پیراهن آستین بلند از گرما زدگی جلوگیری میکند

دکتر بسائی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب افزود: سرگیجه، احساس تهوع، افت فشار خون و مهمتر از همه ضعف و بی‌حالی از نشانه‌های گرمازدگی هستند که افراد در صورت مشاهده باید با آب سرد حمام کرده، مایعات فراوان بنوشند و میوه‌هایی نظیر گوجه فرنگی بخورند. وی تصریح کرد: گرمازدگی در مراحل شدید […]

دکتر بسائی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب افزود: سرگیجه، احساس تهوع، افت فشار خون و مهمتر از همه ضعف و بی‌حالی از نشانه‌های گرمازدگی هستند که افراد در صورت مشاهده باید با آب سرد حمام کرده، مایعات فراوان بنوشند و میوه‌هایی نظیر گوجه فرنگی بخورند.

وی تصریح کرد: گرمازدگی در مراحل شدید و اختلال بدن می‌تواند منجر به مرگ نیز بشود.

بسائی ادامه داد: عدم درمان گرمازدگی می‌تواند به کاهش پتاسیم و اختلالات قلبی منجر شود و در صورت مشاهده گرفتگی عضلانی، تهوع و تعریق بیش از حد باید با مراجعه به پزشک و وصل سرم تحت مراقبت قرار گرفت.

وی افزود: افرادی که مدت زیادی را زیر آفتاب سپری می‌کنند باید از کلاه و لباس آستین بلند و کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنند و برای جلوگیری از گرمازدگی مایعات فراوان بنوشند و منتظر تشنگی نشوند.

این پزشک خاطرنشان کرد: افرادی که فعالیت بدنی زیادی در گرما دارند باید غذاهای آبکی و با پتاسیم بالا مصرف کنند و از خوردن غذاهای چرب بپرهیزند، همچنین افرادی که مبتلا به فشار خون بالا نیستند باید نمک بیشتری استفاده کنند.

۲۶ تیر ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI