اولین مسافران ایرانی پس از ۳۴ سال به مصر سفر کردند

اولین هواپیمای گردشگران ایرانی به مصر ساعتی پیش در شهر «اسوان» این کشور به زمین نشست. ۵۰ نفر از گردشگران ایرانی در قالب یک پرواز چارتر ساعتی پیش وارد مصر شدند تا در طول اقامت یک هفته‌ای خود از شهرهای مختلف مصر بازدید به عمل آورند که احتمالاً قاهره نیز جزو آنها باشد. به گزارش […]

اولین هواپیمای گردشگران ایرانی به مصر ساعتی پیش در شهر «اسوان» این کشور به زمین نشست.

۵۰ نفر از گردشگران ایرانی در قالب یک پرواز چارتر ساعتی پیش وارد مصر شدند تا در طول اقامت یک هفته‌ای خود از شهرهای مختلف مصر بازدید به عمل آورند که احتمالاً قاهره نیز جزو آنها باشد.

به گزارش فارس، منابع مسئول در فرودگاه قاهره نیز در این خصوص اعلام کردند که هواپیمای وابسته به شرکت «ایر ممفیس» با شماره پرواز ۸۰۰۰ و با هشت مسافر ایرانی از جمله دو دیپلمات، صبح امروز فرودگاه قاهره را به مقصد تهران ترک کرد.

بر اساس این گزارش این شرکت به موجب توافقنامه‌ای که در جریان سفر «هشام زعزوع» وزیر گردشگری مصر به ایران امضا شد، احتمالا پروازهای مربوط به شهرهای ایران از فرودگاه‌های منطقه‌ای در جنوب مصر را بر عهده خواهد داشت.

«محمود احمدی‌نژاد» رئیس جمهور ایران سال گذشته در سفر به مصر و دیدار با مقامات مصری اعلام کرد که شهروندان مصری می‌توانند بدون ویزا به ایران مسافرت کنند و پس از آن نیز وزیر گردشگری مصر طی سفری به تهران قراردادهایی با مقامات ایرانی به منظور ازسرگیری سفرهای توریستی بین دو کشور امضا کرد.

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI