دخالت دوباره و بی مورد وزارت خارجه امریکا در مسائل داخلی مردم ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، «پاتریک ونترل»، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه به شورای نگهبان قانون اساسی کشورمان به‌خاطر رد صلاحیت برخی چهره‌ها در انتخابات ریاست‌ جمهوری حمله کرد. بنابراین گزارش، معاون سخنگوی کاخ سفید با دخالت آشکار در امور داخلی ایران، مدعی شد: «به‌نظر می‌رسد که شورای انتصابی نگهبان […]

به گزارش خبرگزاری فارس، «پاتریک ونترل»، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه به شورای نگهبان قانون اساسی کشورمان به‌خاطر رد صلاحیت برخی چهره‌ها در انتخابات ریاست‌ جمهوری حمله کرد.

بنابراین گزارش، معاون سخنگوی کاخ سفید با دخالت آشکار در امور داخلی ایران، مدعی شد: «به‌نظر می‌رسد که شورای انتصابی نگهبان ایران که نسبت به مردم ایران پاسخگو نیست، صدها کاندیدای بالقوه ریاست جمهوری را بر اساس معیارهای مبهم رد صلاحیت کرده است.»

وی افزوده است که شورای نگهبان فهرست ۷۰۰ نفره کاندیداها را به هشت نفری کاهش داده است که باور دارد در راستای منافع نظام ایران عمل می‌کنند نه منافع مردم ایران!

این مقام آمریکایی در ادامه ادعاهای خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران گفته است که کمبود شفافیت باعث شده است که کاندیداهای ریاست‌جمهوری ایران نمایان‌گر خواست مردم ایران که باید فرصت انتخاب کسی را که تجسم دیدگاه‌هایشان باشد را نداشته باشند.

۱ خرداد ۱۳۹۲ |
KHAMENEI