قیمت آب دوبرابر می شود

پیشنهاد دولت که درچندین سناریو مطرح شده بود حکایت از لزوم افزایش قیمت آب در فاز دوم هدفمندی تا حدود ۶۰ درصد قیمت تمام شده آب بود که در صورت اجرا متوسط قیمت آب شرب از ۲۵۰ تومان به حدود ۶۰۰ تومان می‌رسد. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به مطلب فوق در […]

پیشنهاد دولت که درچندین سناریو مطرح شده بود حکایت از لزوم افزایش قیمت آب در فاز دوم هدفمندی تا حدود ۶۰ درصد قیمت تمام شده آب بود که در صورت اجرا متوسط قیمت آب شرب از ۲۵۰ تومان به حدود ۶۰۰ تومان می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به مطلب فوق در گفت وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: برای افزایش تعرفه آب می‌خواستیم مرحله دوم هدفمندی را اجرا کنیم که متوقف شده است.

مهدی ثمره هاشمی در مورد پیگیری راه‌کار دیگری غیر از اجرای گام دوم هدفمندی برای افزایش تعرفه آب توسط دولت گفت: فعلا بحثی برای پیگیری راه‌کار دیگر مطرح نشده است.

وی تصریح کرد: پیشنهاد ما درمورد تعرفه جدید آب در گام دوم هدفمندی یارانه‌ها که در سه سناریو مطرح شد این بود که حداقل ۵۰ تا ۶۰ درصد قیمت تمام شده را بتوانیم از مشترکین بگیریم که با توقف اجرای هدفمندی عملیاتی نشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور درمورد قیمت تمام‌شده آب شرب نیز اظهار کرد: قیمت تمام شده آب با احتساب سرمایه‌گذاری‌های بالادستی بین ۹۰۰ تا هزار تومان است.

تصویب رقم ۱۰ تومان در مقابل پیشنهاد ۳۰ تومانی

ثمره هاشمی همچنین درمورد دریافت مبلغی از تعرفه آب مصرفی برای توسعه آبرسانی روستاها گفت: پیشنهاد داده بودیم که به ازای هر متر مکعب مصرف آب ۳۰ تومان برای توسعه آبرسانی روستایی گرفته شود اما مجلس رقم ۱۰ تومان را تصویب کرد.

وی ادامه داد: فعلا فقط تصویب شده که به ازای هر متر مکعب مصرف آب۱۰ تومان برای توسعه آبرسانی روستایی دریافت شود.

به گزارش ایسنا قبل از اجرای هدفمندی یارانه ها قیمت آب شرب به طور متوسط ۱۱۲۵ ریال بود و پس از اجرای گام اول هدفمندکردن یارانه‌ها قیمت آب شرب به طور متوسط به ۲۵۰۰ ریال افزایش یافت.

با احتساب قیمت تمام‌شده آب شرب به میزان ۱۰۰۰ تومان، قیمت آب با اجرای گام دوم هدفمندی در صورت پذیرش سناریو دولت به حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان در هر متر مکعب می‌رسد.

بر چسب ها
۵ خرداد ۱۳۹۲ |
KHAMENEI