عاملان برداشت از حساب ۲۰۲ تن دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری افرادی که اقدام به برداشت غیرمجاز حدود یک میلیارد ریال از حساب ۲۰۲ تن کرده بودند، خبرداد. به گزارش ظهور۱۲، سردار عزیزالله ملکی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی مراجعه و اعلام شکایت یکی از شهروندان در مورد برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش، تحقیقات کارشناسان پلیس فتا […]

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری افرادی که اقدام به برداشت غیرمجاز حدود یک میلیارد ریال از حساب ۲۰۲ تن کرده بودند، خبرداد.

به گزارش ظهور۱۲، سردار عزیزالله ملکی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی مراجعه و اعلام شکایت یکی از شهروندان در مورد برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش، تحقیقات کارشناسان پلیس فتا برای بررسی موضوع شروع شد.

وی افزود: در تحقیقات شد، برداشت‌های غیرمجاز از طریق یک سایت فروشگاه اینترنتی و با ایجاد فیشینگ درگاه پرداخت الکترونیکی صورت گرفته است.

ملکی خاطر نشان کرد: در تحقیقات کارشناسان و کاراگاهان پلیس فتا، متهمان در شهرستان کاشان شناسایی و طی هماهنگی با دستگاه قضایی دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی دلالت شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه‌داد: دو فرد دستگیرشده بعد از مواجه‌شدن با مستندات و ادله کارشناسان در بازجویی‌های صورت گرفته به برداشت غیرمجاز از حساب ۲۰۲ شهروند معترف شدند.

ملکی با تاکید بر لازمه هوشیاری و دقت کاربران در استفاده از فضای مجازی، خطاب به متخلفان فضای سایبری هشدار داد:‌ پلیس فتا اشراف کامل بر محیط اینترنت و فضای سایبری داشته و برخورد قاطع با متخلفان را در دستور کار خود دارد.

انتهای پیام

۱۰ خرداد ۱۳۹۲ |
KHAMENEI