آمریکا شبکه های CNN و NBC را تحریم کرد

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از ایرنا : کمیته ملی جمهوری خواهان تصویب کردند که دو شبکه خبری مهم آمریکا یعنی سی .ان ان. و ان.بی.سی، حق پوشش اخبار انتخابات درون حزبی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری را ندارند چندی پیش رینس پریباس رییس کمیته ملی جمهوری خواهان دو شبکه سی ان ان و […]

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از ایرنا : کمیته ملی جمهوری خواهان تصویب کردند که دو شبکه خبری مهم آمریکا یعنی سی .ان ان. و ان.بی.سی، حق پوشش اخبار انتخابات درون حزبی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری را ندارند

چندی پیش رینس پریباس رییس کمیته ملی جمهوری خواهان دو شبکه سی ان ان و ان بی سی را تهدید کرده بود که اگر این دو شبکه برنامه های مستند و تبلیغاتی ای که به نفع هیلاری کلینتون نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ پخش می کنند را تا ۱۴ اگوست متوقف نکنند، حزب جمهوری خواه به این دو شبکه اجازه نخواهد داد رقابت های درون حزبی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوی سال ۲۰۱۶ را پوشش دهند.

با توجه به این که این دو شبکه در واکنش به تهدید حزب جمهوری خواه اعلام کردند برنامه هایشان را متوقف نخواهند کرد امروز در نشست حزب جمهوری خواه در بوستون اعضای این حزب تهدیدشان را عملی کردند و رای به ممنوعیت پوشش خبری برنامه های انتخاباتی شان توسط این دو شبکه دادند.

رینس پریباس رییس کمیته ملی جمهوری خواهان گفت برنامه های سی ان ان آشکارا جهت گیری سیاسی دارد و ما اجازه نمی دهیم این شبکه برنامه های حزبمان را پوشش بدهد.

وی گفت وقتی یک شبکه مثل سی ان ان از هم اکنون که حدود سه سال تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ مانده با ساخت برنامه هایی شروع به جهت دادن مردم به نفع کاندیداری حزب رقیب می کند ما نمی توانیم با این شبکه همکاری داشته باشیم.

سی ان ان در بیانیه ای گفت ما از طرفداران همه احزاب می خواهیم که صبر کنند تا این برنامه ها کامل پخش شود بعد در مورد آن قضاوت کنند اما متاسفانه حزب جمهوری درباره این برنامه ها عجولانه قضاوت کرده است.

مایکل زین سخنگوی حزب دموکرات هم از این تصمیم حزب جمهوری خواه انتقاد کرد و گفت متاسفانه این حزب به جای اصلاح برنامه هایش در راستای منافع خانواده های طبقه متوسط تنها کاری که می تواند بکند این است که مخاطبانش را محدود کند.

در حالی که زمان زیادی تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ مانده و هنوز هیچ فردی رسماً اعلام نامزدی برای انتخابات نکرده است نظرسنجی ها نشان می دهد هیلاری کیلینتون وزیر امورخارجه سابق باراک اوباما نسبت به سایر کاندیداهای احتمالی بیشترین محبوبیت را دارد.

این امر حزب جمهوری خواه را به شدت نگران کرده به طوری که تلاش می کنند تا روند رو به افزایش محبوبیت هیلاری کیلینتون را به هر شکل ممکن متوقف کنند.

۲۶ مرداد ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI