اختلاف اروپایی ها بر سر مسئله تحریم ایران اوج گرفت

بروز نخستین اختلافات در اعضای کمیته تحریم سازمان ملل درباره تداوم تحریم ایران، از تردیدهای غرب برای ادامه رویکرد فشار علیه ایران خبر می‌دهد. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که کمیته ۱۵ عضوی تحریم‌های ایران در شورای امنیت سازمان ملل به ریاست گری کوئینلان سفیر استرالیا در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه هفته گذشته درباره ادامه […]

بروز نخستین اختلافات در اعضای کمیته تحریم سازمان ملل درباره تداوم تحریم ایران، از تردیدهای غرب برای ادامه رویکرد فشار علیه ایران خبر می‌دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که کمیته ۱۵ عضوی تحریم‌های ایران در شورای امنیت سازمان ملل به ریاست گری کوئینلان سفیر استرالیا در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه هفته گذشته درباره ادامه روند تحریم‌ها علیه ایران دچار اختلاف و دودستگی شده و موفق به تصمیم‌گیری نشده‌اند.

به نوشته این خبرگزاری امریکایی، قریب به اکثریت اعضای اروپایی این گروه در جریان نشست اعلام کردند که باید به تهران فرصت داد تا در جریان مذاکرات اعتماد‌سازی کند. در همین راستا سفیر استرالیا به عنوان رئیس این کمیته نیز از ناتوانی اعضای شورای امنیت برای تایید گزارشی خبر داده که موارد نقض تحریم‌های شورای امنیت از سوی ایران را مطرح کرده بود.

در این گزارش ادعا شده بود که ایران با پرتاب یک سال قبل موشک‌های بالستیک تحریم‌های شورای امنیت را نقض کرده است. در همین حال دیپلمات‌های غربی گفته‌اند روسیه مانع از دستیابی شورای امنیت به توافق لازم برای محکومیت پرتاب موشک‌های ایران و اعمال تحریم‌هایی علیه افراد و سازمان‌های مرتبط با این فعالیت‌های ایران شده است.

۱۷ شهریور ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI