مصرف سوخت در ایالات متحده چگونه است ؟

میانگین مصرف سوخت خودروهای سواری در آمریکا طی سال قبل نسبت به سال ۲۰۱۱ حدود شش دهم لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش یافته است. بهبود مصرف سوخت خودروها یکی از برنامه‌های کلیدی دولت اوباما به منظور کاهش مصرف نفت در آمریکا و تولید گازهای گلخانه‌ای توسط این کشور بوده است. به گزارش ایسنا، اقتصادآنلاین […]

میانگین مصرف سوخت خودروهای سواری در آمریکا طی سال قبل نسبت به سال ۲۰۱۱ حدود شش دهم لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش یافته است. بهبود مصرف سوخت خودروها یکی از برنامه‌های کلیدی دولت اوباما به منظور کاهش مصرف نفت در آمریکا و تولید گازهای گلخانه‌ای توسط این کشور بوده است.

به گزارش ایسنا، اقتصادآنلاین در ادامه نوشت: آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که میانگین مصرف سوخت خودروهای سواری فروخته شده در این کشور طی سال ۲۰۱۲ معادل ۱۲ .۱۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده است. میانگین مصرف سوخت خودروهای سواری در آمریکا طی سال قبل نسبت به سال ۲۰۱۱ حدود ۶ .۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش یافته است. بهبود مصرف سوخت خودروها یکی از برنامه‌های کلیدی دولت اوباما به منظور کاهش مصرف نفت در آمریکا و تولید گازهای گلخانه‌ای توسط این کشور بوده است.

به گزارش رویترز، همچنین متوسط تولید کربن دی اکسید توسط خودروهای فروخته شده در آمریکا طی سال قبل به ۳۷۴ گرم رسید که این رقم در سال ۲۰۱۱ معادل ۳۹۸ گرم در هر مایل بود. کربن دی اکسید سهم زیادی در آلایندگی ناشی از گازهای گلخانه‌ای در سراسر جهان دارد.

۶ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI