شماره ۲۵ هفته نامه ۹دی منتشر شد

… بیست و پنجمین شماره ۹دی منتشر شد بیست و پنجمین شماره هفته نامه ۹دی امروز شنبه بیست و سوم مهرماه منتشر شد. تیتر یک ۹دی با عنوان «صدای شکستن استخوانهای کاپیتالیزم به گوش می‌رسد» تحلیلی تفصیلی در مورد جنبش تسخیر وال استریت است که به واکاوی ریشه‌های این حادثه بزرگ در ساختار اقتصادی و […]

بیست و پنجمین شماره ۹دی منتشر شد

بیست و پنجمین شماره هفته نامه ۹دی امروز شنبه بیست و سوم مهرماه منتشر شد. تیتر یک ۹دی با عنوان «صدای شکستن استخوانهای کاپیتالیزم به گوش می‌رسد» تحلیلی تفصیلی در مورد جنبش تسخیر وال استریت است که به واکاوی ریشه‌های این حادثه بزرگ در ساختار اقتصادی و سیاسی نظام آمریکا پرداخته و به پیامدها و تأثیرات عمیق آن برای نظام سرمایه داری اشاره می کند.

همچنین ۹دی عکس یک خود را به حجت الاسلام سالک، سخنگوی جامعه روحانیت اختصاص داده که این هفته مهمان صفحه گفتگوی ۹دی است. سالک در این گفتگو که با عنوان «قبول دارم طیف‌های دیگر هم به ترکیب ۸+۷ انتقاد دارند» منتشر شده، دیدگاههای خود را درباره جبهه پایداری، ۸+۷ و ترکیب آن، سهم خواهی برخی گروههای اصولگرا، وحدت و ….. بیان کرده است.

یادداشت اول این هفته ۹دی با عنوان «راز این یادآوری پی در پی چیست؟» به تحلیل سخنان رهبر انقلاب در جمع مردم کرمانشاه پرداخته است. مدیر مسئول ۹دی در این یادداشت به این سؤال پاسخ داده که چرا بازخوانی فتنه ۸۸، به ترجیع‌بند سخنان رهبری از سال ۸۸ تا کنون تبدیل شده است؟
هفته نامه ۹دی در صفحه هنر و رسانه، ضمن انتشار نقدی بر فیلم «یه حبه قند» به بهانه اکران آخرین اثر سینمایی میرکریمی که توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تولید شده است به نقد عملکرد سینمایی حوزه هنری پرداخته و گزارشی از تولیدات این سازمان در طول فعالیتش را منتشر کرده است. همچنین بررسی دلایل حمایت گسترده و عجیب جریان روشنفکری سینما از «یه حبه قند» میرکریمی و حوزه هنری، موضوع دو یادداشت دیگر این صفحه است. دیگر یادداشت مهم این صفحه که به بررسی تلویزیون اختصاص دارد «پدیده موسوم به باحجابان بی‌حیا در تلویزیون ایران»» نام دارد که به انتقاد از نحوه نمایش و شیوه رفتار برخی خانمهای مجری در برنامه های سیما پرداخته است.
بازنشر یک گفتگوی قدیمی با همسر رهبر فرزانه انقلاب با عنوان «اشیاء تجملاتی را به خانه راه نداده ایم» مطلب خواندنی دیگری است که مخاطبین می توانند در صفحه آخر ۹دی بیست و پنجم آن را بخوانند. «بازداشت مدیر مسئول رجانیوز با شکایت علی لاریجانی» عنوان دیگر مطلب صفحه آخر ۹دی است که ضمن انتقاد شدید نسبت به بازداشت میثم نیلی در هفته گذشته که با شکایت علی لاریجانی صورت گرفته بود، با یادآوری اقدامات مشابه لاریجانی مانند شکایت از بسیج دانشجویی و شکایت وی از مدیرمسئول ۹دی، به سلسله وار بودن این اقدامات برای محدود سازی به تریبونهای رسانه ای جریان سوم تیر و جبهه پایداری اشاره نموده است.
صفحه اقتصاد ۹دی یادداشتی با عنوان «مهم تر از مصوبه، عزم اجراست» منتشر کرده که ضمن یادآوری توصیه‌های قدیمی و بر زمین مانده رهبر انقلاب به دولت درباره خرید کالای داخلی، ضمانتهای اجرایی مصوباتی مانند مصوبه اخیر دولت درباره منع خرید کالای خارجی را مهم تر از خود مصوبه عنوان کرده است. «نگاه تشریفاتی مسئولان به فرمان ۸ ماده ای» و «تمرکز بر اختلاس از بانکها غفلت از نفوذ انحراف در خصوصی سازی» عنوان دیگر مطالب این صفحه است.
«قدم به قدم با مردم تا پیشروی انقلاب» عنوان تحلیلی است در صفحه سیاست، درباره سفرهای استانی رهبر معظم انقلاب که به گفتمان سازی‌های راهبردی رهبر انقلاب در هر یک از این سفرها اشاره کرده است. بررسی و واکاوی قرآنی مسئله انحراف و استقامت در راه حق موضوع یادداشت دیگری است که با عنوان «انحراف، نتیجه عدم پایداری» در صفحه سیاست منتشر شده است. دومین قسمت از «پشت پرده علاقه فتنه‌گران به پردازش انحرافیون» که تحلیلی است تفصیلی درباره اهداف گفتمانی جریان فتنه در پردازش جریان انحراف برای زمین گیر کردن جریان ناب اصولگرایی؛ «طلوع خورشی از مغرب» درباره سفر رهبر انقلاب به استان کرمانشاه و «چالش‌زایی انتخابات، عرضی یا ذاتی؟» درباره راههای نفوذ دشمن برای چالش آفرینی در انتخابات از مطالب صفحه سیاست جدیدترین شماره ۹دی هستند.
صفحه بلاگستان ۹دی هم در یادداشتی با عنوان «فضای مجازی، پنجمین بعد نبرد حقیقی» به تبیین مسئله جنگ سایبری و دلایل و انگیزه‌های دولتها از به راه انداختن چنین جنگی برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود پرداخته است. «هر شهید یک وبلاگ» عنوان مطلب دیگر این صفحه است که به راه اندازی سرویس شهید بلاگ اشاره می کند. «تحصن وبلاگی فرزند شهید شاکری» و فرمان چهارم از ده فرمان اینترنتی با عنوان «حکومت نظامی اینترنت را در هم بشکنید» دیگر مطالب صفحه بلاگستان هستند.
ششمین شماره از سلسله مطالب بازخوانی خبری – تحلیلی فتنه هشت ماهه ۸۸ و چگونگی رفتار خواص که ۹دی از چند شماره قبل انتشار آن را آغاز کرده است، با عنوان «انقلاب مخملی یا کودتای پست مدرن؟» به مخاطبان ۹دی ارائه گردیده که به یادآوری اتفاقات و مواضع خواص طی روزهای نهم تا پانزدهم تیرماه ۸۸ اختصاص دارد. همچنین دو تحلیل درباره رفتارهای انتخاباتی موسوی و کروبی نیز در این صفحه منتشر شده است.
مخاطبین صفحه پرطرفدار جریان شناسی، این هفته می توانند دومین بخش از مقالات کارگزاران بیت منتظری در بیت امام (رحمه الله علیه) را با عنوان «حکایت نفوذ باند منتظری همچنان باقی است» در بیست و پنجمین شماره ۹دی بخوانند. این مقاله تحلیلی مستند به بررسی ابعاد پنهان و ارتباطات گسترده برخی دیگر از نزدیکان بیت منتظری مانند غلامعلی رجایی، عیسی ولایی و عماد باقی با موسسه تنظیم و نشر آثار امام پرداخته است.
یاران جبهه فرهنگی انقلاب می توانند ۹دی را شنبه هر هفته، روی پیشخوان مطبوعات ببینند.
۲۳ مهر ۱۳۹۰ |
KHAMENEI