اخرین اخبار از تلاش سنا برای اجرای تحریم های جدید علیه ایران

به گزارش اسکای نیوز، یک مسئول آمریکایی در وزارت امور خارجه آمریکا نیز تأکید کرد، جان کری فردا پشت درهای بسته با اعضای فراکسیون بانکی در مجلس سنا و مسئول اجرای تحریم‌ها علیه ایران دیدار خواهد داشت. آمریکا در پانزدهم مارس ۱۹۹۵ در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون علیه ایران اعلام وضع اضطراری کرد تا […]

به گزارش اسکای نیوز، یک مسئول آمریکایی در وزارت امور خارجه آمریکا نیز تأکید کرد، جان کری فردا پشت درهای بسته با اعضای فراکسیون بانکی در مجلس سنا و مسئول اجرای تحریم‌ها علیه ایران دیدار خواهد داشت.

آمریکا در پانزدهم مارس ۱۹۹۵ در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون علیه ایران اعلام وضع اضطراری کرد تا با آنچه از سوی کاخ سفید خطر ایران برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده خوانده شده مقابله کند.

اینکه آمریکا ایران را تهدید منافع خود قلمداد می‌کند نه‌تنها شبیه به یک طنز سیاسی است بلکه نوعی فرار به جلو هم محسوب می‌شود؛ چراکه کارنامه رفتار آمریکا در قبال ایران مملو از اقدامات خصمانه و تهدیدگونه است.

اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با جاسوسی از طریق سفارت وقت آمریکا در ایران برای اقدامات خصمانه و براندازانه علیه نظام جمهوری اسلامی آغاز شد. آمریکا در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران ازسوی “دانشجویان پیروی خط امام”، علیه ایران اعلام وضع اضطراری کرد.

این وضعیت که شامل مسدود کردن اموال و دارایی‌های ایران در آمریکا بود، در نوامبر گذشته به‌وسیله اوباما تمدید شد.

۲۲ آبان ۱۳۹۲ |
KHAMENEI