صحبت های حمید رسایی درباره رسوایی مسعود ده نمکی

حجت‌الاسلام “حمید رسایی” نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران به فیلم ” رسوایی” ساخته مسعود ده‌ نمکی اشاره کرد و گفت: این فیلم در مجموع فیلم خوب و قابل دفاعی است. به گزارش ایسنا به نقل از مشرق وی افزود: در این فیلم مفاهیم ارزشی و دینی لحاظ و به […]

حجت‌الاسلام “حمید رسایی” نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران به فیلم ” رسوایی” ساخته مسعود ده‌ نمکی اشاره کرد و گفت: این فیلم در مجموع فیلم خوب و قابل دفاعی است.

به گزارش ایسنا به نقل از مشرق وی افزود: در این فیلم مفاهیم ارزشی و دینی لحاظ و به سوژه خوبی اشاره شده است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس تصریح کرد: ساخت فیلم در خصوص روحانیت کار سختی است و به دلیل حساسیتی که در این قشر وجود دارد و نگاهی که مردم به این قشر دارند و این قشر را محترم می‌دارند طبیعتا ساخت چنین فیلمی با ظرافت خاصی همراه است.

رسایی خاطرنشان کرد: فیلم رسوایی دیالوگ‌های خوبی دارد و در آن به موضوعات مختلف از قبیل امر به معروف و نهی از منکر، توکل و توسل، نحوه برخورد با مردم و یا نحوه برخورد مردم با موضوعات اشاره شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: از دیگر قسمت‌های مثبت این فیلم بحث سیر و سلوک عملی است به طوری که شخصیت این فیلم شخصیتی نیست که گوشه‌گیر و با گوشه‌گیری به دنبال تعالی باشد بلکه در متن جامعه بوده و به دنبال رفع مشکلات مردم است.

نماینده تهران ادامه داد: در روایات نیز مهم‌ترین شاخص‌هایی که برای سیر و سلوک عملی ذکر شده است رسیدگی به وضع و مشکلات مردم است و از روحانیت حقیقی نیز انتظار همین است که در بین مردم بوده و برای رفع مشکلات مردم گام بردارد.

وی تاکید کرد: با وجود نکات مثبت در عین حال اشکالاتی هم در این اثر سینمایی دیده می‌شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: بنده از ابتدای شروع به ساخت این فیلم در جریان ساخت بودم و حتی فیلم‌نامه را هم مطالعه کرده بودم.

فیلم “رسوایی” به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی مسعود ده‌نمکی و با نقش‌آفرینی اکبر عبدی، محمدرضا شریفی نیا، الناز شاکردوست و …..برای اولین بار در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر اکران شد.

۹ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI