نرخ انواع ارز و سکه و طلا در بازار

در حال حاضر قیمت اونس جهانی طلا در محدوده ۱۳۸۶ دلار می باشد و این بها همچنان پایدار نیست و نوسان دارد. علیرغم اینکه بانک های مرکزی جهان به چاپ پول ادامه می دهند و بحران بدهی اروپا ادامه دارد سقوط اخیر قیمت جهانی طلا موجب شده سرمایه گذاران اعتماد خود به طلا به عنوان […]

در حال حاضر قیمت اونس جهانی طلا در محدوده ۱۳۸۶ دلار می باشد و این بها همچنان پایدار نیست و نوسان دارد.

علیرغم اینکه بانک های مرکزی جهان به چاپ پول ادامه می دهند و بحران بدهی اروپا ادامه دارد سقوط اخیر قیمت جهانی طلا موجب شده سرمایه گذاران اعتماد خود به طلا به عنوان یک جایگاه امن برای سرمایه گذاری را از دست بدهند.

در حال حاضر تحلیلهای فاندمنتال طلا تغییر کرده است و سرمایه گذاران ذخایر طلای خود را از صندوق سرمایه گذاری ETP خارج می کنند.

سقوط قیمت جهانی طلا در اواسط ماه آوریل تقاضای جهانی برای خرید سکه و جواهرات را کاهش داد. ضرابخانه آمریکا ماه گذشته فروش کوچکترین سکه طلا را متوقف کرد.

ضرابخانه انگلیس نیز اعلام کرده است میزان تقاضای خرید سکه سه برابر شده و این ضرابخانه با کمبود سکه مواجه شده است.

بانک های مرکزی جهان در حال حاضر به ذخایر طلای خود می افزایند که میزان طلای ذخیره شده بالاترین حد طی ۸سال اخیر به شمار می رود.

شورای جهانی طلا اعلام کرده است بانک های مرکزی جهان طی یک سال اخیر ۵۳۴٫۶تن به ذخایر طلای خود افزوده اند که که بیشترین رقم را از سال ۱۹۶۴تاکنون به ثبت رسانده اند.

بانک مرکزی اروپا نرخ بهره بانکی را کاهش داده و بانک مرکزی آمریکا نیز اول ماه می از ادامه اجرای طرح محرکه اقتصادی و خرید ماهانه ۸۵میلیارد دلار اوراق قرضه خبر داد.

بر اساس این گزارش قیمت انواع طلا ، سکه و ارز در صبح روز جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه در بازار تهران که تعطیل است و قیمت های آخر هفته می باشد به شرح زیر است:

  اونس طلا(دلار) ۱۳۸۵.۸
  طلا بازار تهران ۵۱۹۵۰۰۰
  سکه طرح قدیم ۱۲۴۰۰۰۰۰
  سکه طرح جدید ۱۲۷۴۰۰۰۰
  نیم سکه ۶۷۰۰۰۰۰
  ربع سکه ۴۱۲۰۰۰۰
  سکه گرمی ۲۸۸۰۰۰۰
  گرم ۱۸ عیار ۱۱۹۸۳۴۷
  گرم ۲۴ عیار ۱۵۹۷۳۹۷
  نقره(دلار) ۲۲.۷۷
  پلاتینیوم(دلار) ۱۴۹۰
  پالادیوم(دلار) ۷۴۰
 
ارز فروش خرید
  دلار آمریکا ۳۵۲۵ ۳۴۹۰
یورو ۴۵۹۵ ۴۵۵۰
  دلار کانادا ۳۵۵۵ ۳۵۰۰
  پوند انگلیس ۵۴۴۵ ۵۳۴۵
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ |
KHAMENEI