حمله Splinter Cell: Blacklist به ایران + تصاویر

ظهور۱۲ :‌ شاید در سال‌های دور حضور کشور ما در دنیای بازی‌های رایانه‌ای به “شاهزاده پارسی” و بازی‌های استراتژیک محدود می‌شد که در آنها ردپای داستان‌های هزار و یک شب و سلسله‌ی باستانی سرزمین ما قابل مشاهده بود. اما حالا پای ایران به بازی‌های اکشن با مایه‌های سیاسی هم باز شده‌است. پس از بازی جنجالی […]

ظهور۱۲ :‌ شاید در سال‌های دور حضور کشور ما در دنیای بازی‌های رایانه‌ای به “شاهزاده پارسی” و بازی‌های استراتژیک محدود می‌شد که در آنها ردپای داستان‌های هزار و یک شب و سلسله‌ی باستانی سرزمین ما قابل مشاهده بود. اما حالا پای ایران به بازی‌های اکشن با مایه‌های سیاسی هم باز شده‌است.

پس از بازی جنجالی “بتلفیلد ۳” که در سال گذشته منتشر شد و در یکی از مراحل آن تهران مورد حمله‌ی نظامی ارتش آمریکا قرار می‌گرفت، حالا جدیدترین قسمت از سری بازی‌های “اسپیلنتر سل” هم همان کار را تکرار میکند اما از طریق دیگر!

سری بازی‌های اسپلینتر سل که همیشه استقبال منتقدان و بازیبازها همراه بوده، داستان ماموری امنیتی به نام سم فیشر را روایت می‌کند که برای انجام ماموریت‌های مخفی آژانس امنیت ملی آمریکا در به گوشه و کنار دنیا می‌رود. این سری بازی‌ها که با الهام از داستان‌های تام کلنسی نویسنده‌ی مشهور رمان‌های جاسوسی آمریکایی طراحی شده، همیشه با زمینه‌های سیاسی همراه ‌بوده و پیش از این در قسمت‌های قبلی درگیری‌های سیاسی در گرجستان، قفقاز و آسیای شرقی هم در بازی انعکاس داشته‌است. داستان جدیدترین بازی اسپلینتر سل هم  با نام “لیست سیاه” منتشر شده و به رسم سال‌های اخیر هالیوود در خاورمیانه می‌گذرد.

بر پایه گزارش وب سایت جنبش سایبری ۳۱۳ : در این بازی شما برای جاسوسی به کشورهایی نظیر لیبی , افغانستان , پاکستان , ایران و همچنین کشورهای اروپایی نظیر لندن و چند کشور در آمریکا خواهید رفت . نکته جالب این بازی دقت سازندگان آن برروی زبان فارسی است . در کشورهای پاکستان افغانستان و ایران سربازان و شخصیت های اصلی داستان به زبان فارسی صحبت میکنند و همچنین در جای جای فضای بازی دیوارنوشته هایی به زبان فارسی به چشم میخورد که جالب توجه است .

در عکس زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران به طور واضح مشاهده میکنید

 شخصیت های اصلی داستان هم در بعضی از مراحل “ایرانی” هستند و نام هایی ایرانی دارن .

شهدا را یاد کنید با یک صلوات !

نکته جالب دیگر در مرحله ای که شما در تهران هستید دکورهایی قرار داده شده که در آنها پرچم آمریکا قرار دارد .

و تابلوهای زیر در اتاق های ایرانی ها قرار داشت .

غرب و آمریکا برای کنترل ذهن جوانان از هر ابزاری در حال استفاده کردن هست به طوریکه فارسی صحبت کردن شخصیت های بازی و همچنین منوی بازی که زبان فارسی نیز دارد نشان دهنده ی اهمیت ایران در تفکرات بازی سازان غربی است .

امید است که با حمایت از بازی سازان داخلی و ساخت بازی هایی با کیفیت بالا و سناریوی قوی بتوان در صنعت بازی سازی جهان نقشی داشته باشیم و بتوانیم نظریات و تفکرات دینی و ملی خود را به جهانیان برسانیم .

۱ مهر ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

مگه این که خوابش رو ببینن یابازیش رو بسازن…

نويسنده ديدگاه :علیرضا

این آرم سپاه قدسه مثلاً؟؟!!
با یه سرچ ساده میشه آرم سپاه قدس رو درآورد از اینترنت.
درضمن اسمشم نوشته شده فرماندهی قدس!!
هر کاری کنن بازم سوتی میدن

نويسنده ديدگاه :........

بازیش ساخته شده . شما ها هم نمیخواهد بی جنبه بازی در بیارید این همه بازی بر علیه کشور های دیگه ساخته شده .

نويسنده ديدگاه :متفکر

وقتی شما بهشون فحش میدین اونا حق ندارن بازی بسازن؟!

نويسنده ديدگاه :ramin

اقایونی که دوس ندارند بازی رو بازی کنن لطفا بازی نکنن نیان اینجا اعصاب مارو بهم بریزن اگه میتونید شما هم برید ی بازی بسازید که مثلا ایران به نیو یورک حمله کرده….پس لطفا الکی خودتونو زحمت نندازین دچار خونریزیه معده و خونریزیهای داخلی نشین خیلی ممنون….خداحافظ

نويسنده ديدگاه :kian james

اره ساخته شده الکی خودتون را گول نزنید

KHAMENEI