
KHAMENEI