گزارش میدانی تازه از قیمت ارز و سکه در بازار

قیمت سکه در روز گذشته در حالی سیر کاهشی پیدا کرد که از قیمت اونس جهانی هم کاسته شد و قیمت دلار نیز در بازار به ۳ هزار و ۱۲۰ تومان رسید. به این ترتیب ارزش سکه طرح قدیم با ۱۵هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۱۸ هزار تومان و سکه طرح جدید با […]

قیمت سکه در روز گذشته در حالی سیر کاهشی پیدا کرد که از قیمت اونس جهانی هم کاسته شد و قیمت دلار نیز در بازار به ۳ هزار و ۱۲۰ تومان رسید.

به این ترتیب ارزش سکه طرح قدیم با ۱۵هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۱۸ هزار تومان و سکه طرح جدید با ۱۹هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۲۸ هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه و ربع سکه هم کاهش یافت و نیم سکه با قیمت ۵۳۲ هزار تومان و ربع سکه با قیمت ۳۳۲ هزار تومان عرضه شد.

بهای یک گرم طلای ۱۸ عیار هم به ۱۰۴هزار تومان رسید، قیمت هر اونس طلا در این روز نوسانات زیادی داشت و از هزار و ۳۵۳ تا هزار و ۳۷۰ دلار معامله شد. به‌رغم افزایش ارزش طلای جهانی در هفته گذشته قیمت سکه در ایران افزایش زیادی را تجربه نکرد و با کاهش ارزش طلای جهانی در هفته کاری جدید بازارهای جهانی و نیز کاهش قیمت دلار در بازار داخل در روز گذشته به نحو چشمگیری کاهش یافت. درواقع بازار سکه و ارز هنوز تحت تأثیر خوش بینی‌های ناشی از روی کارآمدن رئیس جمهوری جدید و سیاست‌های گروه اقتصادی کابینه وی از روندی ثابت و در مقاطعی کاهشی برخوردار است.

گفتنی است هفته گذشته ارزش طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت و به بالاترین میزان ظرف دوماه گذشته رسید، اما از آغاز هفته کاری بازارهای جهانی دوباره طلا به سمت کاهش حرکت کرد. گفته شده است دلیل اصلی این کاهش تعطیلات تابستانی رو به پایان در امریکای شمالی و اروپا است. در این میان تنها استثنا بر معاملات آرام این هفته افت بی‌سابقه ارزش روپیه در مقابل دلار امریکا است. همچنین معامله‌گران و سرمایه گذاران هنوز هم به بررسی ناآرامی‌ها و خشونت‌های مصر می‌پردازند لذا هرگونه تشدید خشونت در این کشور می‌تواند به افزایش تقاضا برای طلا به عنوان کالایی مطمئن دامن بزند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI