هر ۳ ثانیه یک نفر در اینترنت فریب میخورد

ظهور۱۲ : آمار جالبی از اقدامات سودجویانه اینترنتی و عملیات خرابکارانه سایبری منتشر شده که نشان می‌دهد آمار جرم و جنایت اینترنتی سالانه رو به افزایش است. دلیل اصلی چنین آمار تصاعدی، اتصال دستگاه‌ها و تجهیزات بسیار به شبکه جهانی اینترنت است و از این جهت میزان جرم و جنایت سایبری روندی رو به رشد […]

ظهور۱۲ : آمار جالبی از اقدامات سودجویانه اینترنتی و عملیات خرابکارانه سایبری منتشر شده که نشان می‌دهد آمار جرم و جنایت اینترنتی سالانه رو به افزایش است.

دلیل اصلی چنین آمار تصاعدی، اتصال دستگاه‌ها و تجهیزات بسیار به شبکه جهانی اینترنت است و از این جهت میزان جرم و جنایت سایبری روندی رو به رشد را از خود نشان می‌دهد.

گزارش ها نشان می دهد ۹۸ درصد از دزدی اطلاعات حساب بانکی و کارت‌های اعتباری در سال گذشته میلادی ناشی از معاملات جعلی و تقلبی بوده است.

در راستای همین اقدامات سودجویانه، ۲۱ میلیارد دلار از طریق سرقت هویت به چنگ دزدان اینترنتی افتاد.

براساس این اطلاعات که از تحلیل رفتار دزدان اینترنتی و معاملات سایبری به دست آمده، سال گذشته مجموعا ۱۲٫۶ میلیون نفر قربانی کلاهبرداری‌های اینترنتی و معاملات جعلی شده‌اند.

با تحلیل این اطلاعات می‌توان به رقم یک قربانی در هر ۳ ثانیه در سال ۲۰۱۲ رسید.

بر اساس این گزارش سال ۲۰۱۲ موجب شد که ۷ درصد خانوارهای آمریکایی درگیر معاملات جعلی شوند و به ازای هر خانوار، ۴ هزار و ۹۰۰ دلار به جیب شیادان سرازیر شود.

۲۷ شهریور ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI