موشک های جنگ بعدی حزب الله ۱۰ برابر قوی تر است

«ایال آیزنبرگ» در مقاله‌ای که در روزنامه صهیونیستی‌”هاآرتص” منتشر شد، نوشت: حزب‌الله امروز قادر است راکت‌هایی به مرکز اسرائیل شلیک کند تا حدی که موشک‌هایی که در جنگ آتی شلیک خواهد شد ۱۰ برابر موشک‌هایی خواهد بود که حزب‌الله در جنگ دوم لبنان شلیک کرد و این موشک‌ها به مراتب‌ دقیق‌تر و سنگین‌تر خواهند بود. […]

«ایال آیزنبرگ» در مقاله‌ای که در روزنامه صهیونیستی‌”هاآرتص” منتشر شد، نوشت: حزب‌الله امروز قادر است راکت‌هایی به مرکز اسرائیل شلیک کند تا حدی که موشک‌هایی که در جنگ آتی شلیک خواهد شد ۱۰ برابر موشک‌هایی خواهد بود که حزب‌الله در جنگ دوم لبنان شلیک کرد و این موشک‌ها به مراتب‌ دقیق‌تر و سنگین‌تر خواهند بود.

وی افزود: اوضاع در جنگ آینده هرگز آسان نخواهد بود و چیز متفاوتی خواهد بود، دشمنان ما آنگونه که در جنگ‌های گذشته به دنبال یکسره کردن جنگ بودند در سال‌های اخیر به سمت جنگ فرسایشی تغییر رویکرد داده‌اند و مسیر گیج‌کننده‌ای از تجهیز به راکت و موشک‌هایی را می‌بینی که هدف از آن ضربه زدن به جبهه داخلی اسرائیل است و این یک تغییر دراماتیک است.

آیزنبرگ همچنین اظهار داشت که حزب‌الله همچنان معتقد است که شلیک راکت به جبهه داخلی اسرائیل موفقیت نسبی است و این کمترین هزینه برای آنهاست و این اسلحه ابتدایی آثار نسبت زیادی با هزینه اندک ایجاد می‌کند.

وی اظهار داشت: حزب‌الله در سال ۲۰۰۶ قادر بود ۵۰۰ راکت به سمت گوش دان(مرکز اسرائیل) شلیک کند اما این اتفاق نیفتاد زیرا ما در روزهای نخست جنگ، موشک‌های فجر را نابود کردیم و در روزهای بعدی موشک‌هایی با برد زیاد را شلیک کردند و معنای این اطلاعات این است که در صورت وقوع جنگ با حزب‌الله گوش دان زیر شلیک موشک‌های زیاد قرار خواهد گرفت.

آیزنبرگ تصریح کرد: حزب‌الله حدود ۵ هزار موشک در اختیار دارد که وزن آنها بین ۳۰۰ کیلوگرم تا ۸۰۰ کیلوگرم است و پیش‌بینی می‌کنم که روزهای نخست واقعا دشوار خواهد بود. و من برای سناریویی که در هر روز بیش از یک‌هزار موشک و راکت به سمت جبهه داخلی شلیک شود، آماده‌ام.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI