مرضیه افخم ، سخنگوی زن وزارت خارجه دولت روحانی

وب سایت تدبیر۲۴ مدعی شد که همزمان با استقرار محمد جواد ظریف در وزارت خارجه و بررسی‌های گسترده برای تعیین مدیران و معاونین جدید این وزارتخانه انتخاب یک سخنگو از میان زنان در دستور کار وزیر جدید خارجه قرار گرفت و این سمت برای یکی از بانوان در بطن وزارت در نظر گرفته شده است. […]

وب سایت تدبیر۲۴ مدعی شد که همزمان با استقرار محمد جواد ظریف در وزارت خارجه و بررسی‌های گسترده برای تعیین مدیران و معاونین جدید این وزارتخانه انتخاب یک سخنگو از میان زنان در دستور کار وزیر جدید خارجه قرار گرفت و این سمت برای یکی از بانوان در بطن وزارت در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ما صبح امروز سید عباس عراقچی سخنگوی فعلی دستگاه سیاست خارجی در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران از انتصاب سخنگوی جدید این وزارتخانه از میان بانوان و همچنین یک سفیر زن خبر داد و تاکید کرد که این افراد تا هفته آینده معرفی می شوند.

یک منبع مطلع در وزارت خارجه در گفت و گو با تدبیر۲۴ از اولین سخنگوی خانم وزارت خارجه جمهوری اسلامی رونمایی کرد.

وی گفت: خانم مرضیه افخم مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه و مدیرکل سابق اطلاعات و اخبار این وزارتخانه به عنوان سخنگوی دستگاه دیپلماسی منصوب شده است و از هفته آینده رسما کارش را آغاز خواهد کرد.

بنابر این گزارش، مرضیه افخم که از مدیران باسابقه دستگاه سیاست خارجی محسوب می‌شود، به عنوان اولین سخنگوی زن نهادهای کشوری که در ارتباط مستقیم با محیط بین‌الملل مشغول به کار خواهد شد، می‌تواند نقش بسزایی در معرفی چهره زن ایرانی در جهان و همچنین رفع شعارهای غرب در خصوص تبعیض زنان در ایران داشته باشد.

این انتخاب هوشمندانه ظریف همچنین می‌تواند سرآغازی برای تغییر نگاه جامعه بین‌الملل نسبت به حقوق زنان در ایران شود.

۶ شهریور ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI