تماس تلفنی و کلاهبرداری از نمایندگان مجلس

کلاهبرداران تلفنی در روشی جدید به بهانه کمک از نمایندگان مجلس کلاهبرداری می‌کردند. سرهنگ بهروز رهبریان، رئیس‌ پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با هشدار دوباره به هموطنان در خصوص کلاهبرداری‌های تلفنی اظهار داشت:کلاهبرداران تلفنی هر روز قشر خاصی را طعمه خود قرار داده و در آخرین روش در تماس با نمایندگان […]

کلاهبرداران تلفنی در روشی جدید به بهانه کمک از نمایندگان مجلس کلاهبرداری می‌کردند.

سرهنگ بهروز رهبریان، رئیس‌ پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با هشدار دوباره به هموطنان در خصوص کلاهبرداری‌های تلفنی اظهار داشت:کلاهبرداران تلفنی هر روز قشر خاصی را طعمه خود قرار داده و در آخرین روش در تماس با نمایندگان مجلس خود را یکی از اهالی حوزه انتخابیه آن‌ها معرفی کرده و مدعی می‌شوند در سفر دچار مشکل شده و از نمایندگان درخواست کمک می‌کردند.

نمایندگان نیز پول‌هایی را به عنوان کمک به حساب این افراد واریز می‌کردند. وی ادامه داد: کلاهبرداری تلفنی نیازی به آموزش ندارد و هر فرد با چرب زبانی می‌تواند این روش را اجرا کند. البته هموطنان باید بدانند رمز و اطلاعات کارت‌های بانکی را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند و برای واریز وجه به حسابشان نیازی به حضور در پای دستگاه خودپرداز نیست. در روشی دیگر کلاهبرداران مدعی برنده شدن افراد در قرعه‌کشی اپراتور‌های تلفن همراه شده و از آن‌ها می‌خواهند برای دریافت جایزه پای دستگاه عابر بانک حاضر شوند.

به گفته رهبریان، برای دریافت جایزه از هر سازمان یا شرکتی نیاز به حضور در مقابل عابربانک‌ها نیست و هموطنان فریب این جایزه‌ها را نخورند. پلیس آگاهی در حال ساخت انیمیشن‌های آموزشی است تا با پخش آن در رسانه‌ها بتواند آگاهی مردم را افزایش داده و از بروز این جرم جلوگیری کند. رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری آگاهی ناجا درباره کلاهبرداری در قالب مؤسسات خیریه گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده و آگاهی مردم، کلاهبرداری در قالب مؤسسات خیریه نزدیک به صفر است. وی با اشاره به این‌که هیچ گزارش و پرونده‌ای درباره کلاهبرداری در حوزه فوتبال نداریم، تاکید کرد: هیچ پرونده‌ای در مورد کلاهبرداری در مدارس و تیم‌های فوتبال به پلیس آگاهی ارجاع نشده است و ممکن است این تخلفات به حراست وزارت ورزش و جوانان ارسال شده باشد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI