فیلم پرتاب کفش به سمت پرویز مشرف

( تصویری که ساعاتی پیش در وب سایت های پاکستانی منتشر شده است – فیلم در اخر پست ) در پی تمدید دوران آزادی به قید وثیقه‌ی پرویز مشرف، یک وکیل پاکستانی امروز (جمعه) در زمان خروج رئیس جمهوری سابق پاکستان از مقر دادگاه عالی در ایالت سند در شهر کراچی به سمت وی کفش […]

( تصویری که ساعاتی پیش در وب سایت های پاکستانی منتشر شده است – فیلم در اخر پست )

در پی تمدید دوران آزادی به قید وثیقه‌ی پرویز مشرف، یک وکیل پاکستانی امروز (جمعه) در زمان خروج رئیس جمهوری سابق پاکستان از مقر دادگاه عالی در ایالت سند در شهر کراچی به سمت وی کفش پرتاب کرد.

پایگاه اینترنتی بوابة الاهرام گزارش داد : تظاهرکنندگان خشمگین که بیشترشان از وکلا بودند، تلاش کردند به سمت پرویز مشرف، رئیس جمهوری سابق پاکستان در ساختمان دادگاه عالی ایالت سند حمله کنند.

بر اساس گزارش‌ها، یک مرد ناشناس به سمت پرویز مشرف کفش پرتاب کرد که این کفش با چند سانتیمتر فاصله از کنار صورت مشرف عبور کرد.

تلویزیون پاکستان گزارش داد که مشرف در این حادثه آسیبی ندیده است و در پی این حمله به مکانی امن منتقل شده است.

هیچ یک از مسئولان حزب “مسلم لیگ پاکستان” که مشرف ریاست آن را برعهده دارد، در خصوص این حادثه اظهار نظری نکرده‌اند.

شبکه خبری “جیو” پاکستان گزارش داد: پیش از پایان دوره نخست آزادی ۱۰ روزه مشرف به قید وثیقه که روز یکشنبه آتی به پایان می‌رسد، دادگاه عالی ایالت سند تصمیم گرفت تا زمان آزادی مشرف را در مقابل پرداخت ضمانتی به مدت ۱۵ روز دیگر تمدید کند.

یک قاضی دیگر در دادگاه تصمیم گرفت تا آزادی مشرف را به اتهام همدستی در ترور بی نظیر بوتو، نخست وزیر اسبق پاکستان به مدت ۲۱ روز تمدید کند.

رئیس جمهوری سابق پاکستان یکشنبه گذشته وارد کراچی شد تا به تبعید اختیاری چهار ساله خود پایان دهد. پس از آنکه دولت دموکرات در پاکستان برکنار شد، مشرف در سال ۱۹۹۹ قدرت را به دست گرفت و تا سال ۲۰۰۸ در قدرت ماند.

مشرف اعلام کرد که در انتخابات سراسری در ۱۱ مه آتی مشارکت خواهد کرد، اما وی با چالش‌های امنیتی و حقوقی بسیاری مواجه است.

دانلود فیلم

۹ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI