در تماس تلفنی محمد جواد ظریف و کاترین اشتون چه گذشت ؟

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه درباره گفت‌و‌گوی تلفنی با کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: خانم اشتون با بنده تماس گرفت و اظهار علاقه کرد که مذاکرات از سر گرفته و گفت‌و‌گوها بار دیگر بین ایران و ۱+۵ آغاز شود. وی درباره پاسخی که به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای […]

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه درباره گفت‌و‌گوی تلفنی با کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: خانم اشتون با بنده تماس گرفت و اظهار علاقه کرد که مذاکرات از سر گرفته و گفت‌و‌گوها بار دیگر بین ایران و ۱+۵ آغاز شود.

وی درباره پاسخی که به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای از سرگیری مذاکرات داده است تصریح کرد: بنده هم در پاسخ به تماس خانم اشتون تأکید کردم که جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند به از سر‌گیری مذاکرات است.

وزیر امور خارجه افزود: بنده در پاسخ به خانم اشتون عنوان کردم که جمهوری اسلامی ایران تأکید دارد با اراده سیاسی مباحث مطرح در مذاکرات را بررسی کرده تا کار به سمت حل شدن پیش برود. ظریف تأکید کرد: در این تماس به خانم اشتون گفتم ما می‌خواهیم کار به سمت حل شدن پیش برود نه این که صرفاً مذاکره صورت گیرد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI