راه حل ساده برای رفوی شلوار لی و جین

حتما زیاد براتون پیش اومده که فاق یا خشتک شلوار جین شما رفته و با اینکه همه جای شلوار نو هست و ایراد نداره , ولی همون رفتگی و سوراخ شدنش , باعث شده که شلوار نو رو دور بندازین و یا اگر هم با نخ و سوزن کوک زده باشین , بازم شکافته شده […]

حتما زیاد براتون پیش اومده که فاق یا خشتک شلوار جین شما رفته و با اینکه همه جای شلوار نو هست و ایراد نداره , ولی همون رفتگی و سوراخ شدنش , باعث شده که شلوار نو رو دور بندازین و یا اگر هم با نخ و سوزن کوک زده باشین , بازم شکافته شده .

این اتفاق بیشتر برای افرادی پیش میاد که چاق هستن و ران ها و باسن بزرگ و چاق دارن و زمانی که راه میرن بر اثر سائیدگی , خشتک شلوار دچار پرفتگی میشه . یک راه حل بسیار ساده برای رفوی شلوارهای جین وجود داره :

همونطور که در تصویر میبینین , شلوار دچار رفتگی و نخ نما شده .

ابتدا شلوار رو پشت و رو کرده و سپس یک تکه پارچه همرنگ شلوار انتخاب میکنیم . نیاز نیست که تکه پارچه دقیقن همرنگ شلوار باشه . مثلن اینجا میبینین که شلوار طوسی هست و شما فقط یک تکه پارچه طوسی با هر طیفی که باشه رو انتخاب میکنید و اونو داخل فاق شلوار قرار میدین .

سپس با استفاده از چرخ خیاطی و نخ طوسی رنگ , بصورت خط خط های موازی با خواب پارچه شلوار , شروع به دوخت اون پارچه به قسمت خشتک می کنید و در واقع قسمت های رفته رو می دوزین و پر میکنین . حالا کافیه که شلوار رو برگردونین و نتیجه کار رو ببینین .

نه تنها اثری از پارگی به چشم نمیخوره بلکه این قسمت دو لایه و کمی کلفت شده و دیگه پاره و یا سائیده نمیشه .

۱ مرداد ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :mona

عالی بود

نويسنده ديدگاه :bahman

خیلی کمکم کرد دمت گرم
همش می دوختم دوباره پاره می شد

نويسنده ديدگاه :amir mohammad

سلام خسته نباشید شلوار من کتانه که تازه خریدم افتادم وسر زانو هاش نخ نخ شد چه کار کنم لطفا جواب بدید ممنون

KHAMENEI