واردات ۴ میلیون بشکه نفت از ایران توسط کره جنوبی

ظهور۱۲ : وال‌استریت‌ژورنال نوشت، کره جنوبی در ماه آوریل (فروردین ۹۲) ۳٫۷۲۴ میلیون بشکه نفت برابر با ۱۴۲ هزار و ۱۳۳ بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده‌ است. بر اساس اطلاعات گمرک این کشور، سئول در ماه مارس (اسفند۹۱) ۷٫۶۶۱ میلیون بشکه نفت یا ۱۳۱ هزار و ۶۷۷ بشکه نفت در روز از […]

ظهور۱۲ : وال‌استریت‌ژورنال نوشت، کره جنوبی در ماه آوریل (فروردین ۹۲) ۳٫۷۲۴ میلیون بشکه نفت برابر با ۱۴۲ هزار و ۱۳۳ بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده‌ است.

بر اساس اطلاعات گمرک این کشور، سئول در ماه مارس (اسفند۹۱) ۷٫۶۶۱ میلیون بشکه نفت یا ۱۳۱ هزار و ۶۷۷ بشکه نفت در روز از ایران خریداری کرده است.

واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل (پیش از اعمال تحریم‌های نفتی غرب علیه تهران) با کاهش ۵۱ درصدی و نسبت به ماه مارس با کاهش ۶ درصدی مواجه شده است.

به نوشته بلومبرگ، کره جنوبی آوریل سال گذشته ۱٫۰۴ میلیون تن نفت از ایران خریداری کرده بود.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا در دسامبر ۲۰۱۲، معافیت کره جنوبی از تحریم نفتی ایران را ۱۸۰ روز دیگر تمدید کرد؛ این معافیت در ماه ژوئن به پایان خواهد رسید.

به گزارش بلومبرگ، واردات نفتی کره جنوبی، پنجمین واردکننده نفت جهان، در ماه آوریل نسبت به سال گذشته ۵ درصد کاهش یافته و به ۹٫۳۴ میلیون تن رسیده است.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ |
KHAMENEI