قیمت جدید سکه و طلا ۹۲/۳/۱

امروز هر اونس طلا در بازارهای جهانی با افزایش قیمت نسبت به روز قبل با ارزش ۱۳۸۹ دلار قیمت گذاری شده است که همین افزایش قیمت در بازار داخلی اثر خود را گذاشته است و بر اساس آن هر گرم طلای ۱۸ عیار با ارزش ۱۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان به مردم فروخته می شود. […]

امروز هر اونس طلا در بازارهای جهانی با افزایش قیمت نسبت به روز قبل با ارزش ۱۳۸۹ دلار قیمت گذاری شده است که همین افزایش قیمت در بازار داخلی اثر خود را گذاشته است و بر اساس آن هر گرم طلای ۱۸ عیار با ارزش ۱۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان به مردم فروخته می شود.

در بازار سکه نیز افزایش قیمت اندکی مشاهده می شود، بر این اساس هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ارزش یک میلیون و ۲۵۵ هزار تومان، طرح جدید با ارزش یک میلیون و ۲۷۹ هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی ۷۰۵ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی با ارزش ۴۴۵ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی با ارزش ۳۰۵ هزار تومان فروخته می شود.

به گزارش تسنیم، از امروز اول خرداد ماه تحویل سکه‌های پیش فروش شده زمستان سال قبل که قرار بود شهریور ماه تحویل خریداران شود در شعب منتخب بانک تجارت آغاز شده است.

طرح پیش فروش سکه به صورت مستقیم از طریق سامانه بانک مرکزی و با عاملیت بانک تجارت انجام‌ گرفت، در سال گذشته مجموعاً ۸۵۱ هزار قطعه سکه پیش فروش شد که از این تعداد ۵۰۷ هزار قطعه سکه تمام بهارآزادی و ۳۴۴ هزار قطعه نیم سکه بود. بانک مرکزی تعداد سکه های استردادی تمام بهار آزادی را ۱۸۹ هزار و نیم سکه را ۱۰۹ هزار قطعه سکه اعلام کرده است.

بانک مرکزی در اینباره اعلام کرده است که در دوره اول که تعداد ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه پیش فروش شد هدف مهار رشد نقدینگی و رفع حباب و مهار نوسانات بازار سکه و طلا بود، لیکن در دوره اخیر هدف اصلی تامین نیازهای خرد هموطنان به مسکوکات طلا مد نظر قرار داشت که خوشبختانه با پاسخگویی نیازهای مطروحه، طرح در پایان سال گذشته خاتمه یافت.

۱ خرداد ۱۳۹۲ |
KHAMENEI