افزایش جهانی سرانه مصرف نمک

سلامت نیوز نوشت : کارشناسان سلامت و تغذیه دانشکده بهداشت عمومی هاروارد در یک مطالعه آماری هشدار دادند که مصرف نمک در کل دنیا افزایش یافته و این امر می تواند سلامت مردم جهان را به طور جدی به خطر بیاندازد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این کارشناسان دریافته اند که ۷۵ […]

سلامت نیوز نوشت : کارشناسان سلامت و تغذیه دانشکده بهداشت عمومی هاروارد در یک مطالعه آماری هشدار دادند که مصرف نمک در کل دنیا افزایش یافته و این امر می تواند سلامت مردم جهان را به طور جدی به خطر بیاندازد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این کارشناسان دریافته اند که ۷۵ درصد از کل جمعیت جهان تقریبا دو برابر بیش از مصرف مجاز روزانه، نمک می خورند.

دکتر سامان فهیمی از متخصصان علوم پزشکی این دانشکده در بیانیه ای اظهار داشت: در این مطالعه برای نخستین بار اطلاعات مربوط به میزان مصرف نمک با در نظر گرفتن کشور، سن و جنسیت افراد، ارزیابی شده است.

به گزارش یونایتدپرس، مصرف زیاد نمک موجب بالا رفتن فشارخون می شود و فشار خون نیز از عوامل اصلی ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است. آمار نشان می دهد که امراض قلبی و عروقی به نوبه خود عامل مهم مرگ و میر در سراسر جهان هستند.

این مطالعات حاکیست، مردم کشورهای کنیا و مالاوی کمترین میانگین مصرف نمک و مردم قزاقستان ، موریس و ازبکستان بالاترین میانگین مصرف روزانه نمک را دارند.

دکتر فهیمی تاکید کرد: تمام کشورهای جهان به استثنای کنیا، روزانه بیش از مقدار مجاز تعیین شده از سوی انجمن قلب آمریکا، نمک مصرف می کنند و زیاده روی در مصرف نمک، سلامت آنان را به طور جدی تهدید می کند.

بیشتر: سلامت نیوز (تندرستی): تغذیه:افزایش سرانه جهانی مصرف نمک::.

۷ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI