کره شمالی : اعلام وضعیت جنگی در پیونگ یانگ واقعیت ندارد

مقامات کره شمالی روز شنبه اعلام کردند خبر منتشر شده به نقل از پیونگ یانگ مبنی بر اینکه کره شمالی در «وضعیت جنگی» با کره جنوبی است ناشی از اشتباه ترجمه است و خبر مذکور تنها راجع به اراده پیونگ یانگ برای واکنش نشان دادن «بر اساس قوانین زمان جنگ» در هر گونه تهاجم خارجی […]

مقامات کره شمالی روز شنبه اعلام کردند خبر منتشر شده به نقل از پیونگ یانگ مبنی بر اینکه کره شمالی در «وضعیت جنگی» با کره جنوبی است ناشی از اشتباه ترجمه است و خبر مذکور تنها راجع به اراده پیونگ یانگ برای واکنش نشان دادن «بر اساس قوانین زمان جنگ» در هر گونه تهاجم خارجی بوده است.

در اعلانیه ویژه‌ای که دولت کره شمالی منتشر کرد و در خبرگزاری رسمی این کشور «کی سی ان ای» به آن استناد شده، آمده است: «از این لحظه، روابط بین کره شمالی و جنوبی بر اساس قوانین زمان جنگ اداره می شود».

به گزارش خبرگزاری ریانووستی از پیونگ یانگ، این اعلانیه خاطر نشان می کند در صورت اقدامات تحریک آمیز علیه کره شمالی، این کشور پایگاه‌های آمریکا در گوآم، هاوایی و کره جنوبی همچنین پایگاه‌های نظامی کره جنوبی و محل اقامت ریاست جمهوری این کشور را در سئول هدف قرار خواهد داد.

اوایل مارس، پیونگ یانگ در واکنش به رزمایش‌های نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا، همه توافقنامه‌ها با سئول را لغو کرد از جمله توافقنامه ترک مخاصمه که پنجاه سال پیش منعقد شده بود.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی شب بیست و نه مارس، دستور آماده‌باش یگان‌های موشکی را برای حمله احتمالی به ایالات متحده و پایگاه‌های آمریکا در کره جنوبی و اقیانوس آرام صادر کرد.

روسیه به دو طرف در مورد بالاگرفتن تنش هشدار داد.

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI