استرالیا تا پایان ۲۰۱۳ از افغانستان خارج خواهد شد

دولت استرالیا تا پایان سال۲۰۱۳ اکثر نیروهای خود را از افغانستان خارج می‌کند. همچنین یک پایگاه مهم نیروهای ائتلاف و یک پایگاه هوایی ناتو تا پایان امسال تعطیل خواهند شد. به گزارش تسنیم به نقل از رویترز؛ استفان اسمیت وزیر دفاع استرالیا امروز (سه شنبه) گفت که کشورش اکثر نیروهای را خود تا پایان امسال […]

دولت استرالیا تا پایان سال۲۰۱۳ اکثر نیروهای خود را از افغانستان خارج می‌کند. همچنین یک پایگاه مهم نیروهای ائتلاف و یک پایگاه هوایی ناتو تا پایان امسال تعطیل خواهند شد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز؛ استفان اسمیت وزیر دفاع استرالیا امروز (سه شنبه) گفت که کشورش اکثر نیروهای را خود تا پایان امسال از جنوب افغانستان خارج می‌کند.

وی همچنین گفت: فرماندهان افغانی و غربی موافقت کرده‌اند که یک پایگاه بزرگ نیروهای چندملیتی به رهبری ناتو در شهر تارین و پایگاه هوایی ناتو در ولایت ارزگان تا پایان سال ۲۰۱۳ بسته شوند.

قرار شده است بر اساس یک برنامه انتقال مسئولیت حفظ امنیت به نیروهای افغانی، اکثر نیروهای خارجی تا پایان سال ۲۰۱۴ افغانستان را ترک کنند.

استرالیا در حدود ۱۶۵۰ نیرو از جمله نیروهای ویژه در افغانستان مستقر کرده و یکی از اعضای مهم نیروهای ائتلاف در این کشور محسوب می‌شود.

استرالیا ۳۹ نظامی خود را در جنگ افغانستان از دست داده و همچنین بیش از ۲۴۰ نفر از سربازانش در این جنگ زخمی شده‌اند.

۶ فروردین ۱۳۹۲ |
KHAMENEI