مظلومیت خانواده شیعی ایرانی در تنها کشور شیعه دنیا + تصاویر

در همین نزدیکی در یکی از استان‌های جنوبی روستایی قرار دارد که حدود ۴۰۰ خانوار دارد و فقط یک خانواده آن شیعه هستند. آن هم چه شیعه با معرفتی که در این زمانه نظیرشان کم پیدا می‌شود! این خانواده با اینکه خودشان فقیر هستند یک حسینیه کوچک در کنار منزلشان ساخته‌اند. این حسینیه با شرایط […]

در همین نزدیکی در یکی از استان‌های جنوبی روستایی قرار دارد که حدود ۴۰۰ خانوار دارد و فقط یک خانواده آن شیعه هستند. آن هم چه شیعه با معرفتی که در این زمانه نظیرشان کم پیدا می‌شود! این خانواده با اینکه خودشان فقیر هستند یک حسینیه کوچک در کنار منزلشان ساخته‌اند. این حسینیه با شرایط خاصش می‌تواند گوشه‌ای از مظلومیت اهل‌بیت(ع) را در مملکت شیعه به تصویر بکشد، با همکاری مسئول گروه جهادی مروجین مذهب با این خانواده مظلوم اما بلندهمت گفت‌وگو‌ کردیم که در ادامه می‌خوانید.

*خودتان را معرفی کنید:

– «ف.م» هستم که سه خواهر و سه برادر دارم.

*برادرانتان پیش شما هستند؟

-دو تا از آن‌ها در بندرعباس کارگر هستند، دیگری در خانه پدرزنش در نزدیکی ایرانشهر زندگی می‌کند و کار ندارد.

*در واقع شما اینجا تنها هستید؟

-همراه با پدر، مادرم و دو خواهر دیگرم اینجا زندگی می‌کنیم.

*روستای شما چند خانوار دارد؟

– حدود ۴۰۰ خانوار است.

فاصله میان منزل تا حسینیه

*شما تنها خانواده شیعه این منطقه هستید؟

-بله! حتماً حکمتی داشته است که ما اینجا باشیم تا از اباعبدالله الحسین(ع) یاد کنیم.

* شما به اینجا مهاجرت کردید؟

-پدرم مال این روستا نیست،‌ مادرم ساکن این روستا بوده، به همین دلیل پدرم در اینجا سکونت کرده است، همه ما در اینجا به دنیا آمده‌ایم.

*پدرتان از ابتدا سنی مذهب بوده است؟

-نه، ایشان از ابتدا شیعه بوده است.

*مادرتان چطور؟

-نه مادرم، چهار سالی می‌شود که شیعه شده است.

*اینکه شما تنها خانواده شیعه این روستا هستید، برای شما مشکلاتی نداشته است؟!

– چرا! در سال‌های اولی که حسینیه را راه‌اندازی کردیم، به ما خیلی فشار می‌آوردند، حتی موقعی که روحانی برای مراسم عزاداری به حسینیه می‌آمد، برخی افراد روی پشت‌بام می‌رفتند و مسخره می‌کردند، اما ما در مجالس با مهربانی نه با جنگ و دعوا برای آن‌ها توضیح می‌دادیم که این کار آن‌ها اشتباه است.

نمای بیرونی حسینیه الزهرا(س)

*حسینیه را چگونه ساختید؟

-اول خانه و حسینیه یکی بود، برای ما هم سخت بود، اما تمام مراسم را توی حسینیه برگزار می‌کردیم، الان سه سالی می شود که حسینیه ساخته‌ایم.

*در حسینیه چه مراسم‌هایی برگزار می‌کنید؟

– در ایامی که روحانی و مداح می‌آید -فاطمیه، محرم، صفر و ماه رمضان- مراسم می‌گیریم و خرج می‌دهیم، از خواندن زیارت عاشورا، دعای توسل گرفته تا دعای ندبه و خواندن دعای جوشن کبیر در ماه رمضان، اگر موقعی هم روحانی نداشته باشیم، نوار می‌گذاریم و با نوار مراسم را برگزار می‌کنیم، برخی مواقع هم خودمان روضه می‌خوانیم، البته بعضی از مردم خودشان به حسینیه می‌آیند، برخی دیگر هم خودمان می‌رویم و دعوت‌شان می‌کنیم.

* غذا هم می‌دهید؟

– بله من و خواهرم آشپزی می‌کنیم.

* مراسم را برای چه کسانی برگزار می‌کنید، با توجه به اینکه شما تنها خانواده شیعه این روستا هستید؟!

– بعضی از اهل سنت روستا هم در مراسم ما حضور پیدا می‌کنند، برای خانم‌های روستا کلاس قرآن می‌گذاریم، البته چند نفری هم شیعه شده‌اند و بعضی هم دوست دارند که شیعه شوند، اما پدر و مادرشان اجازه نمی‌دهند.

نمایی از روستا

*رفتار مردم روستا با شما چگونه است؟

-اکثر افراد این روستا بر ضد ما کار می‌کنند، مثلاً وقتی روحانی اینجا می‌آید، اعتراض می‌کنند. به ما می‌گویند برای چه اذان پخش می‌کنید، چرا تنها برای یک خانواده اذان پخش می‌کنید؟!

* با وجود این همه سختی چرا از این روستا نمی‌روید؟

-درست است که ما تنها خانواده شیعه این روستا هستیم، اما به خاطر برپا داشتن مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) هیچ وقت راضی نیستیم محل را ترک کنیم،‌ ‌اگر ما روستا را ترک کنیم، دیگر نامی از اهل‌بیت(ع) برده نمی‌شود.

*ممکن است که شما در این مسیر خیلی اذیت شوید؟!

-ما به خاطر زنده نگه داشتن اسم اباعبدالله(ع) این روستا را ترک نمی‌کنیم، هر چقدر هم به ما فشار بیاورند و اذیتمان کنند، هرگز بر نمی‌گردیم.(با تحکم خاص)

* با اینکه شما در مضیقه مالی قرار دارید،‌ اما در مراسم خرجی می‌دهید!

– اگر کسی از افراد خانواده درآمدی داشته باشد و پولی به دستمان برسد و روز شهادت یکی از ائمه نزدیک باشد، آن پول را خرج نمی‌کنیم و در مراسم ائمه خرج می‌کنیم.

*فقط شیعه‌ها در مراسم شما حضور پیدا می‌کنند؟

-نه سنی‌ها هم می‌آیند، هنگامی که برای مراسم ناهار یا شام درست می‌کنیم، اهالی روستا می‌آیند و غذا می‌گیرند.

آشپزخانه

* این گونه که بر می‌آید، شما برای تأمین هزینه‌های زندگی در مضیقه هستید؟

-بله! مدتی است که پدرم دیگر کار نمی‌کند، البته خدا می‌رساند و اعتقاد داریم که اهل بیت(ع) ما را تنها نمی‌گذارند.

*شما دست‌نوشته‌هایی دارید، این‌ها را برای چه نوشته‌اید؟

-راستش یک‌سری حرف‌ها توی دلم بود و از خدا می‌خواستم کسی اینجا بیاید تا درد دل‌هایم را به او بگویم که ما چقدر در این روستا سختی می‌کشیم، برای همین هر چیزی که به نظرم می‌آمد یا در دلم بود را می‌نوشتم تا چیزی از قلم نیفتد.

*برای امام زمان(عج) هم نوشته‌اید؟

-بله! بعد از نماز و خواندن دعای فرج در دفترم درد دل‌هایم را یادداشت می‌کنم، هنگامی که پیش خودم فکر می‌کنم و به یاد سختی‌های مراسم عزاداری و گرمای بیش از حد اینجا می‌افتم، می‌بینم که این سختی‌ها با سختی‌هایی که امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) کشیدند، قابل مقایسه نیست، درست است که این شرایط سخت است، اما این سختی‌ها کجا و آن کجا!

*در همین روستا درس خواندید؟

– نه در روستای دیگری

* این روستا مدرسه هم دارد؟

-بله! تا مقطع راهنمایی دارد

* شما تا چه مقطعی درس خواندید؟

– دیپلم دارم.

*حوزه علمیه هم رفتید؟

-بله، هنگامی که دبیرستان بودم، صبح‌ها به مدرسه و بعد از ظهر‌ها حوزه علمیه می‌رفتم، از آنجایی که در آن مدرسه بیشتر اهل سنت بودند، خیلی ما را اذیت می‌کردند و از اینکه من حوزه می‌رفتم خیلی ناراحت بودند، برای همین جوری حوزه می‌رفتم که آن‌ها متوجه نشوند.

منزلی که در ابتدا هم حسینیه بود و هم خانه

*با ماشین به مدرسه می‌رفتید؟

-نه یک ساعت و نیم با پای پیاده به مدرسه می‌رفتم و حوزه هم از مدرسه خیلی فاصله داشت، خیلی اذیت می‌شدم.

*مثل اینکه چند نفر از اهالی را شیعه کردید؟

-در حوزه که درس می‌خواندم، ماه رمضان که می‌شد می‌گفتند بروید احکام را بگویید، من هم می‌رفتم و به اهالی روستا می‌گفتم بیایید تا قرآن یادتان بدهم،‌خواندن قرآن در ماه رمضان ثواب دارد، در کنار قرآن از اهل‌بیت(ع) می‌گفتم و می‌گفتم که حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(ع) چگونه شخصیتی هستند.

وقتی اینجا می‌آمدند می‌گفتند رفتار شما خیلی خوب است،‌در حالی‌ که مولوی‌های ما اخلاقشان تند است، من هم می‌گفتم این اخلاق و رفتار تأثیرش از اهل‌بیت(ع) است، چرا که آن‌ها الگوی ما هستند، خلاصه کم کم با آن‌ها صحبت می کردیم و می‌گفتند که می‌خواهیم شیعه شویم، البته بعضی از آن‌ها که مریض بودند و شفای خود را از اهل‌بیت گرفتند، شیعه شدند و ما هم راهنمایی کردیم.

* فامیل‌های شما هم شیعه هستند؟

– نه اکثرا سنی هستند.

*رفت و آمد دارید؟

– بعضی از فامیلهای مادرم به خاطر اینکه شیعه شده‌ایم با ما قهر کرده‌اند.

*همسر شما شیعه است؟

-بله! البته دو دختر عمو دارم، بعد از اینکه ازدواج کردند‌، با اجبار همسرشان سنی شدند، برای همین من با یک شیعه از یک استان دیگر ازدواج کردم، چرا که در فامیل خودمان خواستگار شیعه نداشتم، الان هم خواهر بزرگترم به خاطر همین مشکل ۲۸ سال دارد، اما ازدواج نکرده است، البته خواستگارهای سنی دارد که حاضرند سه میلیون تومان هم به پدرمان بدهند، اما مادرم می‌گوید اگر دخترم شصت سالش هم شود، او را به سنی نمی دهم، خواهرم حاضر است با یک شیعه کور ازدواج کند اما با سنی ازدواج نکند.

* شرطی هم گذاشتید؟

-بله! با امام حسین(ع) عهد بسته‌ایم که هر گاه شوهر کردیم، باید ماه رمضان، محرم و صفر اینجا باشیم تا در حسینیه مراسم عزاداری برگزار کنیم تا اسم اهل بیت(ع) همیشه اینجا باشد.

*یعنی به همسرتان این شرایط را گفتید؟

– بله وقتی خواستگاری آمدند، گفتم که من در این ایام باید اینجا باشم، زیرا با اباعبدالله(ع) عهد بستم که هر کجا باشم این ایام را اینجا باشیم.

* از امام حسین(ع) چه ‌درخواستی کردید؟

– گفتم: یا اباعبدالله ما در یک روستایی هستیم که خیلی مظلومیم، البته هر چقدر مظلوم باشیم به پای مظلومیت شما نمی‌رسد. (گریه بسیار)

موانع ایجاد شده برای تردد این خانواده شیعی

* آب شما را بستند؟ در ماه رمضان آب نداشتید؟!

– بله لوله آب ما را بریدند و ما در ماه رمضان آب نداشتیم و مجبور بودیم برویم از یک چشمه آب بیاوریم، یک چاه آب زده بودیم، اما آن‌ها رفتند و یک کم آن طرف‌تر چاه زدند و ۳ تا پمپ گذاشتند که باعث شد چاه آب ما خشک شود، راه‌های اصلی به سمت خانه ما را با چوب بستند تا هنگامی که روحانی به حسینیه ما می‌آید نتواند به راحتی عبور کند.

*شما بیشتر از نبود روحانی ناراحت هستید تا نبود امکانات مانند آب و برق!

-روحانی وقتی اینجا می‌آید، به طبع آن مراسم عزاداری با شکو‌ه‌تر است و ذکر اباعبدالله(ع) گفته می‌شود، ولی وقتی روحانی نیست، نمی‌توانیم مراسم خوبی برگزار کنیم.

*به نظر شما اینجا شبیه کربلا نیست،‌ آب و راه را به روی شما می‌بندند و هوا به شدت گرم است!

– (گریه)

* همیشه چادر می‌پوشید؟

– بله

* در گرما اذیت نمی‌شوید؟

– درست است که در گرما اذیت می‌شویم، اما باید این حجاب و عفاف باشد.

* در شهر، برخی بانوان با اینکه شیعه هستند اما حجاب درستی ندارند، شما چطور در این گرمای زیاد حجابتان این گونه است؟

– ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است/ ارزنده‌ترین زینت زن حفظ حجاب است

از آنجایی که خانه‌ ما روی بلندی قرار دارد، اگر لباس و چادرمان رنگی باشد، جلب توجه می‌کند و می‌گویند ببینید شیعه‌ها چطوری هستند!

* از ابتدا این مکان را برای زندگی انتخاب کردید؟

-بله، اینجا برای پدربزرگ مادریم بود، پدرم اینجا را درست کرده، با الاغ وسیله‌ها را بالا آورد و ما هم بلوک را بالای سرمان می‌گذاشتیم و می‌آوردیم و به سختی این حسینیه را درست کردیم.

نمای درونی حسینیه الزهرا(س) روستا

*وضعیت حسینیه شما خیلی بهتر از خانه شماست؟!

ـ این دو اتاق از ابتدا بوده و خیلی قدیمی است، داخلش که بروید، سیمان‌هایش ریخته و دیوارش ترک خورده است.

*چرا حسینیه تفاوت زیادی با محل زندگی شما دارد؟

– برای اینکه مکان مجلسی که برای اباعبدالله الحسین(ع) گرفته می‌شود، باید خوب باشد، ما هرگز راضی نمی‌شویم که خودمان در جای بهتری باشیم، نه این کار را نمی‌توانیم بکنیم، آنجا باید خیلی خوب باشد تا مردم به کوچکترین بهانه‌ای دور نشوند.

*از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید، متشکریم.

– از زحمات شما و حجت‌الاسلام رضایی برای سر زدن به حسینیه الزهرا(س) نهایت تشکر را دارم، امیدوارم که خداوند ما را از پیروان راستین امیرالمؤمنین(ع) و خانم فاطمه زهرا(س) قرار دهد.

نمای درونی منزل

به گزارش فارس، گروه جهادی «مروجین مذهب» ترویج مذهب در مناطق محروم را هدف اصلی خود قرار داده‌اند و این خانواده و محرومین دیگر این شهرستان را مورد حمایت مادی و معنوی خود قرار می‌دهند، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از فعالیت‌های این گروه و کمک به خانواده مذکور به نشانی www.seza.ir مراجعه کنند.

۱۸ شهریور ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :ناشناس

یعنی چی؟ جوری حرف می زنین که انگار سنی ها مسلمون نیستن. واقعا باید خجالت بکشه کسی که سعی می کنه با پخش همچین گزارشی از سنی ها یه هیولا بسازه. اونام به اهل بیت اعتقاد دارن محض اطلاعتون.
بزارین لطفا این کامنتو

ناشناس محترم.
بحث رو به دعوا تبدیل نکنید

نويسنده ديدگاه :سید

با عرض سلام با همه احترامی که به این خانواده عزیز می گزاریم خوب است در این برهه اززمان که دشمن دندان تیزکرده تا هرچه بیشتر بین مسلمانان تفرقه بیاندارد وسود بیشتری از این کار ببرد این مسایل را اینطوری مطرح نکنیم توی هر قومی ممکن است چنین اختلافاتی باشدحتی در یک روستای شیعه نشین ممکن است بعضی ها بخاطر پایبندی به اعتقادات مذهبی مورد تمسخر قرار گیرندنمیشود همه را متهم کردمگر نه این خواهر بزگوار مطرح نمودندکه اهل تسنن درمراسمات ما شرکت می کنند پس عده قلیلی هستند که مزاحم این خانواده میشوند که اینها هم میشود راهنمایی شوند

نويسنده ديدگاه :سید

سلام
من که به حال این خانواده قبطه میخورم ما برای اهل بیت هیچ کاری نکردیم اما اینا همه زندگیشونو دادن
واقعا خوش بحالشون
در خصوص اهل سنتم باید گفت برادران ما هستند و شاید افرادی که در روستای اینان هستند البته عده کمی تاثیر گرفته از تبلیغات وهابیون کور دل هستند والا اهل سنت دوستدار اهل بیت هستند چون اگر نباشند مسلمان نیستند با استناد به حدیث ثقلین که در کتب اهل سنت نیز بر مودت اهل بیت (ع) تاکید شده است
در پناه اهل بیت سعادت مند باشید

نويسنده ديدگاه :مسلمان

سلام نمیدانم چرا در بعضی مناطق اهل سنت وشیعه خیلی خوب ومهربان باهم زندگی میکنند ودر بعضی مناطق نه. فکر میکنم بالا بردن فرهنگ زندگی در این مناطق وایجاد رفاه بیشتر بیان معارف دینی توسط علمای دو فرقه کمک ز یادی به حل این اختلافات بکند به هر صورت همه مسلمانان دررفع این اختلافات وقدرتمند کردن اسلام مسولند.به هر صورت جانبازی ونقش مهم امام حسین در حفظ اسلام برهیچکس پوشیده نیست ونام امام حسین جاودانه تاقیام برپیشانی اسلام مدرخشد

با سلام
دوست عزیز ناشناس گذارشو کامل بخون کسی چنین قصدی نداشت
به جای این که اینقدر بری توی حاشیه یه کم به اصل کار فکر کن/
با تشکر

نويسنده ديدگاه :ناشناس

فعلا این امثال شماهایین که دارین حاشیه سازی می کنین و ادعای روشن فکری هم دارین هرکسی که یه ذره هم از حرفه ژورنالیستی چیزی سردر بیاره کاملا می تونه بفهمه که خبرنگار کاملا یک طرفه و غرض ورزانه مطلب رو نشون می ده.و اینا همه برمی گرده به عدم داشتن اطلاعات کافی از مسلمونای سنی

نويسنده ديدگاه :رضا

واعتصموبه حبل الله جمیعا ولا تفرقو
شیعه وسنی وسیله وراهی است برای شناخت خدا چه بسا شیعیان وسنیهای که راه راکج رود خدایی دیگر ببیند وحتی از انسانیت فاصله بگیرد مثل قاتلان حسین مظلوم که فرمود اگر مسلمان نیستید لااقل ازاد مرد باشید

به نام خدا. سلام
امام حسین ( ع ) عاشقانی دارند که بی سر و صدا و بدون هیچ چشمداشتی عاشقی می کنند. همانند خانواده مکرم فوق. از خواندن مطالب فوق خجالت کشیدم، ما کجا و آن ها کجا. آن ها با دست خالی برای امام حسین ( ع ) تبلیغ می کنند و دغدغه شان این است که در ایام محرم روحانی در حسینیه اشان حاضر شود.
ماشاالله به این همه ارادت ماشاالله به این همه معرفت.
خدایا به زندگی عشاق امامان معصوم برکت ده و آن ها را در این راه ثابت قدم بدار.
خدایا ما را در زمره دوستداران اهل بیت و دوستدار دوستدار اهل بیت قرار ده.
الهی آمین

نويسنده ديدگاه :شیعه

واقعا متاسفم برای کسانی که بین شیعه و سنی فرقی نمی گذارند بهتر است به جای سخنان بیهوده و افکار تهی کمی مطالعه و تحقیق بکنند تا بفهمند که سنی یعنی دشمن اهل بیت اگر اطلاعاتی در این زمینه داشته باشند باید اظهار نظر کنند اگر شیعه هستی بدان که خون تو برای آنان توسط مولوی هایشان حلال شده و اگرسنی هستی واقعا برایت متاسفم

نويسنده ديدگاه :علی

تو این تنها کشور شیعه دنیا( به نظر آقای گزارشگر) حدود ۲۰میلیون اهل سنت زندگی میکنن واین گزارش برداشت یک جانبه اون آقا است در مورد عکس این موضوع هم فکر کنید زندگی یک خانواده سنی در یک روستای شیعه
بهتر نیست بجای این برداشتهایی که دشمن رو در این برهه حساس شاد میکنه کمی به فکر وحدت باشیم و اجازه تفرقه افکنی رو به دشمنان اسلام ندیم

نويسنده ديدگاه :ناشناس

اونایی که شما داری ازشون حرف می زنی که گروه تندرو سنی هستن نه همه سنی ها.تازه مگه شیعه ادم کش نداریم.یه ذره سرتو بگیر بالا به وضع سوریه نگاه کن.
شما بهتره واسه خودت متاسف باشی که یه عده این فکر رو بهت خوروندن که سنی یعنی دشمن اهل بیت.مهم خداست.که واسش سنی و شیعه یکسانن. چه شیعه چه سنی. توهر فرقه و مذهبی تندرو هست که کلا حسابش بابقیه جداس.تو هیچ سندومدرکی هم نیومده که ریختن خون شیعه ازنظر سنی ها حلاله…باید این نظرتو قاب بگیرن اینقدر که کمدیه

سنی از وهابی و سلفی جداست و این جا مملکت شیعه است. نمیتوانند با شیعه کنار بیایند از این مملکت بروند به عربستان وهابی یا به قطر سلفی این جا مخالفت با اهل بیت حرام است یک کلمه حرام

نويسنده ديدگاه :دل پر

من با خیلی از سنی ها برخورد داشتم وآنهارو خوب میشناسم اونا وقتی که با ما شیعیان هستن سریع نماز میخوانند وشروع به راز ونیاز با خدا میکنند ودر حالی که رفتار وعبادت آنها ریایی بیش نیست وآدمهای بسار منافق و ضد شیعی هستند وتمامی عبادتهای آنها برای ریا است ومیخواهند اینو ثابت کنند که ماشیعه ها عبادت نمکنیم در حالی که اونا واقعا آدمهای کوته فکر ومتعصبی هستند وعقل سالمی ندارند که فکر کنند وحتی وقتی گوش شیطون کر یه دختر شیعی بهشون میدند با زور وکتک میخوان اونو سنی کنند وماشیعیان اصلا متعصب شیعه نیستم وبه عقاید تمامی ادیان در کشور ایران احترام گذاشته میشود وشما برید نگاه کنید به کشورهای سنی که شیعیان مظلوم وبی آزار را سر میبرند وزن وبچه هاشون رو میکشند ودین ومذهب این سنی ها از بنا وپی با کشتار وقتل بوده وبخاطر اینهاست که اسلام در دنیا مظلوم واقع شده وغربی ها از حرکات ورفتار این وحشی ها نهایت استفاده رو بر علیه اسلام انجام میدهد
حجت اینها مولوی های ایناست که بخاطر مقام وپول هر دروغی را به اینا میگند واینها هم بدون رجوع به عقلشون باور میکنند ونمدونند تو قرن ۲۱ دوقرن پیشرفت علمی زندگی میکنند ویه ذره خودشون را اصلاح بکنند تا به تمدن بشری مدرن نزدیکتر بشند وبفهمن دیگه الآن سر بریدن هر انسانی واقعا از لحاض قانون بشری (خارج ازدین وایمان)کاری زشت وحیوانی است البته اینها بیچاره ها ذاتا عقده ای وخوی وحشی گری دارند دست خودشون هم نیست وکشوری مانند آمریکا باید با کمک خودشون اینا رو ازبین ببرند والا جمهوری اسلامی حتی با اینکه آخوندها که کاملا” مذهبی هستند بر کشور مان حکومت میکنند هیچگاه ما از این حرکات ندیدیم وهمه ادیان وحتی این سنی ها ی بدون مغز در این کشور با آزادی کامل دارن زندگی میکنند

نويسنده ديدگاه :ناشناس

نکه کشور رو خریدی؟قبل از اینکه دینم چی باشه یه ایرانیم.احتیاجی به نظر شمام ندارم که کجا برم آقای مثلا دوستار اسلام..
شما فقط از سنی طالبان افغانستان رو دیدی که خود افغانی هام بااونا مشکل دارن.
اون کسی هم که خیلی دلش پره می تونه چهارتا کشور مسلمون دیگه بره ببینه کدوم سنی اینقدر ریاکاره؟نمیتونه هم راجع به عموم اظهارنظر نکنه و حرف دل پرشو واسه خودش نگه داره.
اونایی که سر میبرن نه سنی ان نه شیعه. حیوونن. راجع به حرف زدنتون هم باشین شما که ادعای تمدنتون میشه. الان مشخصه بی مغز کیه

نويسنده ديدگاه :معلم

آقا ،من اصلا از دعوای شیعه و سنی حرف نمی زنم . سنی های زیادی هستند که ذر ضمن اعتقاد به مرام خودشان به اهل بیت نیز علاقه مند هستند . اگر نظر امام احمد ادریس شافعی را مطالعه کنید متوجه ارادت فراوان او به اهل بیت مشوید او از ائمه چهارگانه اهل سنت است . اما …….. یک امای مهم وجود دارد و آن: در طول تاریخ اسلام شما شیه کشی های فراوانی را کشورهای اسلامی از ایران و عراق و لبنان و سوریه و عربستان وووو مشاهده می کنید که توسط متعصبان متاسفانه سنی مذهب صورت گرفته . کشتارهای فراوانی که یک نمونه آن سردار بزرگ صلاح الدین ایوبی است او همان طور که دلاورانه با غرب متجاوز به کشورهای مسلمان جنگید شیعه کشی نیز به راه انداخت قتل عام شیعیان توسط این سردار فاتح را مطالعه کنید کفایت می کند تا ببینید شیعیان چقدر توسط برادران سنی خود در هجمه قرار گرفتند . برخورد با این خانواده در ایران چیز غریبی نیست در تمام جهان اسلام اخباربرخورد این چنینی نسبت به اقلیت شیعه اکنون نیز همه روزه در کشورهای مختلف به گوش می رسد

نويسنده ديدگاه :دیلان

تفرقه افکنی نکنید این چه جور خبری است . حالا یک خانواده سنی در یک روستای شیعه نشین بیاید و نام حضرت عمر (رض) را بیاورد چه برخوردی باهاش میکنید خاک بر سرتون باین مسخره بازیتون اینم شد خبر ؟ انگار یه خانواده مسلمان تو تکزاس مسجد ساخته

نويسنده ديدگاه :ناشناس

حرف شما تاحدی درسته خانم یا آقای معلم.
ولی کافیه یه سری هم به مرزنشینای سنی این کشور که تعدادشون کم هم نیست بزنین ببینیم کی خون کیو تو شیشه کرده.محروم ترین نقاط ایران همگی سنیان مرزنشین هستند.در این کشور هم به این طریق به سنی ها داره ظلم میشه

نويسنده ديدگاه :باران

من یک شیعه هستم و به شیعه بودن و عاشق و پیرو اهل بیت بودن افتخار می کنم و امیدوارم سعادت شیعه بودن شامل همه جهانیان بشه سلام و درود خدا بر پیامبر عظیم الشان، امام و خلیفه حق حضرت علی «ع» و لعنت بر دشمنان پیامبر و چهارده معصوم

یک گزارش کاملا مغرضانه
با نظر ناشناس هم کاملا موافقم

الان دیگه دوره این حرفهای شیعه سنی گذاشته العان عصر جهانی شدن و یکپارچگی تمدن جهانی هست

جالبه این بحث شیعه سنی اکثرا در شهرها و روستاها و کشورهای با فرهنگ و اقتصاد و سطح تحصیلات بسیار پایین وجود داره

خوشابه سعادت این خانواده.کاش من هم عضوی از این خانواده بودم.اجرتون باخدا.انشالله ازشیعیان خالص امیرالمومنین باشیم یک صلوات بفرستید.التماس دعا

نويسنده ديدگاه :علی

به عزیزان اهل سنت پیشنهادمیکنم شبهای پیشاورکه بحث میان چندعالم سنی ویک عالم شیعه هست روحتماگوش کنن یابخونن.دراخر۶تن عالمان اهل سنت درشب ولادت سیدالشهدا شیعه میشوندونواقص مذهب خودراقبول میکنند.عجیییب یقین پیدامیمنی که علی حق است وحق باعلیست.یاعلی مدد

نويسنده ديدگاه :کوروش

دوستان واقعا متاسفم برا بعضی سنی ها . البته همه سنی ها اینجوری نیستند ولی بعضیاشون جوری هسن که نگو . بنده با همین که زرتشتی هسم ولی به شیعیان اردت خاصی دارم و خیلی دوستشون دارم و به نظر من تا حالا که دیدم شیعیان مهربان تر و با مرام تر و خوش اخلاق تر از سنی ها هسن و به خاک این سرزمین قسم من شیعیان را خیلی دوس دارم تا حالا هم چندتا سنی دیدم که اخلاق و رفتار درست و حسابی ندارن واقیت دارم میگم و منم فعلا اینکه قصد اینکه شیعه بشم ندارم ولی خواستم زن بگیرم زن شیه میگیرم و اگه شد وقتی هم زن گرفتم دینم رو تغییر میدم و شیعه میشم و این بود نظر بنده

دوستان این روستا از توابع کدام استانه و کجاست ؟ بنده در نیرو انتظامی خدمت میکنم و درجه دار هسم لطف کنید بهم بگین کجاست تا بریم اونجا بررسی کنیم و دهن این کسایی که این کارا رو میکنند رو سرویس کنیم چون معلومه از اون سنی ها نیستند و میخوان جنگ طایفه ای و فرقه ای به راه بیندازن و اونجا هم به خانواده شیعیان کمکی بکنیم و همچنین به سنی ها نه سنی های دورغین به سنی هایی که دوست دار اهل بیت هستند . من اگه شد با چندین نفر میخواهیم بریم اونجا یه تحقیقی کنیم و ببینیم کدام سنی ها این کارا رو میکنند وبه همه نشون بدیم اینا چه جوری هسن .. البته من رفیق سنی دارم اینجوری نیستند و خوبند و رام ولی اینا نمیدونم چرا اینجورین . گمون کنم وهابی یا سلفی هسن. اینم ادرس ایمیل بنده هر کی هر چی اطلاع داره در خدمت بنده بذاره ممنون میشم . یاعلی . hasan.hoseini73@gmail.com

نويسنده ديدگاه :ناشناس

خواب دیدی خیرباشد
وقتی یک شتر ازسوراخ درزی ردشداون وقت یک سنی باایمان شیعه میشه
تواون ر وستاکوچک یک مسجدشیعه هست اماتوتهران به اون بزرگی یک مسجدسنی نیست
براتون متاسفم که اینقدردرحال تفرقه افکنی هستید

نويسنده ديدگاه :علی

البته باید حق را گفت. چنان که در این گزارش هم میبنید اهل سنت اگر خطر شیعه شدن سنی ها را حس کنند هر ظلمی را بر شیعه میکنند. نمونه اش مرسی و اردوغان و آل سعود و … میباشد.

نويسنده ديدگاه :علی

از عزیزان شیعه میخواهم این گونه گزارش ها را زیاد کنند بنده یک خارجی هستم و در کشور های خارج میبنیم که چگونه اینها جمهوری اسلامی را ظالم و اهل سنت ایران را مظلوم مینمایند و چه توهین ها بر امام و رهبری و جمهوری اسلامی میکنند!!! اینگونه گزارشها را در سایت های گوناگون گذارید تا همه در فضاهای دیگر زبان ها نیز استفاده کنند تا مردم جهان بدانند که اهل سنت در جمهوری اسلامی نیز بر شیعه ظلم میکنند!!!

دوستان این همه به جونه هم نپرید بابا ما باید به گفته ی مقام معظم رهبری متحد باشیم نه اینکه جنگ و دعوا کنیم . ای خدا لعنت کنه این فرقه بهائیت و وهابیت و سلفی ها رو ببین چه جوری دارن بین شیعیان و سنی ها تفرقه میندازند . دوستان متحد باشین تا چشمشون کور بشه ناکس ها … این عربستان و شاه ملعونش که وهابی هستند که نفت و پ.ل جهان دسته ایناست دارن وهابیت و سلفی ها رو حمایت مالی میکنند تا بین ما و سنی ها جنگ به راه بیندازند و بدونند کور خوندن و من دوست سنی دارم و حالا که اینجور شد چندتا دیگه هم رفیق میشم و رابطه مان را مستحکم تر میکنیم تا چشم دشمنان اسلام و… در اید انشاالله …

نويسنده ديدگاه :رضا

برادران گرامی چه سنی و چه شیعه اقا محمد مهدی هم راست میگن چرا اینجوری میکنید نباید بذاریم دشمنان بین ما نفوذ کنند و ما همه باید یکپارچه و متحد باشیم تا دنبا را فتح کنیم و با همه کنار هم زندگی کنیم و دشمنان اسلام را نابود کنیم همه دست در دست هم مینهیم تا میهن خویش را کنیم اباد . سنی و شیعه ندریم همه برادریم و هیچ مشکلی با هم نداریم و فقط باید به نظر من این کسانی که در اون روستا اذیت و ازار این خانواده میکنند رو دستگیر کنند و مجازاتشون کنند تا دیگه این کا را رو نکنند شاید اونا چندتا نفهم وهابی بودند که این کارا رو کردند وگرنه ما نباید توهین به سنی های عزیز بکنیم و گین اونا هم اینجورین نه سنی ها رو من میشناسم اینجوری نیستند و منم به سازمان اطلاعات این مطلب رو گزارش دادم و اگه شد کاری کنند تا این دشمنان خوار و ذلیل اسلام نتونند بین شیعه و سنی تفرقه ایجاد کنند … باتشکر … یامهدی ادرکنی …

نويسنده ديدگاه :شاهد

بنام خدا
قابل توجه مسوولین محترم کشور جمهوری اسلامی ایران-بزرکترین وقوی ترین کشور تاثیر گزار جهان اسلام

نويسنده ديدگاه :حسین

قابل توجه مسئولین عزیز!!!!برای خودم متاسفم با این مسئولین بی مسئولیت! حالا برید کمک کنید تو سیبری مسجد بسازید!!!کمک به اینها واجبه یا هزینه ی میلیونی برای کشورهای دیگر؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اقا رضا حرف شما درست ولی بخدا اگه اینا قدرت می داشتند ما رو تیکه تیکه میکردند اقای ناشناس شیعه شدن و عاشق علی شدن لیاقت میخواد که تو نداری

نويسنده ديدگاه :احمد

یه شماره حساب بدین برای کمک به این حسینیه و به این خانواده.مطمئن باشید اگر این خانواده از نظر مالی ساپورت بشن دیکه تمام مراسم میلادوشهادت ائمه اطهار رو با شکوه برگزار میکنن.یاعلی

نويسنده ديدگاه :ناشناس

درست صحبت کن آقای محترم.ازکجا فهمیدی مکه من آقام؟در ضمن مگه امام علی (ع) خلیفه چهارم اهل سنت نیست؟؟
چرا راجع به چیزی که نمیدونی اظهار نظر میکنی؟
یک ذره فکر کردن و منطقی بودن هم خوبه والا.
من سنی های زیادی رو میبینم که به اهل بیت و چهارده معصوم ارادت دارند در همین ایران.این افکار پوچ امثال شماهاست که از روی عدم اطلاعات کافی و تبلیغات غلط از سنی تو ذهنتون کافر و مفسد فی الارض درست کردین.
ازخواب بیدار شین و خوب چشاتونو بازکنین چهارتا کتاب بخونین. چهارتا منطقه سنی نشین برین ببینین خودتون

نويسنده ديدگاه :س

به نام خدا
به نظرم همین کامنتهایی که تا الان براتون گذاشتن بقدر کفایت نشون میده که این گزارش چه از جانب شما چه خبرگزاری که ابتدا اون رو تهیه کرده اشتباهه و تو این برهه که اینهمه تلاش برای اختلاف افکنی داره صورت میگیره آب به آسیب دشمن ریختنه اگه قصد کمک به اون خانواده رو دارین که انشاا… همینطوره نه ئولین ذی ربطش بگین نه به عموم جامعه!

نويسنده ديدگاه :امین

تعصب نشانه جهالت وبی عقلی است بی واسطه خداراپیداکنید………

نويسنده ديدگاه :م

ببینید همه سنی و شیعه ها رو با یه چوب نزنید من خودم سنی هستم و تو یه محله شیعه زندگی میکنم. واقعا برای کسایی که میگن سنی ها کافرن متاسفم و اینکه ما هم دوستدار اهل بیت هستیم و هم امام علی رو قبول داریمو ولی بعضی تاکید میکنم بعضی شیعه ها عمر و عثمان و ابوبکر رو قبول ندارند. فقط ما اهل تسنن مثل شیعه ها مراسم عزاداری نمیگیریم و یا بر سینه خود نمیزنیم و لباسامون رو پاره نمیکنیم به این دلیل که خداوند تو قران گقته هر جانداری میمیره و ماهم بخاطر همین به سینه خودمون نمیزنیم واینکه بعضی از شیعه ها تو روز وفات حضرت عمر شادی میکنن این واقعا… نمیدونم چی بگمشماها اول رقتار خودتون رو درست کنید شیعه و سنی طرز خوندن نمازشون و چیزهای دیگه فرق دارن ولی هم شیعه و هم سنی هردو حضرت محمد ص رو قبول دارند و خدا رو .

نويسنده ديدگاه :مرجان

. واقعا برای کسایی که میگن سنی ها کافرن متاسفم و اینکه ما هم دوستدار اهل بیت هستیم و هم امام علی رو قبول داریمو ولی بعضی تاکید میکنم بعضی شیعه ها عمر و عثمان و ابوبکر رو قبول ندارند. فقط ما اهل تسنن مثل شیعه ها مراسم عزاداری نمیگیریم و یا بر سینه خود نمیزنیم و لباسامون رو پاره نمیکنیم به این دلیل که خداوند تو قران گقته هر جانداری میمیره و ماهم بخاطر همین به سینه خودمون نمیزنیم و کارهای دیگه

نويسنده ديدگاه :مرجان

. واقعا برای کسایی که میگن سنی ها کافرن متاسفم مهم اینه که همه ما خدارو قبول داریم

نويسنده ديدگاه :ملکی

سلام به دوستان خودم.لطفا بدون مطالعه اظهار نظر نکنن چه شیعه و چه سنی

ببین خواهر محترم خانم ناشناس نیاز به کتاب خوندن نیست من بین شما زندگی کردم. شما اگه امام علی رو قبول داری بسیار عالی درود برشما.و لکن شما میگید ما هیچ مشکلی با شیعه و علی نداریم پس ریشه این جدال ها از کجا اومده وقتی میگید مال شیعه حلال یعنی چه وقتی میگید شیعه کافر یعنی چه میخوای بگی ما نگفتیم هرکی میگه ما نگفتیم بره تو این صفحه فیلم شیعه شدن مولوی محمد شریف زاهدی رو ببینه ۱ساعت ۱۶ دقیقه است ۶۰mb نگاه کنید تا ببینید من راست میگم یا ایشون ادرس(http://www.aparat.com/v/ZKyut)

چی میگی مرجان … خواب دیدی خیال باشه … شما گمون نکنم بدونید قران چیه ؟؟؟ چون اصلا قران رو نخوندیدن و دارید درمورد قران سخن میگین ؟؟ برید یه مطالعه ای بکنید ببینید قران چی گفته و بعد بیایید نظر بدین . قران داره حرفه برعکس شما رو میزنه … خواستین با هم صحبت کنیم و ببینیم حق با کیه با ایمیل با هم در ارتباط باشیم و حق با هر کی شد باید طرف مقابل دین اون طرفی که قانعش کرده و حق با اونه رو بپذیره حالا اگه شما موفق شدین من قسم میخورم که سنی میشم و اگه من موفق شدم و … شما باید شیعه بشین … به نظر بنده این بهترین راهه تا دیگه بین دوستان جنگ جدل پیش نیاد و معلوم میشه حق با کیه … مرجان خانم منتظرم … ایمیل بنده … hasan.hoseini73@gmail.com

نويسنده ديدگاه :محمد

من شیعه هستم و به معتقداتم پایبندم اما اصرار بر فعالیت های اینچنینی باعث ایجاد حساسیت و نهایتا تفرقه و نه خدمت به اسلام بلکه سوء استفاده دشمنان اسلام میگردد. خواهشا بمنظور حفظ وحدت این کار را متوقف کنید.

نويسنده ديدگاه :محمد

از سایت باشگاه خبرنگاران شدیدا انتقاد باید کرد که این مقاله وبحث تفرقه برانگیز را براه انداخته. شما برای وصل کردن آمده اید . این فتنه جدیدی است که صهیونیست ها و دشمنان اسلام را خوشحال میکند. شما را بخدا این مقاله را از سایت بردارید و از تکرار این قبیل مقالات فتنه برانگبز خودداری کنید. خدا یکیست. قرآن یکیست. پیامبر یکیست. قبله یکیست. دشمن یکیست. مسائل بعدی را با بحث های حضوری و برادرانه باید حل و فصل کرد نه در خیابان و اینترنت.

محمد جان این ما شیعیان نیستیم که سنی ها رو دشمن خودمون میدونیم اونا هستند که مارو کافر میدونند و میگن جان مال ما براشون حلال در مورد دشمن ببین غربی ها با ما دشمن صحیح اما مگه کشور های عربی سنی مثلا مسلمان نیستند که با ما دشمن هستند مثل عربستان و قطر و… اون ها هم با ما مشترکات زیادی دارند بجز خلافت به حق امیر المومنین حضرت علی(ع) ولی دشمن ما هستند پس ما یک دشمن نداریم هر کی قصد ضربه زدن به امت شیعه رو داشته باشه دشمنه چه غربی چه شرقی چه سنی چه یهودی یا مسیحی فرقی نمیکنه.یا علی

نويسنده ديدگاه :علی

اولا ما همه انسان هستین و دوما مسلمان هستیم پس باید به همدیگر احترام بگذاریم.و با مهر ومحبت در کنار هم زندگی کنیم .

مرجان ما به خاطر شهید شدن امام حسین سینه نمیزنیم و گریه نمیکنیم چون شهیدان زنده اند و در نزد خدا روزی میخورند ما به خاطر مظلومیت امام حسین (ع)عزاداری میکنیم اگه امام حسین کشته نمی شدند اسلام الان از یهودیت بدتر بود همون جور که امروزه تو کشور های عربی میبینید«وَلا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ…»؛ «مپندارید که شهیدان راه خدا مرده‌اند، بلکه زنده‌اند و در نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند…».یا علی

نويسنده ديدگاه :ناشناس

لطفا تعصب رابزاریدکناروباآگاهی بیاییدنظربدیداینافقط میخوان تفرقه بندازن

نويسنده ديدگاه :دریادل

واقعا کارشون بیسته.
اگر درتوانم بود حتما کمکشون میکردم.

نويسنده ديدگاه :محمد

اگر شما اینچنین بجان هم بیفتید وای بحالمان که داریم دشمنان اسلام را خوشحال میکنیم.صفحه اول یاهو پراست ازکامنت های استهزاءآمیزعلیه مسلمانان. یکی مینویسد بگذارید با هم بجنگند و برنده را با بمب هسته ای نابود کنیدو یکی میگوید اینها همدیگرراتحمل نمیکنند. آب به آسیاب دشمنان اسلام نریزید. یک عده وهابی و سلفی و تکفیری که از عربستان این دست نشانده مستقیم دشمنان اسلام تغذیه میشوند را ملاک قرار ندهید. شمارا بخدا این کارهارا برای همیشه متوقف کنید. من شیعه ام اما تفرقه افکنی آتشی است که دامن همه را خواهدگرفت.

نويسنده ديدگاه :مصطفی

من از کسی که این گزارش را تهیه کرده سوال دارم ایا واقعا با سنی ها برخوردی داشته اید که اینگونه انها را جلوه می دهید ؟ سنی ها صد برابر شرفشون بیشتر از ماست که چه سختی های را تحمل می کنند ببینین همین تهران خودمون انها حتی یک فقط یک مسجد برای اهل تسنن ندارن ولی هیجگاه از در جنگ و یا تفرقه افکنی وارد نشده اند

مصطفی شما با چه مدرکی میگی سنی ها تو تهران مسجد ندارند مگه تو تحقیق کردی که الکی حرف میزنی زر نزن سنی ها ۹ مسجد تو تهران دارن ادرس:

۱- مسجد صادقیه، واقع در فلکه‌ی دوم صادقیه ۲- مسجد تهران ‌پارس، واقع در خیابان دلاوران ۳- مسجد شهر قدس، واقع در کیلومتر ۲۰ جاده‌ی قدیم ۴- مسجد خلیج فارس، واقع در بزرگراه فتح ۵- مسجد النبی، واقع در شهرک دانش ۶- مسجد هفت‌جوب، واقع در جاده‌ی ملارد ۷- مسجد وحیدیه، واقع در شهریار ۸- مسجد نسیم‌ شهر، واقع در اکبرآباد ۹- مسجدرضی‌آباد، واقع در سه ‌راه شهریار حالا چی میگید

نويسنده ديدگاه :محمد

آقای علی دوستدار اسلام (و امیدوارم وحدت اسلام) اگر چنین است مایه خوشحالی است و امیدوارم هم شیعه و برادران اهل سنت بکوری چشم دشمنان قرآن و پیامبرکنارهم نمازبخوانند. مرگ بردشمنان هردو. مشکل ما سنی را شیعه کردن یابرعکس نیست . مشکل ما توطئه های گسترده علیه اسلام است. در دامان دشمنان نیفتید.

نويسنده ديدگاه :ناشناس

ماشاالله به اون ادبت.

محمد جان اولا بیایند نماز بخوانند اگر تعصب بی موردشان می گذارد با ما نماز بخوانند ما مشکلی با نماز خواندن کنار انها نداریم انها مشکل دارند.ثانیا شیعه شدن لیاقت می خواهد.ثالثا گناه دشمنان جدا اما دشمنان دعوت می کنند این خودمان هستیم که می گوییم اری یا نه

نويسنده ديدگاه :حسین

خیلی از شیعیان عزیز اطلاعی از اعتقادات اهل سنت ندارند تمام مسلمانان اهل سنت صحابه وامامان را به عنوان انسانهای عالیقدر قبول دارند یک سنی پیدا نمیکنید که به امامان یا صحابه ویاران پیامبر توهین کندواز یاران نزدیک پیامبر(ص)چهار خلیفه عالیمقام درنزد خدای بزرگ بیشترین تاثیر را در بزرگی ورساندن اسلام به دنیای دیگر انسانهاداشتنددر حالیکه خیلی ازشیعیان البته بدون شیعیان فهمیده فقط توهین وافترابه یاران وخلفای بسیار نزدیک به پیامبر میبندندخیلی ازشیعیان نمیدانند که دو خلیفه اول پدر زن پیامبر بودند دوخلیفه ویاران نزدیک هم دامادپیامبر بودند

نويسنده ديدگاه :یار آقا

سلام
مثل نیلوفر آبی میمونن توی مرداب. خدا قوتشون بده.

نويسنده ديدگاه :مهدی

سلام
هدف از بیان یه مشکل پیدا کردن راه حل خوب وسریع هستش در واقع یه جور مشورت کردنه تا در کنارهم برای رضای خدا به خوبی وخشی زندگی کنیم پس اصل موضوع که با برداشت بنده از این گزارش داشتم که چطور افراد مختلف با افکار وعقاید متفاوت می تونن زندگی راحتی داشته باشن به نظر من این امکان پذیر نیست مگر با فکر کردن ومطالعه و احترام گذاشتن به عقاید همدیگر به امید روزی که فقر مذهبی ودر سایه آن فقر علمی از جامعه مسلمین ریشه کن بشه التماس دعا

نويسنده ديدگاه :امیر

من در استان س . ب زندگی میکنم فقط ما شیعه جماعت دم از اسلام و برادری میزنیم به مولا این جماعت نمک نشناس رحم و مروت نمی فهمند.. نمونه اش جیش العدل و بقیه تروریستها….

نويسنده ديدگاه :ناشناس

با سلام ما شیعه ها از اول تا حالا اذیت شدیم چون تابع علی و آل علی بودیم جناب عمر تا روزی که بمیری زیر لباسش صلیب داشت چطور شماها تابع چنین شخصی هستید خودتونم میدونین حق با علی و آل علی است نه با کسای دیگه علی تا بیت والمال تمام نمیشود خونش نمیرفت و بعد از تمام شدن دو رکعت نماز شکر میخوند ولی از طرف دیگه خودش به سختی زندگی میکرد شبهای هم بود که بدون سحری روزه گرفته ولی عمر چی ول جیب خودشو پرور کرد بعد به فکر مردمش بود ابوبکرم اینطور جناب معاویه که نگید پسرش سر پسر پیامبرو برید ولی علی گفت قاتل منو با یه ضربه بکشد مبدا به دست عباس بدین اون یه ضربه زده شما هم یک ضربه بزنید

نويسنده ديدگاه :محمد

با سلام ما شیعه ها از اول تا حالا اذیت شدیم چون تابع علی و آل علی بودیم جناب عمر تا روزی که بمیری زیر لباسش صلیب داشت چطور شماها تابع چنین شخصی هستید خودتونم میدونین حق با علی و آل علی است نه با کسای دیگه علی تا بیت والمال تمام نمیشود خونش نمیرفت و بعد از تمام شدن دو رکعت نماز شکر میخوند ولی از طرف دیگه خودش به سختی زندگی میکرد شبهای هم بود که بدون سحری روزه گرفته ولی عمر چی ول جیب خودشو پرور کرد بعد به فکر مردمش بود ابوبکرم اینطور جناب معاویه که نگید پسرش سر پسر پیامبرو برید ولی علی گفت قاتل منو با یه ضربه بکشد مبدا به دست عباس بدین اون یه ضربه زده شما هم یک ضربه بزنید

باسلام من مداح هستم اگر تونستید آدرس این حسینه رو به من بدین ۰۹۰۱۴۰۲۸۳۴۶

KHAMENEI