حمله طرفداران محمد مرسی به ساختمان تلویزیون مصر

حامیان «محمد مرسی» رییس جمهور برکنار شده مصر، در اعتراض به عزل مرسی و پخش اخبار ضد مرسی از تلوزیون این کشور، به ساختمان “رادیو تلوزیون قاهره” حمله ور شدند. پیش‎تر نیز افرادی ناشناس که به نظر می‎رسید از نظامیان ارتش مصر بودند؛ به دفتر شبکه الجزیره در قاهره حمله‎ور شده و برنامه پخش زنده […]

حامیان «محمد مرسی» رییس جمهور برکنار شده مصر، در اعتراض به عزل مرسی و پخش اخبار ضد مرسی از تلوزیون این کشور، به ساختمان “رادیو تلوزیون قاهره” حمله ور شدند.

پیش‎تر نیز افرادی ناشناس که به نظر می‎رسید از نظامیان ارتش مصر بودند؛ به دفتر شبکه الجزیره در قاهره حمله‎ور شده و برنامه پخش زنده را قطع کردند.

الجزیره در همین راستا تاکید کرده بود: در این حمله علاوه بر قطع پخش برنامه، مهمانان، مجریان و کارکنان این شبکه را ربودند.

گفتنی است چهارشنبه ۱۲ تیرماه ساعت ۲۳:۳۰ (به وقت تهران) در حالی که چند ساعت از پایان ضرب الاجل ۴۸ ساعته ارتش به سیاستمداران کشور برای تحقق مطالبات مردم، می‎گذشت و فرماندهان ارتش جلسه چند ساعته ای را با چهره های دینی و سیاسی این کشور برگزار کردند؛ سرانجام «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر و فرمانده نیروهای مسلح در مقابل دوربین ها ظاهر شد و بیانیه مهمی اعلام کرد که «محمد مرسی» از ریاست جمهوری برکنار و پنجشنبه ۱۳ تیرماه «عدلی منصور» به عنوان رییس جمهور موقت این کشور برگزیده شد.

۱۶ تیر ۱۳۹۲ |
KHAMENEI