رسوخ بدحجابی در گالری های مدل لباس ایرانی + تصاویر تاسف بار

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از خبرگزاری فارس، شارع مقدس در دین اسلام مجموعه‌ای از باید‌ها و نبایدهایی را قرار داده است تا یک انسان مسلمان بتواند با استفاده از نسخه الهی راه سعادت و خوشبختی خویش را بپیماید، شاید در برخورد اول برخی از این دستورات الهی برای انسان بسیار سخت و مشکل باشد […]

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از خبرگزاری فارس، شارع مقدس در دین اسلام مجموعه‌ای از باید‌ها و نبایدهایی را قرار داده است تا یک انسان مسلمان بتواند با استفاده از نسخه الهی راه سعادت و خوشبختی خویش را بپیماید، شاید در برخورد اول برخی از این دستورات الهی برای انسان بسیار سخت و مشکل باشد و به زعم خودش سد راهی برای آزادی و اختیار او تلقی شود، اما هنگامی که با تفکر به اصل و بنیان فلسفه احکام نگریسته شود، متوجه می‌شود که این دستور به ظاهر سختگیرانه بهترین راهبرد کمال و سعادت اوست.

یکی از این بایدهای دین اسلام، رعایت عفاف و حجاب در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی است، به گونه‌ای که خداوند متعال به دفعات مختلف در کتاب آسمانی‌اش قرآن به این موضوع اشاره داشته است، با نگاهی در سوره‌هایی نظیر «نور» آیات ۳۰، ۳۱، ۳۳ و ۶۰ و سوره «احزاب» آیات ۳۵، ۵۳، ۵۵ و ۵۹ متوجه می‌شویم که زنان جامعه اسلامی طبق نظر شارع مقدس ملکف به رعایت حجاب هستند.

البته ناگفته نماند که درباره نوع پوشش برای حجاب واجب، خداوند بر زنان سخت نگرفته است بلکه با اشاره به حداقل حجاب، بانوان را در استفاده از حجاب حداقلی و حداکثری آزاد گذاشته است تا مطابق خواست و اراده خود میزان قرب و رضایت الهی را دریافت کنند.

به این آیات توجه کنید:

۱-«وَقُل لِّلْمُؤْمِنَـتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَـرِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلاَ یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاَّ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَی جُیُوبِهِنَّ وَلاَ یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ ءَابَآئِهِنَّ…»(نور/۳۱)؛ و به زنان با ایمان بگو: چشم‌های خود را (از نگاه هوس آلود) فرو گیرند و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را جز آن مقدار که ظاهر است، آشکار نکنند و (اطراف) روسری‌های خود را بر سینه خود افکنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود) و زینت خود را آشکار نسازند، مگر برای شوهرانشان یا پدرانشان و… .

۲- «یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنى أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ»(احزاب/۳۳)؛ اى پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که چادر خود را بر خود فرو پوشند، این مناسبتر است تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نشوند و خدا آمرزنده و مهربان است.

در آیه ۳۱ نور با اشاره به نوع حجاب حداقلی یا همان حجاب واجب از عبارتی به نام «وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَی جُیُوبِهِنَّ» یاد می‌کند که یک بانوی مسلمان می‌تواند از «خمر» که به معنای لباسی است که زن با آن، سر و سینه خودش را بپوشاند، استفاده کند و لباس خاصی مطرح نیست، ولی پوشیدن لباس‌های تنگ، چسبان و جلب توجه محل اشکال است.

با این وجود پروردگار عالم در آیه ۳۳ احزاب از یک حجاب حداکثری یا همان حجابی که دارای فضیلت‌ بیشتری است،‌ برای بانوان مؤمن جامعه اسلامی که خواهان قرب الهی هستند، مطرح می‌کند که ما امروز از آن به عنوان حجاب برتر در جامعه یاد می‌کنیم، در این آیه واژه‌ای به نام «جلباب» را مطرح می‌سازد که منظور همان پوشش سرتاسری است، تقریباً شبیه همان چادری که این روزها بانوان مسلمان بر سر دارند، بنابراین همان طور که بقیه واجبات الهی داراى مراتب مختلفى است، حجاب نیز داراى مراتب خوب، متوسط و خوبتر است و چادر حجاب برتر بانوان محسوب مى‌شود.

اینکه چه اثراتی در واجب شدن حجاب بر جامعه بار می‌شود، می‌توان علت‌های زیادی را از جمله احترام و ارزش اسلام به زن، استحکام بنیان خانواده، جلوگیری از انحرافات اخلاقی، بالا بردن بهداشت روانی افراد و جامعه، رشد عشق‌های پاک، متجلی شدن ارزش‌های عالی انسانی و اخلاقی و ارتباط سالم میان افراد جنس مخالف و افراد هم جنس مطرح کرد، خلاصه اینکه آنچه اسلام به دنبال آن است، برقراری و ایجاد امنیت همه جانبه در جامعه و پاک‌سازی آن از لوث هر گونه مفاسد اجتماعی است.

حال با این اوصاف، توقع می‌رود که در یک جامعه اسلامی مسئولان و مردم برای احیای امر الهی درباره عفاف و حجاب پیش از پیش دغدغه‌مند باشند، هر چند که مسئولان فرهنگی گاهی با راه‌اندازی نمایشگاه مد و لباس یا نمایشگاه‌های عرضه محصولات حجاب سعی دارند به اشاعه این فرهنگ در جامعه سرعت بیشتری ببخشند، اما گرانی اکثر محصولات و طراحی مدهایی که بعضاً بدن‌نما هستند، این مهم دست‌نیافتنی می‌نماید.

متأسفانه این روزها با گرم‌تر شدن هوا شاهد رواج نوعی بدحجابی در جامعه هستیم، وقتی علت آن را جویا می‌شویم به پارامترهایی برخورد می‌کنیم که جای بسی تأمل دارد، ابتدا اینکه عرضه مانتو‌های بدن‌نما در فروشگاه‌ها با آستین‌های کوتاه کجا با نوع حجاب حداقلی همخوانی دارد؟! همچنین تبلیغات گسترده مدها و لباس‌های مخالف شرع اسلامی در فضای مجازی همراه با آرایش‌های تند و به سر داشتن حداقل روسری‌ که بیشتر شبیه حجاب مدل ترکیه‌ای است تا حجاب واجب اسلامی گوی سبقت را از فعالیت فرهنگی نهادهای مسئول ربوده است.

در ادامه تعداد معدودی از این تصاویر منتشر می‌شود:

اگر قرار باشد که با دید تسامح و تساهل به این واجب الهی نگریسته شود، معلوم نیست که در آینده حجاب در جامعه ما به کدام سو کشیده می‌شود. آیا شبیخون دشمن در این میدان کارساز خواهد شد؟ این سؤالی است که باید از مسئولان پرسید.

۷ مرداد ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :Soeheil

مطلب خیلی خوبی بود
ممنون از شما

نويسنده ديدگاه :ویدا

اوه اوه جدی جدی این تصاویر تو ایران گرفته شده ؟

نويسنده ديدگاه :Mahsa

دیگه باید نشون بدیم انحطاط فرهنگ و تمدن تو کشورمون یه لفظ بی معنیه. خدا یا به راه راست هدایتمون کنه یا راه راستو برای هدایتمون منحرف کنه.

نويسنده ديدگاه :محمد

سلام اين مملكت براي حفظ ارزشهاي اسلام كه حجاب نمونه آن است هزاران شهيد تقديم كرده است مسولان بايد اول اقدام فرهنگي و آشناسازي جوانان به خصوص قشر نوجوان وجوان دختران با اهداف دشمن انان را اگاه سازنندودر مرتبه اخر مقابل هنجار شكنان باستند

نويسنده ديدگاه :نفس

خدا وکیلی زیادم خوشگل نیستن و ارزش پوشیدن ندارن و خیلی هم با عقاید ما تناقض داره متاسفم برای طراحامون

نويسنده ديدگاه :آدم برفی!

بچه هاهمگی دمتون گرم.اصلا هرجوری هم که باشم وقتی میبینم روی ارزش های عقیدتی و قوانین کشورمون حساس هستید ذووووق میکنم خدایی!نمیدونم چرا…
آره جون داش

نويسنده ديدگاه :مریم

بدبختها کمبوددارن …..از نظر عقلی کم دارن …مرض هیستریک از نوع شدیدش ….. خدا شفاشون بده

نويسنده ديدگاه :ژاله

من با بد حجابی موافق نیستم.ولی به نظر من وقتی گالری لباس مخصوص بانوان باشه اقایون وارد اون محیط نمیشن پس مشکلی نیست اما اگر بخوان میشه به صورت محجبه هم اینجور گالری هارو برگزار کرد

نويسنده ديدگاه :shl

لازم نیست شما فوضولی کنید.

نويسنده ديدگاه :donya

khoda nakone be in dokhtaraye irani azadi bedan kheyli bi janban albate baziyashon ke kheyli ziyadan

نويسنده ديدگاه :FARZANE

بس که تواین ماهواره هااین چیزارودیدن عغده ای شدن جای شماهاتوجهنمم نیست بخدا

نويسنده ديدگاه :نگار

اونجوری که اینا شال و روسری میزنن همون بهتر که کلا بزارنش کنار.سنگینترن.حتما الانم شدیدا حس میکنن شبیه مدلهای خارجی شدن.اخی بمیرم الهی…

نويسنده ديدگاه :مسعود

فاحشگی تاکجا؟؟؟!!!کمبودتاکجا؟؟؟!!!خودفروشی تاکجا؟؟!!

نويسنده ديدگاه :حنانه

خخخخخخخخ لباساشون چقد زشته

نويسنده ديدگاه :....

والا شماها همونایی هستین که فردا این مانتو هارو تنتون میکنین….والا راسته..

نويسنده ديدگاه :ی بنده خدا

بسه…… بخدا دیگه چقد میخوان کشورو بدنام کنن بسه بابا اون از تبلیغاتشون که همه از خارج از کشور میان اینم از مدلاشون دیگه چقد تو سری خور باشیم.

نويسنده ديدگاه :raha

lebasashun kheyliam bad nist ziadi shulughesh kardin baaabaaaaaaaaaaaaa

نويسنده ديدگاه :نيما

اينا لباس خوابه نه مانتو

جواب به رهاخانم:نه خیلی هم بد نیست ولی یه شروعه واسه بدتر از این.

نويسنده ديدگاه :ناشناس

واقعا شورشو دراوردن خدا به اخرعاقبتمون رحم کنه جای تاسف داره که ارزشهای اخلاقی روز به روز کم وکمرنگتر میشه

نويسنده ديدگاه :سارینا

کارشون خیلی زشته ابروبرای ایران نذاشتن!!!!!

نويسنده ديدگاه :سحر

بريد بابا شما ها هم.به چه چيزايي گير ميدين بخدا ..چه فلسفه بافياى احمقانه اى ميکنيد …بريد ببينيد کشوراى پيشرفته چيکار ميکنن فکرشون فقط تو علم و تکنولوژى و پىشرفت هستن ترکيه و کره جنوبى رو ببىنيد کشوراى اروپاىى و امريکاىى رو ببينيد اونوخت ملت ما گير کرده تو لباس پوشيدن و حجاب..همين چيزاست که يه کشور عقب افتاده جهان سومى مونديم همه افتخاراتمونم ماله دوهزارو پونصد سال پيشه کليم ادعامون ميشه.

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

سحر خانوم
ارتباط حجاب با پیشرفت رو اگر میشه برای ما توضیح بدید
اگر ما لخت بیایم تو خیابون از غربی ها هم جلو میزنیم ؟

نويسنده ديدگاه :123

متاسفم برات سحر خانم چرا ما ایرانی ها از غربیها فقط بی حجابی رو متمدن بودن میدونیم هیچوقت شده راز پیشرفتشون رو بررسی کنیم و اونو از غربیا تقلید کنیم نه بد حجابی رو

نويسنده ديدگاه :شمسی

فوتوشاپه

سحرخانم برا شما متاسفم با این دیدتون

نويسنده ديدگاه :llalic

من کار به بی حجاب باحجابش ندارم فقط خاستم بگم عکس اولیه خیلی زشت بود خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

نويسنده ديدگاه :anisehh

سحرخانوم چشاتو باز کن…ازادی زیادشون رو ببین…اخه تمدن وپیشرفت چه ربطی به حجاب داشت ……کشورخودمون رو ببین باهمین ازادی کم چقدر کثافت کاری زیادشده…..

نويسنده ديدگاه :نیما

تکراریه … خوب نبود … یه سر شورای حل اختلاف برید سوژه های توپ پیدا کنید.

نويسنده ديدگاه :فلانی

هرکی لباسشو دراره پیشرفت میکنه؟ نمیدونم امتحان نکردم شما بهتر میدونی سحر جان

نويسنده ديدگاه :امیرحسین

سلام

من هم می خواستم جواب سحر خوانم!! رو بدم
البته فنی تر که فقط مربوط به ایشون نمی شه مربوط به دیدگاهشون میشه اون به دره کوچکی از این دیدگاهه . در رابطه با “به چه چیز هایی گیر می دین به خدا” این به خدایی که می گی که زبونی please translate اگه فارسی میگی که پس مسلمونی اگه مسمولی که یه مسلمون واقعی حجاب اولین خط قرمز اونه پس اگه مسلمونه متاسفانه پارادوکس شخصیتی داری پس نماز هم نباید بخوانی اگه مسلمان نیستی مثلا کلیمی /زرتشتی .. که باید همون اول می گفتی اما بخش دوم یعنی پیشرفت تو نه مشکل خیلی ها اینه که علم ندارن یعنی اطلاعات تشون پایینه وگرنه صحبته اینا رو نمی کردی اگه بخوام فصل بگم یه کتاب میشه هرکی خواست این ایمیل من amirhossein20n@gmail.comیه ایمیل خالی بده براش میفرستم اما در مورد این کشورا بگم خودم مهندسی برق می خونم پس خط اول فناوری ام تمام اون کشورا رو که گفتی پخش فناوری دارن یعنی انگلیس گرفت فوری میرسه فرانسه نه مثله ایران ولی شما آنقدر مبتدی هستی که حتی ترکیه در حال توسعه را هم پیشرفته حساب می کنی باتشکر

نويسنده ديدگاه :الهه

بابا خودتونو کشتین اینقدر تاسف می خورین؟!اگه میخوایم موفق باشیم و درست به دین عمل کنیم باید فرهنگ صحیح رو یادبدیم نه اینکه باید اینجوری حجاب کنی…باید اینکاروبکنی؟باید اونکاروبکنی؟!تاحالا بااین بایدهای اشتباه به جایی رسیدیم؟!
بایستی با اعتدال فرهنگ خوش پوشی رو به مردم یاد بدیم نه هرچی پوشی رو….اینجوری به هیچ کجا نمی رسیم!

نويسنده ديدگاه :احمدرضا

من فرصت نکردم همه نظراتو بخونم ولی بین نظراتی که خوندم نظر سحر خانم خیلی جالب بود.ببینید اگه حجاب باشه پیشرفت علمی هم حاصل میشه.جوامع غربی به پیشرفت رسیدن اما ما مدل غربی رو نمی پسندیم تو این مدل فقط دنیا در صدر قرار داره و اخلاق از همه حیث هیچ جایگاهی نداره.طرف تاجره زنا می کنه ربا می خوره وضع مالیش هم خوب خوبه شهرش هم به اصطلاح شما پیشرفته است اما آیانهایت ما در همین دنیاس؟اگه آره پس شما درست میگی

KHAMENEI