سرلشکر فیروزآبادی : سپاه نباشد این کشور هم نخواهد بود !

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از خبرگزاری فارس : سرلشکر سید حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مجمع سالانه فرماندهان سپاه طی سخنانی با اشاره به طرح تحول و تعالی سپاه اظهار داشت: مهمترین و اساسی ترین اشکالی که در جریان تحول و تعالی در سپاه داریم این است که این گفتمان در […]

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از خبرگزاری فارس : سرلشکر سید حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مجمع سالانه فرماندهان سپاه طی سخنانی با اشاره به طرح تحول و تعالی سپاه اظهار داشت: مهمترین و اساسی ترین اشکالی که در جریان تحول و تعالی در سپاه داریم این است که این گفتمان در سپاه ریشه نگرفته است.

وی افزود: طرح تحول و تعالی به همه تذکر می‌دهد که بیاندیشیم که سپاهی مد نظر است که اگر این سپاه نباشد این کشور هم نخواهد بود.

فیروزآبادی ادامه داد: امروز سپاه دارای ۵ نیروی مقتدر، ۳۵ سپاه استانی و ۶ قرارگاه آماده به کار است که این یک توانمندی عظیم و دشمن شکن است.

وی با اشاره به لزوم طرح تحول و تعالی سپاه گفت: بعد از پایان جنگ و درگذشت امام (ره) و سیاست‌های کارگزاران دولت هاشمی و دولت خاتمی و غفلت نخبگان در ارزش‌ها، سپاه هم تحت تاثیر قرار گرفت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دلسوزان سپاه در این سرازیری بیدار شدند و خواستار صعود منحنی ارزش‌های سپاهی و بسیجی و جلوگیری از ورود موریانه غفلت در سپاه شدند. چرا که به تدریج پوسته سپاه می‌ماند و محتوای آن استحاله می‌شد.

فیروز آبادی خاطر نشان کرد: طرح تحول در سپاه از همه جا جلوتر است و هیچ جا به پای سپاه نمی‌رسد. با وجود این حضرت آقا و مسئولین نظامی می‌خواهند که سپاه الگو، پیشرو و پرچم‌دار باشد.

وی اظهار داشت: گام اول طرح تحول سپاه در رزمایش مقابله با امریکا در زنجان بود که حضرت آقا دغدغه‌ها و تذکرات مهمی را فرمودند.

فیروزآبادی ادامه داد: در سال ۸۵ تا ۸۶ مرکز راهبردی سپاه در این خصوص کارهایی انجام داد که نهایتا طرح راهبردی غدیر مبنا قرار گرفت و رسالت، ماموریت و دکترین،تهدیدات و سازماندهی سپاه بعد از تصویب فرمانده کل قوا توسط ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شد و سپس سردار جعفری که این طرح را تهیه کرده بود به سمت فرماندهی کل سپاه منصوب شد.

فیروز آبادی تصریح کرد: این طرح ۱۲ هدف کلی و ۱۵۱ راهبرد داشت که در سال ۸۸ تقدیم مقام معظم رهبری شد و ایشان فرمودند این جهت گیری در سپاه کاملا تایید می‌شود لذا جهت‌گیری سپاه که صورت می‌گیرد کاملا توسط حضرت آقا تایید شده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: از سال ۸۸ تا به حال سپاه ضمن تداوم طراحی‌های خود نسبت به اجرایی کردن برخی راهبردها هم اقدام کرده است از طرفی حضرت آقا ستاد کل را با فرمان وارد موضوع کرده است که این طرح در سپاه تا چه حد و چگونه پیش رفته است.

فیروزآبادی با بیان اینکه همه باید در سپاه دغدغه پیشرفت طرح تحول را داشته باشند، گفت: فرمانده کل قوا یک تکلیف قانونی و شرعی به عهده ما گذاشتند و فرمودند کار تغییر و تحول را نباید بی‌نتیجه گذاشت و ستاد کل باید فرمانده کل سپاه را تا پایان سال حمایت کند که انشاالله به نتیجه برسد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI