قیمت خودرو در هفته ای که گذشت/گران شدن ماکسیما و پراید و ثابت ماندن قیمت مزدا۳

گزارشی از قیمت خودرو های داخلی و وارداتی در هفته ای که گذشت. محمد هیراد حاتمی:  تداوم رکود در بازار خودرو در شرایطی است که به ادعای فعالان بازار خودرو « انتخابات ریاست جمهوری » تاثیر بسزایی در وضعیت کنونی خرید و فروش خودرو دارد. از سوی دیگر دو گانه « ارز و سکه » […]

گزارشی از قیمت خودرو های داخلی و وارداتی در هفته ای که گذشت.

محمد هیراد حاتمی: 
تداوم رکود در بازار خودرو در شرایطی است که به ادعای فعالان بازار خودرو « انتخابات ریاست جمهوری » تاثیر بسزایی در وضعیت کنونی خرید و فروش خودرو دارد. از سوی دیگر دو گانه « ارز و سکه » بار دیگر روند صعودی به خود گرفتند تا برخی گمانه زنی ها حکایت از افزایش جزیی قیمت خودرو به خصوص خودرو های وارداتی در روز های آینده داشته باشد. این گمانه زنی در حالی مطرح شده است که قیمت‌ خودرو در هفته ای که سپری شد به دنبال رکودی که در بازار خودرو سایه انداخته است چندان تغییری پیدا نکرد. هر چند در تعدادی اندک از خودرو ها شاهد افزایش قیمت بودیم به طوریکه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمتی معادل ۳۵ میلیون تومان به فروش رفت تا رشد قیمت دو میلیون تومانی را ثبت کرده باشد. از سویی دیگر پژو ۲۰۶ تیپ۶ به قیمت ۵۱ میلیون تومان خرید و فروش شد که این قیمت نشان از ثبات آن نسبت به هفته ما قبل دارد. V9 هم با قیمتی برابر با ۵۲ میلیون تومان به فروش رسید تا همانند پژو ۲۰۶ تیپ ۶ تغییر قیمتی در هفته ای که سپری شد نداشته باشد. همچنین V8 نیز به عنوان مدل صندوقدار اما دنده معمولی ۲۰۶، از قیمتی برابر با ۴۱ میلیون تومان برخوردار بود. V20 معادل ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رفت تا این خودرو یک میلیون تومان رشد قیمت را ثبت کرده باشد. پژو ۴۰۵ با قیمتی برابر با ۲۴ میلیون تومان به فروش رسید و مدل دوگانه‌سوز آن نیز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر است.

در میان خودرو هایی که چند هفته ای افزایش قیمت برای آنها به ثبت نرسیده بود قطعا نام « پراید » را به شکلی برجسته می توان مطرح کرد. موضوعی که در هفته گذشته دوام نیاورد و به یکباره قیمت پراید گران شد به طوریکه مدل ۱۱۱ (هاچ بک) این خودرو در حال حاضر ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد که حمایت از افزایش قیمتی معادل یک میلیون تومان دارد.

گفتنی است تیبا در هفته ای که گذشت ۱۹ میلیون تومان قیمت داشت و ماکسیما ۱۱۵ میلیون تومان به فروش رسید تا نسبت به هفته ما قبل خود سه میلیون افزایش قیمت داشته باشد. مزدا۳ نیز ۱۱۹ میلیون تومان به فروش رفت که از تثبیت قیمت آن حکایت دارد.

در ادامه جدول قیمت انواع خودرو های داخلی و خارجی بر اساس میانگین بازار آمده است:

۴ خرداد ۱۳۹۲ |
KHAMENEI