وام ساخت مسکن به کلیه بانک‌ها ابلاغ شد

رییس کانون سراسری انبوه سازان از ابلاغ نامه وام ساخت ۵۰ میلیون تومانی مسکن به کلیه بانک‌ها خبر داد و گفت: این ابلاغیه به امضای معاون اول ریاست جمهوری و با تائید رئیس کل بانک مرکزی ابلاغ شده است. به گزارش ظهور۱۲، ایرج رهبر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: ‌این نامه پس از تصویب به […]

رییس کانون سراسری انبوه سازان از ابلاغ نامه وام ساخت ۵۰ میلیون تومانی مسکن به کلیه بانک‌ها خبر داد و گفت: این ابلاغیه به امضای معاون اول ریاست جمهوری و با تائید رئیس کل بانک مرکزی ابلاغ شده است.
به گزارش ظهور۱۲، ایرج رهبر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: ‌این نامه پس از تصویب به بانک‌های عامل دولتی ابلاغ شده و از زمان ابلاغ در کلیه بانک‌ها قابل اجراست.

وی افزود: همه بانک‌های عامل دولتی می‌توانند وام ساخت ۵۰ میلیون تومانی مسکن را به متقاضیان اعطا کنند.

رهبر پیش‌تر گفته بود: وام ۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن به نام مالک است و مالکان می‌توانند پس از دریافت این وام به سازنده وکالت دهند و خانه خود را به صورت مشارکتی بسازند.

وی درباره‌ی مصوبه وام ۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن نیز تصریح کرد: با پیشنهادات اعلام شده به وزارت راه و شهرسازی در نهایت اواخر هفته گذشته مصوبه‌ی شورای عالی مسکن مبنی بر افزایش مبلغ وام ساخت به ۵۰ میلیون تومان اعلام شد.

به گفته رییس کانون سراسری انبوه‌سازان، این پیشنهاد مدتی پیش به وزارت راه و شهرسازی اعلام شده بود تا دهک‌های نسبتا توانمند نیز بتوانند از تسهیلات مسکن بهره‌ ببرند.

وی با بیان این‌که اقشار متوسط جامعه از مسکن مهر بهره می‌برند، گفت: در راستای پیشنهاد تسهیلات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی در بخش مسکن درنهایت مبلغ وام ساخت مسکن به ۵۰ میلیون تومان مصوب شد.

رهبر افزایش مبلغ وام ساخت مسکن را به نفع مالکان عنوان و اظهار کرد: برای مشارکت در ارائه این وام در حال توافق با بانک‌های دولتی هستیم چراکه بانک‌های دولتی باید سپرده‌های مردم را جهت سیاست‌های دولت به کار گیرند.

شورای پول و اعتبار بانک مرکزی امروز اعلام کرد افزایش مبلغ وام ساخت مسکن به ۵۰ میلیون تومان در شورای پول و اعتبار تصویب نشده است که رییس کانون سراسری انبوه‌سازان با تاکید بر ابلاغ این نامه گفت: افزایش وام ساخت ۵۰میلیون تومانی ساخت مسکن به کلیه بانک‌ها ابلاغ شده است.

بر چسب ها
۸ خرداد ۱۳۹۲ |
KHAMENEI