اخرین امار از مسافرتهای نوروزی ۹۲

منوچهر جهانیان در گفت وگو با فارس اظهار داشت: در پنجمین روز از فروردین ماه که برابر است با دومین روز از دور دوم سفرهای نوروزی مردم، ۶ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۹۲۶ نفر شب اقامت ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد رشد را نشان می دهد. وی […]

منوچهر جهانیان در گفت وگو با فارس اظهار داشت: در پنجمین روز از فروردین ماه که برابر است با دومین روز از دور دوم سفرهای نوروزی مردم، ۶ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۹۲۶ نفر شب اقامت ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: بازدید از موزه ها و اماکن گردشگری نیز در این روز یک میلیون و ۴۰۱ هزار و ۱۷۵ نفر بوده است.

معاون گردشگری کشور میزان استقبال مردم از برنامه های فرهنگی و جشنواره ها را نیز در روز پنجم عید، یک میلیون و ۶۲۵ هزار و ۳۱ مورد اعلام کرد.

جهانیان با اشاره به انجام یک هزار و ۳۵۶ بازدید نظارتی در این روز نیز گفت: ۲۱ مورد تشویق، ۸۹ مورد تذکر، ۴۷ مورد اخطار و ۷ مورد تعلیق و تعطیلی داشته ایم که این تعلیقی و تعطیلی مربوط به ۲ آژانس گردشگری، ۲ مرکز پذیرایی و ۳ مرکز اقامتی در استانهای خراسان رضوی، زنجان، سمنان، کرمانشاه و مازندران بوده است.

رئیس ستاد تسهیلات سفرهای کشور در خصوص بیشترین میزان اقامت در استانهای مختلف کشور نیز گفت: استانهای هرمزگان، مازندران، فارس، بوشهر و گیلان در روز پنجم نوروز بیشترین میزان اقامت گردشگر را داشته اند.

۷ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI