خبری کذب درباره تعویض نکردن پیراهن رونالدو با بازیکن اسرائیلی + فیلم

به نوشته ظهور۱۲ به نقل گمانه : در پی بازی تیم فوتبال پرتغال با تیم فوتبال اسرائیل، خبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر خودداری کریستیانو رونالدو از تعویض پیراهنش با بازیکن اسرائیلی و نشان دادن حمایتش از فلسطین با این حرکت منتشر شده است. متن شایعه: در پایان بازى امشب پرتقال – اسرائیل رونالدو، […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل گمانه : در پی بازی تیم فوتبال پرتغال با تیم فوتبال اسرائیل، خبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر خودداری کریستیانو رونالدو از تعویض پیراهنش با بازیکن اسرائیلی و نشان دادن حمایتش از فلسطین با این حرکت منتشر شده است.

متن شایعه:

در پایان بازى امشب پرتقال – اسرائیل رونالدو، حاضر به تعویض پیراهنش با بازیکن اسرایلى نشد ، خبرنگار الجزیره ورزشی آقای طولکرم از رونالدو می پرسه: شما در خاک اسرائیل هستی یا فلسطین؟

رونالدو در جواب میگه من در خاک فلسطینم!درپایان بازی هم بازی کن تیم اسرائیل برای تعویض لباس به رونالدو نزدیک میشه که کریس بهش اهمیتی نمیده

منبع آنها ویدئوی زیر است:

دانلود فیلم

همانطور که در فیلم می بینید بازیکنی که در ویدئو به رونالدو نزدیک می‌شود و با او دست می‌دهد اصلاً بازیکن اسراییلی نیست، او João Moutinho بازیکن دیگر تیم پرتغال است که خودش پیراهنش را با یک بازیکن اسراییلی عوض کرده است، کافی‌ست به رنگ شورت ورزشی و جوراب بازیکنان اسرائیلی و پرتغالی دقت کنید.

در شایعات ادعا شده که خبرنگار الجزیره آقای طولکرم از رونالدو سوال کرده که در خاک فلسطین است یا اسرائیل که او پاسخ داده: فلسطین!

اما الجزیره خبرنگاری با این نام ندارد و چنین خبری در الجزیره منتشر نشده است. سرچ سایت الجزیره با کلید واژه کریس رونالدو و سورت شده به ترتیب زمان را در اینجا ببینید.

همه این شایعات در حالی است که رونالدو چند روز پیش با انتشار تصویری با عنوان Great morning in Israel with my colleagues در صفحه‌ی رسمی فیسبوک خود با نام بردن از اسراییل خشم هواداران ضد اسرائیلی خود را برانگیخته بود.

داستان اعتراضات مخالفان اسراییل به این عکس و متن کریس رونالدو به روزنامه های اسراییلی هم کشید . اورشلیم پست در این خصوص مطلبی نوشت.

قبلاً هم آندره آرشاوین، کاپیتان تیم ملی روسیه گفته بود که رونالدو حاضر به تعویض پیراهن خود با او نشده است، شاید این هم یکی از اخلاق های خاص این ستاره فوتبال است.

اگر چه با دیدن فیلم همه داستان به وضوح مشخص می شود اما عده ای نیز به این عکس استناد می کنند:

این شخص همانگونه که در فیلم مشخص است پیراهنش را با شخص دیگری عوض کرده و یک پیراهن قرمز نیز در دست دارد و اصلا به سمت رونالدو نیز نمی آید و نگاهش سمت دیگری است.

۷ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI