افشای نامه درخواست پناهندگی اسنودن از ناکاراگوئه + سند

پایگاه خبری اسپانیایی زبان«آمریکا اینفوبائه»؛ دولت نیکاراگوئه نامه‌ای را افشا کرده است که طی آن افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا از دولت این کشور درخواست پناهندگی کرده است و در آن توضیح داده است در صورت دستگیر شدن توسط دولت آمریکا یا به حبس ابد و یا به مرگ محکوم می‌شود. اسنودن در این نامه […]

پایگاه خبری اسپانیایی زبان«آمریکا اینفوبائه»؛ دولت نیکاراگوئه نامه‌ای را افشا کرده است که طی آن افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا از دولت این کشور درخواست پناهندگی کرده است و در آن توضیح داده است در صورت دستگیر شدن توسط دولت آمریکا یا به حبس ابد و یا به مرگ محکوم می‌شود.

اسنودن در این نامه چنین نوشته است: من ادوارد اسنودن، شهروندی آمریکایی هستم. این نامه را برای درخواست از دولت نیگاراگوئه برای بررسی احتمال اعطای پناهندگی به خود می نگارم. از دولت محترم نیکاراگوئه می خواهم تا درخواست من را بپذیرند زیرا در صورت تحویل داده شدن با پلیس آمریکا دادگاه این کشور من را به حبس ابد و یا مرگ محکوم خواهد کرد.

نامه درخواست پناهدگی اسنودن از نیکاراگوئه

این نامه در تاریخ ۳۰ ژوئیه برای دنیل اورتگا، رئیس جمهور نیکاراگوئه نوشته شده است.

طی دو هفته اخیر که موضوع جمع‌آوری اطلاعات شهروندان آمریکایی توسط سازمان امنیت ملی آمریکا فاش شد، اسنودن خاک این کشور را به‌سوی هنگ‌کنگ ترک کرد.

مقامات آمریکایی از این بخش خودمختار خواستند تا اسنودن را به پلیس آمریکا تحویل دهد؛ اما مقامات این کشور به این درخواست اهمیتی ندادند و اطلاعات ارائه شده از سوی مقامات آمریکایی را برای استرداد اسنودن کافی ندانستند.

این افشاگر اطلاعاتی را در اختیار روزنامه‌های هنگ کنگ قرار داد که نشان می دهد مقامات آمریکایی به صورت مخفیانه به سرورهای تلفن‌های همراه کشور چین دسترسی داشته و تمام پیامک های شهروندان این کشور را تحت نظر داشته‌اند.

سرانجام افشاگر فعالیت‌های جاسوسی اینترنتی آمریکا چند روز پیش به صورت قانونی خاک هنگ کنگ را ترک کرده و وارد روسیه شد.

اسنودن در بدو ورود به مسکو، پایتحت روسیه از دولت اکوادور در خواست پناهندگی کرد.

۱۶ تیر ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI