قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه در ماه رمضان ۹۲

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از ایسنا : قیمت زولبیا و بامیه بنا بر افزایش عرضه و تقاضا در ماه رمضان دچار تغییر می‌شود از این رو مسوولان امر برای رعایت حق مصرف کننده و تولید کننده چند روز قبل از آغاز ماه رمضان برای این نوع شیرینی قیمت مصوبی تعیین می‌کنند. در سالجاری بعد […]

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از ایسنا : قیمت زولبیا و بامیه بنا بر افزایش عرضه و تقاضا در ماه رمضان دچار تغییر می‌شود از این رو مسوولان امر برای رعایت حق مصرف کننده و تولید کننده چند روز قبل از آغاز ماه رمضان برای این نوع شیرینی قیمت مصوبی تعیین می‌کنند.

در سالجاری بعد از چند روز کش‌و‌قوس بر سر به نتیجه رسیدن به یک قیمت واحد، روز گذشته قیمت مصوب هر کیلو زولبیا و بامیه درجه یک ۷۰۰۰ تومان و درجه دو آن کیلویی ۶۵۰۰ تومان قیمت گذاری شد و این در حالی بود که سال گذشته قیمت مصوب آن کیلویی ۴۵۰۰ تومان بوده است.

قیمت زولبیا و بامیه به مانند دیگر اقلام شیرینی وابسته به قیمت و حجم توزیعی شکر و روغن دارد، از این رو بنابر افزایش قیمت و کاهش حجم شکر و روغن کمیسیون فنی تعیین نرخ زولبیا و بامیه قیمت اولیه خود برای شیرینی را به مسوولان تصویب کننده کیلویی ۸۱۰۰ تومان اعلام کرده بودند که در بررسی‌های به عمل آمده این قیمت رد و به قیمت کمتری در حدود ۷۵۰۰ تومان رسیده بودند.

اما در جلسه دیروز مقرر شد که معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور ۵۰ هزار تن روغن و شکر توزیع کند که این موضوع باعث شد قیمت مصوب زولبا و بامیه به کیلویی ۷۰۰۰ هزار تومان کاهش یابد.

از دیگر اقلام این نوع شیرینی می توان به گوش‌فیل اشاره کرد که به گفته رییس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان قیمت آن به صورت توافقی است.

۱۶ تیر ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI