خاطره جدید هاشمی رفسنجانی از امام خمینی و ایت الله خامنه ای !

ظهور۱۲ :اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار علماء و روحانیون استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم وحدت کامل اقوام ایرانی و علمای شیعه و اهل سنت از گلایه رهبری از افراطی‌ها در آخرین دیدار خود با ایشان خبر داد. به گزارش ایسنا، آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه برنامه های اولین روز سفر به استان کرمانشاه شب […]

ظهور۱۲ :اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار علماء و روحانیون استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم وحدت کامل اقوام ایرانی و علمای شیعه و اهل سنت از گلایه رهبری از افراطی‌ها در آخرین دیدار خود با ایشان خبر داد.

به گزارش ایسنا، آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه برنامه های اولین روز سفر به استان کرمانشاه شب گذشته (دوشنبه شب) در حوزه علمیه امام خمینی (ره) با علما، فضلا ، روحانیون و طلاب شیعه و سنی کرمانشاه و دیگر شهرهای استان دیدار کرد.

هاشمی رفسنجانی در این دیدار با اشاره به سوابق و دستاوردهای حوزه‌های علمیه در تاریخ پس از اسلام در ایران، گفت:در تمام مراحل ،روحانیت شیعه و سنی برای تبیین احکام اسلام واقعی نقش اساسی داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان نقش آیت الله العظمی بروجردی در احیا و حفظ حوزه های علمیه در ایران و به خصوص حوزه علمیه قم، گفت: ایشان نیرومندترین حوزه علمیه شیعه جهان اسلام را در قم تاسیس کرد.

وی با اشاره به حکومت های اول و دوم پهلوی که مخالف افکار دینی و دشمن روحانیون شیعه و سنی بودند، گفت: پهلوی‌ها، پس از ارتحال آیت الله العظمی بروجردی در صدد تضعیف حوزه های علمیه برآمدند و می خواستند مرجعیت عام در ایران نباشد و حوزه های علمیه به صورت ملوک الطوایفی اداره شوند.

هاشمی رفسنجانی، با اشاره به همین اقدام پهلوی گفت:در یک جلسه خصوصی که خدمت امام بودیم ، ایشان فرمودند که ما مخالف اعلام تسلیت رحلت آیت الله بروجردی به مراجع قم نیستیم ، ولی هدف آنها ریشه کنی روحانیت در ایران است.

رئیس مجمع تشخیص مصلجت نظام با ارائه تحلیلی از روند حضور روحانیت در دوران مبارزه ، مقطع پیروزی ، تثبیت و تداوم انقلاب ، گفت:اگر کشورهای اسلامی که در سال های اخیر شاهد انقلاب های مردمی بودند، یک شبکه مردمی مثل روحانیت در ایران داشتند ، دچار درگیری‌های داخلی و انحراف نمی‌شدند.

وی نقش روحانیت در زمان دفاع مقدس را ستود و با اشاره به حضور طلبه ها و روحانیون ؛ با لباس بسیجی و عمامه در عملیات ها ، گفت: آمار شهدای روحانی با توجه به نسبت جمعیت در دفاع مقدس ، افتخاری برای روحانیت شیعه و سنی در ایران است.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری خاطراتی از حضور شهید آیت الله اشرفی اصفهانی در خطوط مقدم جنگ گفت:ایشان پیرمرد با صفایی بودند که حضورش باعث تقویت روحی رزمندگان می شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر احترام همیشگی مردم نسبت به روحانیت در ایران گفت: فقط در دولت گذشته عده‌ای با سیاست های غلط که باعث زحمت مردم در ابعاد داخلی و خارجی شده بود ؛ تلاش می کردند مردم نسبت به روحانیت بد بین شوند؛ ولی به رغم این تلاش های منفی، در انتخابات اخیر شاهد رویکرد مثبت مردم نسبت به روحانیت بودیم.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این جمله که ” مردم یک روحانی را انتخاب کردند” ؛ گفت: نتیجه انتخابات نشان داد که دل مردم با دین است که فطرت الهی در نهاد انسان ها جاودان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری وظیفه روحانیت را در شرایط کنونی خطیر خواند و گفت:باید از اختلافاتی که به تدریج در جامعه به راه افتاد؛ پرهیز کرد و طلبه ها نباید دین و ارزش حوزه های علمیه را در خدمت منافع جناح ها قرار دهند.

وی تاکید کرد:طلبه راستین تهمت نمی زند و دروغ نمی گوید ؛ چون نماد اسلام و تشیع است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقبیح افراط و تفریط در جوامع اسلامی، به دیدار چند روز پیش خود با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان جنایت های تروریستی در کشور های اسلامی را ما حصل افراطی های تشیع و تسنن می‌دانستند.

هاشمی رفسنجانی با یاد آوری تجربه‌های تلخ بروز خوارج در صدر اسلام ؛گفت: این گروه حکومت حضرت علی (ع) را که نماد عدل و اعتدال حکومتی در جهان بود ؛ مضمحل کردند و نگذاشتند امام حسن (ع) راه امام را ادامه دهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به ظرفیت های جمعیتی، موقعیت استراتزیک و قابلیت‌های اقتصادی کشورهای اسلامی در جهان گفت: اختلافات مذهبی مانع پیشرفت های کشور اسلامی در سراسر جهان می شود.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت وحدت در جهان اسلام و انقلاب اسلامی، فضای همدلی بین پیروان مذاهب را در استان کرمانشاه ستود و گفت: وقتی رهبری از جمعیتی مسلمان با تعبیر “برادران اهل حق” یاد می کنند؛ یعنی پیروان همه مذاهب و قومیت ها برادرانه در کنار هم زندگی کنند.

وی به اقدامات وحدت آفرین امام علی (ع) در زمان خلفا اشاره کرد و گفت: مسلمانان راستین شیعه و سنی هیچ وقت به صحابه پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) اهانت نمی‌کنند.

۲۳ مهر ۱۳۹۲ |
KHAMENEI