ضرب و شتم زن فاطمی توسط اوباش خانی آباد تهران مقابل چشمان کودک ۳ ساله

۲۳ تیرماه امسال اتفاقی تأسف بار رخ داد که پس از انتشار آن در رسانه‌ها، احساسات عموم مردم مسلمان جامعه جریحه دار شد، خبری با این تیتر « ماجرای کشیدن چادر از سر دختر آمر به معروف در ماه رمضان ». شمس، دختر آمر به معروف ۳۰ ساله‌ای است که در منطقه پونک تهران مورد اهانت و هتک حرمت یک خانم بدحجاب قرار می‌گیرد تا […]

۲۳ تیرماه امسال اتفاقی تأسف بار رخ داد که پس از انتشار آن در رسانه‌ها، احساسات عموم مردم مسلمان جامعه جریحه دار شد، خبری با این تیتر « ماجرای کشیدن چادر از سر دختر آمر به معروف در ماه رمضان ». شمس، دختر آمر به معروف ۳۰ ساله‌ای است که در منطقه پونک تهران مورد اهانت و هتک حرمت یک خانم بدحجاب قرار می‌گیرد تا جایی که خانم بدحجاب، تلاش بر کشیدن چادر و روسری از سر این آمر به معروف می‌کند اما موفق نمی‌شود.

۲۴ تیرماه یعنی تنها پس از گذشت یک روز از ماجرای خانم شمس، معصومه فراهانی، زن چادری دیگری در محله خانی‌آباد تهران، مورد ضرب و شتم یک زن بدحجاب قرار می‌گیرد. ماجرایی که جزئیات آن را خانم فراهانی برای خبرنگار گروه جامعه فارس توضیح می‌دهد.

فارس: شرح ماجرا را این طور آغاز کنیم که ۲۴ تیرماه است و شما پس از اقامه نماز در مسجد به همراه فرزند ۳ ساله خود، راهی منزل خود در محله خانی‌آباد می‌شوید، در مسیر، چه اتفاقی برای شما رخ می‌دهد؟

فراهانی: من روزه بودم و برای اقامه نماز و صرف افطار، همراه با فرزند ۳ ساله‌ام به مسجد رفتیم ساعت تقریباً ۱۰ شب بود در مسیر که داشتم می‌آمدم داخل کوچه ۲ نفر خانم را دیدم که روسری‌های خود را دور گردنشان انداخته بودند و داشتند به سمت ماشینشان می‌رفتند، ظاهرشان تعجب آور بود، اول سعی کردم با نگاه هشداردهنده، باعث شوم که حجابشان را رعایت کنند اما آنها نگاه طلبکارانه‌ای را تحویل من دادند، در مرحله بعد سعی کردم یادآوری کنم که آنها در کجا زندگی می‌کنند و فقط خطاب به آنها گفتم «ببخشید خانم‌ها آیا اینجا ایران نیست؟» جواب دادند که « ایرانه که ایرانه!» گفتم « به نظر شما نباید حداقل، تابع قوانین کشوری باشیم که در آن زندگی می‌کنیم؟» اما دیگر جواب این سوالم را ندادند و به جای آن مشت‌هایی بود که نثارم می‌کردند.

فارس: در حالی که بچه، همراه شما بود این اتفاق رخ داد کسی در کوچه نبود که به کمک شما بیاید یا حداقل، فرزند شما را از این صحنه دور کند؟

فراهانی: اول که یکی از آنها دستهایم را گرفت و نفر بعدی با مشت به سر و صورتم می‌زد بچه‌ام کاملاً شاهد ماجرا بود و داشت زهره ترک می‌شد تا اینکه آقایی متدین آمد و فرزندم را بغل کرد و از ما کمی فاصله گرفت و بعد از آن، اوباش دور ما حلقه زدند و از آن بدحجاب‌ها پشتیبانی می‌کردند. در مقابل نیز بسیجی‌های محل به کمک من آمدند و من را از دست آنها نجات دادند.

فارس: یعنی شما ایستادید تا آنها شما را با مشت‌هایشان، سیاه و کبود کنند و عکس‌العملی نشان ندادید؟

فراهانی: من خودم رزمی‌کار هستم اما چون هدف من دعوا با این افراد نبود و می‌خواستم امر به معروف کنم هیچ استفاده‌ای از توان بدنی خودم نکردم. من می‌خواستم در ماه مبارک رمضان، فقط به آنها یک گوشزد کوچکی داشته باشم که آن هم، زبانی بود.

فارس: این اتفاق، در همان کوچه، فیصله پیدا کرد؟

فراهانی: نه با کمک بسیجی‌های محل به کلانتری خانی‌آباد رفتیم اما حامیان آن خانم‌ها تلاش می‌کردند که من به خاطر کتک‌هایی که خورده‌ام رضایت بدهم ولی من شکایت کردم چون حرکت آنها غیرمنصفانه بود.

فارس: بعد از شکایت چه اتفاقی افتاد؟

فراهانی: من به پزشک قانونی رفتم و در آنجا نیز میزان لطمه‌ای را که خورده بودم ثبت شد و آن خانمی هم که بنده را مورد ضرب و شتم قرار داده بود و صورتم را به شدت، کبود کرده بود یک شب بازداشت شد و تنها با گذاشتن یک قبض برق منزل به عنوان وثیقه، آزاد شد در حالی که در خودروی این خانم، انواع سلاح سرد وجود داشت و از سوی دیگر نیز کاملاً در کوچه، کشف حجاب کرده بود، دو موضوعی که دو اتهام مجزا محسوب می‌شدند.

فارس: در حال حاضر اوضاع روحی و جسمی شما و فرزندتان چطور است؟

فراهانی: فرزندم که هنوز از دیدن صحنه آن شب، به شدت مضطرب است خودم هم چون به نفس کاری که انجام داده‌ام ایمان دارم صدمات آن را می‌پذیرم هنوز کبودی‌های مشت‌های آن زن بدحجاب را هر روز با خودم در کوچه و خیابان‌های این شهر شلوغ می‌برم اما نمی‌گذارم امر به معروف و نهی از منکر در این شهر بمیرد.

۱ مرداد ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :حسین

آقا خب به تو چه ربطی داشت؟

نويسنده ديدگاه :مهدی (پ)

ولی خداییش دمش گرم! بنظر من که هرچی دختر بدحجاب و آشغال و باید مث گوسفند جمع کرد و جامعه دور کرد.

نويسنده ديدگاه :محمد

خواهرم ماهم از این قضیه ناراحت و متاسفیم؛ولی انتظارما از آن مسئولین مدعی دین و دیانت خیلی بیشتراز این چیزهاست و مابه مسئولین اعلام میکنیم و بدانند اگر ما بچه های حزب الله با فسادها و بدحجابیهای موجود درجامعه مستقیم برخورد نمیکنیم از باب احترام به قانون است و اگر روزی بدانیم شما در عمل به قانون ناتوانید مافرزندان انقلاب به فضل الهی درظرف چند روز بساط این کثفتها درجمهوری اسلامی را پاک خواهیم کرد و منحرفین این هشدار را جدی بگیرند!

نويسنده ديدگاه :م

تا وقتی مردم می شینن پای ماهواره سریال های کثیف و لجن ترکیه رو می بینن هیچ امیدی به اصلاح اوضاع جامعه نیست.کاش بد حجاب ها فقط یکی دو نفر ده نفر صد نفر هزار نفر بودند.

نويسنده ديدگاه :ميلاد

به نظرم كه اين جور دخترا و زنها رو بايد كرد و ولش كرد

نويسنده ديدگاه :عقاب

مردم ديگه حوصله گير دادنو ندارن جامعه ما خراب شده ول يمردم ديگه توان توهين شنيدن نادره معلوم نيست اين خانوم چه جوري نهي از منكر كرده كه اينطوري كتك خورده هر عملي عكس العملي داره

نويسنده ديدگاه :آدم

اقا میلاد شما لطفا ….
قرار نیست هر کی چادر زد آدم خوبیه وهرکه نزد بده.
بعضیا امر به معروف نمیکنن توهین و الفاظ رکیک بکار میبرن
در ضمن گناه حق الناس بیشتر از حق ا… هست پس بعضیا جانماز آب نکشن

نويسنده ديدگاه :نارگل

من این خبر رو توی خیلی سایت ها دیدم نظرات رو هم تا حدودی خوندم متاسفم که اکثراً موافق این ضر ب وشتمند انصافا اگه رفتاری عکس این رفتار صورت می گرفت و خانم محجبه عوض کتک خوردن کتک میزد چه دادی می زد این حقوق بشر

نويسنده ديدگاه :سعید

واقعا برای یه مملکت اسلامی جای تاسف داره . پس مسئولین چی دارن میکنند که مردم باید تو کوچه خیابون از این هرزه ها کتک بخورند ؟

نويسنده ديدگاه :مهشید

ای بابا

یعنی چی اخه ؟

نويسنده ديدگاه :...

باید توی دولت جدید یه ستاد امر به معروف تشکیل بشه.موافقین؟

نويسنده ديدگاه :behrooz666

آقاي سعيد درست صحبت كن مگه هركي بد لباش ميپوشه هرزس اونادوس دارن آزادباشن كه اين حق هر انسانيست كه آزادباشه

نويسنده ديدگاه :مجتبی

اقا بهروز ازاد بودن و بد لباس پوشیدن دوتا مقوله ی جداست…….. ما تو جامعه زندگی میکنیم … ادما تو حریم خصوصی شون ازادن هرجور مایلن لباس بپوشن!!!

نويسنده ديدگاه :m

واقعا تاسف باره
میتونستن جواب این خانمو بدن نه اونو کتک بزنن
اونم جلوی بچه اش
حالا اگه ایشون کتک میزد چی میگفتن

نويسنده ديدگاه :zeinab

اگه ایشون اونا رو کتک میزد که بعید نبود امثالشون برای به دست اوردن ازادی(!) شون تطاهرات و میتینگ راه بندازن!
واقعا برای افرادی که زبون انسانیو بلد نیستن و به کتک زدن و رفتارای … متوسل میشن متاسفم

نويسنده ديدگاه :حسین بسیجی

تصحیح میکنم:آقا بهروز شما هر کشوری که بری میبینی آزادیه اون کشور هماهنگ و تابع دینیه که دارن.وآزادیه ایران هم هماهنگ و تابع با اسلامه

نويسنده ديدگاه :ana

تاکی ز خم هوس شوی رنگارنگ؟ روزت شب اسلام و شبت شهرفرنگ زین مذهب تردید به جایی نرسی… یارومی روم باش یا زنگی زنگ (ادیب کرمانی)

نويسنده ديدگاه :داش جواد

به نظرمن شهرداري بايدواردبشه واين لجن هاروازجامعه پاک کنه
اينابايدمثل آشغال دور ريخته شن
اين کارفقط ازعهده شهرداري برمياد

نويسنده ديدگاه :delaram

این زنای اشغال نوکرامریکا به درد بازیافت هم نمیخورن چه برسه به زندگی تومملکت اسلامی .واقعا اگربه این حدیث ایمان داشتن هیچوقت اینجوری نبودن:قال المعصوم:بدحجاب ها به بهشت نمیروند

نويسنده ديدگاه :زکیه

کاش این خانومایی که این جوری رفتار میکنن و خودشون رو به نمایش میذارن بدونن بیشتر از همه دارن به خودشون صدمه میزنن و در مرحله بعد به دیگران امیدوارم هر چه زودتر بتونیم با رفتار های درست و سنجیده اونا رو به خودشون بیاریم

نويسنده ديدگاه :galiver

ey baba sarbolandi gar to khahi ba hame yek rang bash ghali az sad rang boodan zire pa oftade ast dostaye azizam ma bayad baraye movafagiate keshvaremoon ba ham vahdat dashte bashiim va ba yek teyfe motavali masiire pishrafto dar bar begiirim in fesade akhlaghii bakhshii az hileye doshmanamone baraye sang andakhtan dar masiire mosalmanan omiidvaram jameye ma khodesho ba in affrda hamrang nakone masoolan hooshyar bashhan diir bejoonbi saret rafte.

نويسنده ديدگاه :پارس کبیر

ایا مشکل این مملکت و اسلام بد حجابی است. دروغ-رشوه-رانتخواری-حقوق اولیه انسانها برای زندگی-بیکاری-و….

KHAMENEI