۴۸ ساعت آخر محمد مرسی از زبان بادیگارد شخصی وی

روزنامه اماراتی الاتحاد در گزارشی با استناد به سخنان اعضای گارد ریاست جمهوری مصر، به حال و اوضاع مرسی در این لحظات پرداخته است. بنا به گزارش این روزنامه، پیش از اعلام این خبر مرسی به همراه ۲۵ نفر از همراهان و یکی از پسرانش در کاخ القبه حضور داشت. وی به محض شنیدن این […]

روزنامه اماراتی الاتحاد در گزارشی با استناد به سخنان اعضای گارد ریاست جمهوری مصر، به حال و اوضاع مرسی در این لحظات پرداخته است. بنا به گزارش این روزنامه، پیش از اعلام این خبر مرسی به همراه ۲۵ نفر از همراهان و یکی از پسرانش در کاخ القبه حضور داشت.

وی به محض شنیدن این خبر، شروع به خنده‌های پی در پی و عصبی کرد و چند بار با صدای بلند گفت: کودتا، کودتا! البته کار برای معاونان مرسی از خنده‌های عصبی گذشته بود و آنها در حالی که در صحت و سقم این خبر شک داشتند، شروع به اشک ریختن کردند.

حسنین هیکل، نویسنده و تحلیلگر برجسته عرب نیز در مصاحبه با شبکه سی‌.بی.اس، به شرح اتفاقات در زمان چهل‌و‌هشت ساعته ضرب‌الاجل ارتش پرداخت. هیکل می‌گوید طی این دو روز مرسی دو بار السیسی را به حضور پذیرفت اما ظاهرا دیدار دوم بسیار سرنوشت‌ساز بوده است. در این دیدار السیسی به رئیس‌جمهور مصر اعلام می‌کند که وضع کشور از کنترل خارج شده است. مرسی نیز که وضع را این گونه می‌بیند به السیسی می‌گوید که قصد دارد با تغییر وزارتخانه‌ها و دادستان کل به برخی از خواسته‌های معترضان پاسخ دهد، اما جواب وزیر دفاع آب سردی بر پیکر مرسی است، زیرا می‌گوید سقف مطالبات مردم در خیابان‌ها از این حد نیز فراتر رفته است. نکته مهم این دیدار این است که السیسی به مرسی پیشنهاد همه پرسی مردمی و انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام را می‌دهد، اما با مخالفت او روبه‌رو می‌شود. هیکل در توضیح این رفتار مرسی عقیده دارد که رئیس‌جمهور مصر یقین داشت اگر در معرض همه پرسی قرار بگیرد ممکن نیست پیروز شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI