زائر ایرانی در مکه از مرگ نجات یافت

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه از نجات جان یک زائر ایرانی خبر داد. دکتر شمشمادی در تشریح این خبرگفت: زائر۷۶ساله‌ای به نام خانم «اعظم خجسته» اهل تهران و ساکن هتل جراند الاصیل مکه مکرمه به هنگام بازگشت از اعمال در ساعت ۸ صبح امروز در اتوبوس و روبروی […]

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه از نجات جان یک زائر ایرانی خبر داد.

دکتر شمشمادی در تشریح این خبرگفت: زائر۷۶ساله‌ای به نام خانم «اعظم خجسته» اهل تهران و ساکن هتل جراند الاصیل مکه مکرمه به هنگام بازگشت از اعمال در ساعت ۸ صبح امروز در اتوبوس و روبروی در هتل بیهوش می‌شود.

وی افزود: با اعلام این خبر به فوریت تیم پزشکی مستقر در درمانگاه حضرت زهرا (س)، آنان به طرف اتوبوس رفته و پس از باز کردن راه هوایی، بیمار را به داخل درمانگاه و اتاق CPR منتقل کردند.

شمشمادی با بیان این که خوشبختانه در کادر درمانی حاضر در شیفت درمانگاه یک فوق تخصص قلب وجود داشت و اقدام به احیای زائر کرد، تصریح کرد: پس از هفت مرتبه شوک و داروهای مورد نیاز این زائر ایرانی خانه خدا به حیات بازگشت.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در خصوص وضعیت فعلی بیمار نیز گفت: این بیمار بلافاصله پس از احیاء و با حال عمومی مساعد به بیمارستان ملک فیصل مکه مکرمه منتقل و در بخش ICU بستری شد و حال عمومی زائر فوق خوب گزارش شده و بزودی ازبیمارستان مرخص می‌شود.

بر چسب ها
۸ خرداد ۱۳۹۲ |
KHAMENEI