سفر هیات ایرانی به عربستان برای پیگیری مرگ دو ایرانی در این کشور

لاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تائید خبر فوت ۲ زائر زن ایرانی در فرودگاه جده عربستان گفت: متأسفانه روز گذشته ۲ زن ایرانی در فرودگاه جده کشته و ۲ نفر دیگر مصدوم شدند. وی افزود: ما مسأله را پیگیری کردیم که برخورد تانکر سوخت در محل اسکان مسافران […]

لاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تائید خبر فوت ۲ زائر زن ایرانی در فرودگاه جده عربستان گفت: متأسفانه روز گذشته ۲ زن ایرانی در فرودگاه جده کشته و ۲ نفر دیگر مصدوم شدند.

وی افزود: ما مسأله را پیگیری کردیم که برخورد تانکر سوخت در محل اسکان مسافران در فرودگاه جده باعث کشته شدن این هموطنانمان شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این رابطه ۲ نظر وجود دارد، نخست آنکه این ماشین در حال پارک بوده و خود به خود حرکت کرده و دوم آنکه راننده نتوانسته آن را کنترل کند و در نتیجه باعث این حادثه شده است.

نماینده بروجرد در ادامه تصریح کرد: ضمن تسلیت به خانواده این دو هموطن، ضرورت دارد وزارت امور خارجه هیئتی را به عربستان اعزام کند تا موضوع را بصورت جدی پیگیری کنند.

وی افزود: دولت عربستان از زمانی که مسافران ایرانی وارد این کشور می‌شوند، وظیفه تأمین امنیت زائران را داشته و باید در این راستا پاسخگو باشد.

بروجردی همچنین اظهار داشت: سازمان حج و زیارت نیز که مسئول نقل و انتقال زائران است باید جوابگوی این مسأله باشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: هیئت اعزامی باید مسأله را بصورت دقیق بررسی و گزارش آن را ارائه کنند تا اگر محل استقرار زائران از امنیت لازم برخوردار نیست، از طریق مذاکره با دولت عربستان محل امنی را در نظر بگیرند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد اعزام تیمی جهت بررسی موضوع را به وزارت امور خارجه ارائه کردیم و آمادگی داریم یک نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را نیز به همراه این تیم اعزام کنیم.

۱۷ فروردین ۱۳۹۲ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI