همایش ۳۱۳ یار موعود با هدف ایجاد بصیرت مهدوی

ظهور۱۲ : حجت‌الاسلام محمدامین بالادستیان در هفتمین همایش ۳۱۳ یار موعود با بیان صفات منتظران و یاران واقعی امام عصر (عج)، اظهار داشت: منتظران واقعی امام زمان (عج) باید نسبت به وجود مبارک حضرت معرفت پیدا کنند. بالادستیان نتیجه این معرفت را محبت به امام، اطاعت و الگوپذیری از ایشان عنوان کرد و به بیان […]

ظهور۱۲ : حجت‌الاسلام محمدامین بالادستیان در هفتمین همایش ۳۱۳ یار موعود با بیان صفات منتظران و یاران واقعی امام عصر (عج)، اظهار داشت: منتظران واقعی امام زمان (عج) باید نسبت به وجود مبارک حضرت معرفت پیدا کنند.

بالادستیان نتیجه این معرفت را محبت به امام، اطاعت و الگوپذیری از ایشان عنوان کرد و به بیان آسیب‌هایی که در نبود امام به جامعه وارد خواهد شد، پرداخت.

این استاد مرکز تخصصی مهدویت قم به بررسی جایگاه امام و ضرورت حضور ایشان در جامعه و نیز ضرورت طرح مباحث مهدویت پرداخت.

دبیر این همایش نیز اظهار داشت: این همایش به‌عنوان طرح برگزیده کشوری در سال ۹۰ و طرح برگزیده ملی در سال ۹۲ در حوزه مهدویت شناخته شده است.

رضا فرخ‌شاهی تاکید کرد: همایش ۳۱۳ یار موعود با هدف ایجاد بصیرت مهدوی و ارتباط مخاطبان با ساحت مقدس امام زمان (عج)، زمینه‌سازی امر ظهور و تکوین فرهنگ انتظار برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح به‌ مدت سه ماه در تالار انتظار برگزار می‌شود، ادامه داد: شرکت‌کنندگان پس از گذراندن دوره مبانی مهدویت در یک اردوی سه روزه حضور پیدا می‌کنند که تعداد ۳۱۳ نفر از منتخبان طرح در سفر زیارتی قم و جمکران در اردوگاه مهدی یاوران و دیدار با مراجع از بسیاری از برنامه‌های فرهنگی با موضوع مهدویت برخوردار می‌شوند.

به گفته فرخ‌شاهی، این طرح با موضوعات امام مهدی (عج) در قرآن و روایات، علائم و شرایط ظهور، غرب و مهدویت و ادله رجعت با هدف تامین نیروی انسانی مورد نیاز مهدویت کشور در بخش علمی، آموزشی، تبلیغی و رسانه‌ای انجام می‌پذیرد.

۶ مهر ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI