موزه ای عجیب در زیر زمین استکهلم سوئد + تصاویر

میز گردشگری LHVnews؛ یکی از مهم ترین تابلوهای موزه هنرهای استکهلم، طرح انتزاعی رنگی بوده که کل یک ایستگاه را در مرکز استکهلم در بر گرفته است. این تابلو توسط “اولریک سموئل سان” در سال ۱۹۷۷ ایجاد شد و در سال ۱۹۸۷، مواردی به آن افزودند. خطوط سبز، قرمز و سفید در کف موزه را […]

میز گردشگری LHVnews؛ یکی از مهم ترین تابلوهای موزه هنرهای استکهلم، طرح انتزاعی رنگی بوده که کل یک ایستگاه را در مرکز استکهلم در بر گرفته است. این تابلو توسط “اولریک سموئل سان” در سال ۱۹۷۷ ایجاد شد و در سال ۱۹۸۷، مواردی به آن افزودند.

خطوط سبز، قرمز و سفید در کف موزه را همین هنرمند در سال ۱۹۷۷ طراحی نمود. این اثر الهام گرفته از “باغ پادشاهان” است؛ پارکی که به دوران “چارلز سیزدهم” در قرن ۱۷ میلادی تعلق دارد. نوارهای سبز، نماد باغ های سبز باروک، خطوط قرمز، نماد مسیرهای پیاده روی و خطوط سفید نماد مجسمه های مرمر باغ است.

هم چنین در این موزه، آثاری از کاوش های باستان شناسی مربوط به مجموعه موزه هنرهای ملی سوئد به چشم می خورد. چراغ های خیابانی قرن ۱۷، ستون های مرمر و مجسمه های سنگی کاخ ماکالوس، در این موزه به نمایش درآمده اند.

روی یک دیوار، طرح جنگلی سبز را با اسپری کشیده اند. این نقاشی در سال ۱۹۷۵ در اوج دوران صنعتی سوئد، خلق شد که انعکاس مسائل سیاسی دهه ۱۹۷۰ است.

در یکی از ایستگاه ها، مجسمه ها و نشانه هایی با رنگ های روشن حلقه های المپیک و به شکل رنگین کمان به تصویر آمده اند. این اثر در سال ۱۹۷۳ برای گرامی‌داشت المپیک ۱۹۱۲ در استادیوم استکهلم خلق شد.

۷ مرداد ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI