سخنرانی دکتر عباسی درباره اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی

… زندگی ، پول و دیگر هیچ ! کاری از بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی اواخر جنگ ویتنام خانم اوریانا فالاچی کتابی نوشته بود به نام زندگی ، جنگ و دیگر هیچ . این خانم اتفاقا اوایل انقلاب ، ایران آمد و با امام دیداری داشت و مصاحبه کرده بود . کتاب معروف ایشون دست […]

[تصویر: Bsrttu8.jpg]

زندگی ، پول و دیگر هیچ !
کاری از بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی

اواخر جنگ ویتنام خانم اوریانا فالاچی کتابی نوشته بود به نام زندگی ، جنگ و دیگر هیچ . این خانم اتفاقا اوایل انقلاب ، ایران آمد و با امام دیداری داشت و مصاحبه کرده بود . کتاب معروف ایشون دست مایه یکی از طنزنویسان ایرانی شد و جمله زندگی ، پول و دیگر هیچ رو اقتباس کرد .

در حوزه مبانی فلسفه پول یک نگاه اوبژکتیو و سوبژکتیو به این مسئله خواهیم داشت که در این دوره جنبش های وال استریت رو هم شاهد هستیم . در اقتصاد اوبژکتیو خرید مطرح می باشد . ما برای اینکه بتوانیم بخریم می رویم قدرت خرید پیدا می کنیم ؛ قدرت خرید یعنی پول . با پول بتوانیم بخریم و اراده مان را بر دیگری تحمیل کنیم . اقتصاد قرآنی اوبژکتیو نیست ، سوبژکتیو است . فروش مطرح می باشد . فروش سه حالت دارد : فروختن به خود یا دیگران یا خدا .

در کوی ما شکسته دلی می خرند و بس بازار خودفروشی از آن سوی دیگر است

یک قالپاق دزد و کیف قاپی در کشور ما دچار مشکل می شوند؛ صفحه حوادث روزنامه ها ، تمام رنگی عکس این ها را با یک باند مشکی روی چشم هاشون همراه شرح ما وقع چاپ می کنند اما هر وقت به جریان های کلان اقتصادی رسیدند متاسفانه از کلمه “و” “د” “م” “ن” حروف الفبا رو می آوردند ؛ حتی اسم طرف رو نمی گفتند . وقتی دستگاه قضایی، سازمان های امنیتی، مجموعه های اقتصادی چنین خبط و خطایی رو مرتکب شدند؛ امروز باید تاوانش رو ببینند که وقتی اون روز به این قضیه (شهرام جزایری) نپرداختند امروز باید شاهد این باشند که یک نفر راه بیفتد و ۳۰۰۰ میلیارد یعنی یک درصد کل بودجه کشور رو در اختلاس و پول شویی و باز کردن ال سی های عجیب و غریب در نظام بانکی کشور به یغما ببرد. که این مسئله حکایت از این می کند که ما باید از اساس به مقوله اقتصاد پول مبنا و اتفاقات در اروپا و ایالات متحده توجه جدی داشته باشیم .
فردای برنامه راز ( ربا ، جنگ با خدا ) به بچه های تلویزیون فشار آردند که باید حرف هات رو پس بگیری. من از استدیو آمدم بیرون ساعت یک نیمه شب بود . مدیران شبکه چهار آمدند گفتند بیچاره شدیم . تو صورت من ایستادند به طالب زاده گفتند فردا همه مون رو می برند اوین . چرا ؟ چون نونشون دست دولت و مردم و حکومت نیست . نونشون دست بانک مرکزی ست .

بعد از ظهر آقای طالب زاده زنگ زد . گفت آقا جان اینا فشار آوردند به تلویزیون ، تلویزیون هم می گوید باید در برنامه شما بهش وقت داده شود که بیاید دفاع کند ، بانک مرکزی . پیشنهاد شما چیه ؟ مسئولین تلویزیون گفتند با فلانی مشورت کن . گفتم مناظره می کنیم . مگه نمی گویند شورای فقهی داریم ؟ آقای بانک مرکزی بیانیه سرگشاده به رسانه ها داده که آقا این حرفا نیست؛ ربا نیست ؛ ما شورای فقهی داریم . من گفتم ما مناظره می کنیم . اگر من ثابت کردم که رباست از فردا در بانک مرکزی و همه بانک ها رو ببندید؛ برنامه به شرط اینکه زنده باشد . اگر ثابت شد که ربا نیست من قول میدهم که همان جا رو دست بالانس بزنم تا آخر عمرم بالانس بزنم راه برم . الآن ۶ ماه یا ۵ ماه و نیم می شود که از اون موقع می گذرد ؛ بانک مرکزی رفته که مناظره کند .

فایل تصویری

فایل صوتی

دانلود  یا  دانلود  یا  دانلود

[تصویر: Bsrttu7.jpg]

[تصویر: Bsrttu9.jpg]
[تصویر: Bsrttu10.jpg]
[تصویر: Bsrttu11.jpg]
[تصویر: Bsrttu12.jpg]
[تصویر: Bsrttu13.jpg]
[تصویر: Bsrttu6.jpg]

[تصویر: Bsrttu5.jpg]

[تصویر: Bsrttu4.jpg]
[تصویر: Bsrttu3.jpg]
[تصویر: Bsrttu2.jpg]
https://www.zohur12.ir/wp-content/uploads/2011/10/Bsrttu12.jpg
[تصویر: Bsrttu1.jpg]
بر چسب ها
۲۱ مهر ۱۳۹۰ |
KHAMENEI